Recenze: chytré hodinky Redmi Watch 3
Hledáte cenově dostupné chytré hodinky se sportovními i lifestylovými funkcemi? V tom případě vás možná zaujmou právě Redmi Watch 3. Pyšní se dostatečně velkým AMOLED displejem, přehledným rozhraním a dlouhou výdrží baterie. Zjistěte, jak si vedly v našem testu a jaké s nimi máme zkušenosti.
Nejčastější otázky a odpovědi
Redmi Watch 3 lze spárovat s mobilními telefony s operačním systémem Android ve verzi 6.0 a vyšší a iOS ve verzi 12.0 a vyšší.
První rozdíl spočívá v ceně. Redmi Watch 3 stojí prakticky dvojnásobek co Redmi Watch 3 Active. Redmi Watch 3 Active nejsou vybaveny GPS, Redmi Watch 3 ano. U modelu Watch 3 Active se dočkáte 1,83” displeje, u modelu Watch 3 se jedná o 1,75” displej. Liší se také typ displeje. Watch 3 jsou vybaveny AMOLED displejem, Watch 3 Active LCD displejem. Redmi Watch 3 podporují režim Always-On, varianta Active nikoliv. Redmi Watch 3 Active nabízí funkci pro vyťukání telefonního čísla přímo na číselníku, u Redmi Watch 3 tato funkce k dispozici dostupná není.
Ano. V aplikaci Mi Fitness přejděte do sekce Profil a vyberte Připojené aplikace. Povolte aplikaci Strava a vše autorizujte. Od této chvíle se budou vaše aktivity změřené pomocí hodinek automaticky nahrávat také do aplikace Strava.
Obsah balení a technické parametry
Chytré hodinky Redmi Watch 3 se prodávají v jednoduché krabičce, jejíž součástí jsou samotné hodinky s řemínkem, napájecí kabel s proprietární koncovkou a uživatelský manuál.
Název parametru | Hodnota |
---|---|
Typ řemínku | TPU materiál |
Odolnost | Vodotěsné do hloubky 50 metrů |
Displej | 1,75” AMOLED displej |
Výdrž baterie | Až 12 dní |
Způsob nabíjení | Magnetický napájecí kabel |
Konektivita | Bluetooth 5.2, GPS |
Operační systém | Vlastní z dílny Xiaomi |
Rozměry bez řemínku | 42,6 × 36,6 × 10 mm |
Hmotnost bez řemínku | 37 g |
První dojem? Design připomíná Apple Watch
Když se nám chytré hodinky Redmi Watch 3 poprvé dostaly do rukou, hned nás jako první napadlo, odkud výrobce čerpal inspiraci. Hodinky totiž až nápadně připomínají levnější napodobeninu Apple Watch. Vzhledem k nízké ceně není divu, že se u nich setkáme s plastovým pouzdrem. Celek ale nepůsobí nijak nekvalitně, právě naopak. Hodinky vypadají na svoji cenu poměrně bytelně. Na druhou stranu novější Xiaomi Redmi Watch 4 nabídnou hliníkový materiál, který působí o poznání prémiovějším dojmem.
Řemínek je vyroben z TPU materiálu a používá totožný systém zapínání kolem zápěstí jako hodinky od Apple. Klasickou přezku u těchto hodinek tedy nenajdete. Co se týče velikosti, řemínek sedí na zápěstí o obvodu 13,5 až 20 cm. V našem případě měla hodinky redaktorka s úzkým zápěstím zapnuté až na poslední otvor (děti tedy mohou mít potíže - jednat se může například o mladé náctileté). Řemínek lze snadno odepnout od pouzdra a v případě potřeby jej vyměnit za jiný.
S plastovým provedením se pojí příjemný benefit v podobě hmotnosti. Celek váží 37 gramů a my jsme časem prakticky zapomněli, že máme hodinky na ruce. Rovněž nemají tendenci překážet při běžných denních činnostech ani při práci na počítači. Díky absenci kovové přezky si také například nepoškrábete povrch notebooku a podobně.
Redmi Watch 3 jsou celkově menší než model Redmi Watch 3 Active. Vzhledem k tomu z našeho testu model Active vyplynul jako vhodnější například pro seniory nebo děti, kterým se díky větším rozměrům bude lépe obsluhovat.
Můžete si je vzít i do bazénu
Díky vodotěsnosti 5 ATM si chytré hodinky můžete vzít s sebou i do bazénu. V průběhu monitoringu plavání se dotykový displej automaticky uzamkne. Zařízení měří uplynulý čas, počet uplavaných metrů a délek a množství spálených kilokalorií. Trochu překvapivě hodinky během plavání nezobrazují aktuální tepovou frekvenci. Pokud se tedy chcete držet v nějaké zóně srdečního tepu, nemáte to pomocí hodinek jak zjistit. Na druhou stranu levnější model Redmi Watch 3 Active režim pro plavání vůbec nenabízí.
Odolnost vůči prachu výrobce bohužel neudává.
Svižný systém, se kterým se dobře pracuje
Operační systém chytrých hodinek je svižný, díky čemuž se se zařízením snadno pracuje. Nemá tendenci se zasekávat a jednotlivé funkce se spouští prakticky okamžitě po zmáčknutí příslušné volby. Samozřejmostí je také podpora češtiny.
Základní senzory, které odpovídají ceně
Ani na spodní části hodinek se z pochopitelných důvodů nesetkáme s žádnými prémiovými materiály. Jedná se o plastové provedení, které je doplněno několika základními senzory. Konkrétně se jedná o snímač tepové frekvence s měřením okysličení krve, akcelerometr pro detekci pohybu, gyroskop a geomagnetický senzor. Nechybí ani Beidou/GPS/GLONASS/Galileo/QZSS pro určení polohy.
Pokročilé senzory například v podobě teploměru v hodinkách nenajdete. V takovém případě se musíte poohlédnout po hodinkách ve vyšší cenové relaci.
Až 12denní výdrž na jedno nabití
Silnou stránkou chytrých hodinek je bezpochyby výdrž baterie. Redmi Watch 3 do vínku dostaly 289mAh baterii, s níž je reálné dosáhnout až 12denní výdrže na jedno nabití. K nabíjení slouží přiložený kabel s proprietární koncovkou. S jeho pomocí plného nabití dosáhnete zhruba za hodinu a půl.
Jako příklad můžeme uvést aktivnější den během našeho testu, kdy nám hodinky změřily 2hodinovou sportovní aktivitu. Zapnuli jsme si také nepřetržité sledování míry stresu. Na hodinky nám přišlo zhruba 20 notifikací z mobilního telefonu, jednou jsme je použili k telefonování. Ten samý den jsme využili také monitoring spánku. Funkce always-on displeje zůstala vypnutá. Po 24 hodinách takového používání kapacita baterie klesla zhruba o 16 %. V takovém případě jsme se tedy dostali na zhruba týdenní výdrž hodinek. Pokud budete zařízení používat ve skromnějším režimu, není problém se dostat na 12 dní.
AMOLED displej v hlavní roli
Redmi Watch 3 disponují 1,75” AMOLED displejem, který je opatřen ochranným sklíčkem s vrstvou proti otiskům prstů. Jeho maximální jas činí 600 nitů. Při běžném použití je to zcela dostačující. Při jasném počasí, kdy sluneční paprsky dopadají přímo na displej hodinek, však můžete mít s čitelností trochu problémy. Vždy si ale můžete displej zastínit druhou rukou (třeba když si budete potřebovat neodkladně přečíst příchozí zprávu). Novější Redmi Watch 4 disponují o něco větším 1,97" displejem. Přítomnost tohoto displeje je předností. Například cenově srovnatelné Amazfit Bip 5 pracují se zastaralým TFT displejem.
Díky velikosti displeje se hodinky pohodlně ovládají a není problém se prstem trefit přesně na tu možnost či funkci, kterou zrovna chcete stisknout.
Model Redmi Watch 3 Active se od těchto chytrých hodinek liší kromě jiného tím, že disponuje 1,83” LCD displejem. Redmi Watch 3 podporují režim Always-On, varianta Active nikoliv. Automatická regulace jasu zde chybí a objevuje se až u novějšího modelu Xiaomi Redmi Watch 4.
Funkce Redmi Watch 3
Chytré hodinky Redmi Watch 3 poslouží pro základní sledování zdraví a pohybu. Lze je používat i pro komunikaci, i když v tomto ohledu má zařízení určité mezery.
Základní funkce pro sledování zdraví
Podobně jako jiné chytré hodinky, i Redmi Watch 3 si poradí se sledováním počtu ušlých kroků v průběhu dne. K ještě větší motivaci slouží kroužky pohybu, kdy můžete sledovat, jak se vám daří plnit cíle spočívající v počtu ušlých kroků, spálených kilokalorií a minut věnovaných pohybu.
Nechybí ani funkce pro nepřetržité sledování srdečního tepu. Přímo na hodinkách najdete graf s historickými údaji za celý den (od půlnoci do půlnoci). Pokud se budete chtít podívat na delší časové rozpětí, poslouží k tomu mobilní aplikace.
Pocitově však hodnoty naměřené hodinkami byly příliš vysoké. Například při běžné práci na počítači se náš srdeční tep pohyboval kolem 95 tepů za minutu, přičemž v podobných situacích nám běžně jiné chytré hodinky zobrazují tep okolo 60 tepů za minutu. I při běžné chůzi bez zadýchání naše tepová frekvence mnohdy vyskočila až na 140 tepů za minutu. Jelikož u levnějších Redmi Watch 3 Active výsledky (aspoň podle našeho názoru) lépe odrážely realitu, usoudili jsme, že se pravděpodobně jedná o problém konkrétního kusu.
V nabídce funkcí dále najdete možnost změřit aktuální okysličení krve či míru stresu, kdy si můžete sami nastavit, zda se má jednat o měření na vyžádání, nebo o celodenní měření. My se rozhodli pro druhou variantu, abychom viděli, jak běžné aktivity křivku ovlivní. Křivka míry stresu byla většinou po celý den poměrně stabilní, a i když jsme zaznamenali několik velmi krátkodobých výkyvů, nedokázali jsme určit, čím mohly být způsobeny (některé z nich nastaly i uprostřed noci). Možná se tedy jednalo o chybu.
Monitoring spánku
Pokud si hodinky ponecháte na zápěstí i v noci, budou automaticky monitorovat i váš spánek. Po probuzení se můžete těšit na data týkající se jeho délky a průměrné tepové frekvence. Pokud chcete mít přehled i o jednotlivých fázích spánku, musíte si na hodinkách nejprve (pro nás trochu překvapivě) zapnout rozšířené měření. Co se týče výsledků, čas usnutí dle nás odpovídal skutečnosti. Stejně tak i zhodnocení spánku v mobilní aplikaci bylo srovnatelné s tím, jak jsme se po probuzení cítili. Výsledky měření tepové frekvence byly pravděpodobně nepřesné, jak jsme již ostatně zmínili v recenzi výše.
Monitoring sportovních aktivit
Chytré hodinky lze samozřejmě využít pro monitoring vašich sportovních aktivit. Zařízení podporuje sledování více než 120 různých aktivit. Přímo v hodinkách si můžete nastavit, aby vás upozornily na splnění určitého cíle (například uplynulého času či uražené vzdálenosti při běhu), což je fajn. Můžete se nechat upozornit také na dosažení stanovené zóny srdečního tepu, pokud si ji chcete hlídat a držet se v určitém pásmu.
Přímo v hodinkách najdete 10 běžeckých tréninků, které vám zobrazí, čemu se aktuálně máte věnovat (např. lehké chůzi, sprintu apod.). Na změnu intenzity vás hodinky upozorní pomocí vibrací na zápěstí.
Narozdíl od Redmi Watch 3 Active jsou hodinky vybaveny GPS pro určení polohy. To znamená, že například při běhu či chůzi zaznamenávají trasu, aniž by k tomu potřebovaly mobilní telefon. Hodinky jsme otestovali při chůzi. V porovnání s dražšími hodinkami jim trvalo trochu déle, než se k GPS připojily (což je vidět i na mapě se záznamem aktivity). Samotné určení trasy, která vedla v částečné zástavbě, však odpovídalo a hodinky poměrně spolehlivě mapovaly tu trasu, po níž jsme šli. Drobnou výtku máme opět k příliš vysoké tepové frekvenci, jak jsme již ale zmínili, možná se jedná o chybu konkrétního kusu.
Sledování menstruačního cyklu
Pro ženy je přímo v hodinkách připravena funkce pro sledování menstruačního cyklu, kdy si můžete prohlédnout kalendář s vyobrazením pravděpodobných plodných dnů, data ovulace a menstruace. V mobilní aplikaci si lze nastavit, v kolikadenním předstihu vás mají hodinky upozornit na nadcházející datum menstruace či ovulace, což může být pomocníkem nejen v případě, že se snažíte otěhotnět a chcete mít tedy svůj cyklus neustále v hlavě.
Notifikace a telefonování
Chytré hodinky vás v průběhu dne upozorní na příchozí zprávy z vašeho mobilního telefonu. Trochu překvapivě si ale nejprve musíte v mobilní aplikaci vybrat, z jakých aplikací si přejete notifikace dostávat. To by nebyl problém, pokud by v seznamu byly zahrnuty skutečně všechny aplikace, které v telefonu máte. Například aplikace pro komunikaci Slack v našem případě chyběla a hodinky nás na příchozí zprávy z ní nijak neupozornily. Nevýhodou je také skutečnost, že na příchozí zprávy nelze nijak odpovídat.
Hodinky mají potíže se správným zobrazením emoji. Místo nich vám ukáží jen prázdný čtvereček. Na příchozí zprávu vás upozorní poměrně silnou vibrací na zápěstí. Pokud máte ruku položenou na stole, je to docela výrazně slyšet (což může být problém například u dětí ve škole). Řešením je zapnutí režimu Nerušit, nicméně to pak chytré hodinky trochu postrádají smysl.
Chytré hodinky jsou vybaveny reproduktorem a mikrofonem a lze je tedy používat k zrcadlení telefonování. Hovor lze vytočit přímo z hodinek, má to však jeden háček. Nikde totiž nenajdete číselnou klávesnici, na níž byste požadované telefonní číslo jednoduše vyťukali. Kontakt si nejprve musíte přidat mezi Oblíbené kontakty v mobilní aplikaci (lze jich zde ale přidat jen 10). Následně lze tyto oblíbené kontakty vytočit z hodinek. Funkce tak poslouží spíše k tomu, abyste si zde uložili členy rodiny či opravdu často volaná čísla. Případně lze ještě kliknutím vytočit hovor v případě, že máte zmeškané volání. Samotná kvalita hovoru je pak dostatečná a nám ani druhé straně nebylo problém porozumět.
Klasický číselník najdete překvapivě u levnějších Redmi Watch 3 Active. Je tedy záhadou, proč tuto funkci výrobce neimplementoval i do dražšího modelu.
Hodinky také pamatují na vaše bezpečí. Pokud si v mobilní aplikaci nastavíte nouzový kontakt, můžete jej v krizové situaci vytočit tak, že třikrát za sebou stisknete boční tlačítko. Aby ale tato funkce fungovala, musíte mít v blízkosti připojený mobilní telefon. Hodit se může v případě, kdy například hodinky dáte dětem a jako SOS kontakt uložíte jednoho z rodičů. V krizové situaci tak mohou vytočit vaše číslo, i když mají například mobilní telefon v kapse batohu.
Ovládání hudby
Prostřednictvím chytrých hodinek lze ovládat hudbu, která aktuálně hraje na vašem mobilním telefonu (třeba v průběhu běhu, kdy posloucháte skladby ve sluchátkách). Přehrávání lze pozastavit, znovu spustit a také přepnout na předchozí či následující skladbu.
Další funkce
Mezi doplňkové funkce chytrých hodinek lze zařadit předpověď počasí, budík, stopky, časovač, kompas, svítilnu či funkci Najít můj telefon. Pomocí hodinek lze také ovládat spoušť na zapnutém fotoaparátu na vašem mobilním telefonu (třeba když si děláte skupinovou fotografii pomocí stativu). Prostřednictvím hodinek lze ovládat také hlasového asistenta Alexa.
Závěr - komu bychom chytré hodinky Redmi Watch 3 doporučili?
Chytré hodinky Redmi Watch 3 bychom doporučili osobám, které hledají spíše základní výbavu. Hodit se mohou i dětem, i když doporučujeme předem ověřit, zda bude řemínek sedět na jejich zápěstí. Jelikož hodinky nemají žádné extra funkce pro sledování polohy dětí nebo třeba funkci odposlechu, lze je doporučit například starším dětem, kteří po chytrých hodinkách touží (a rodiče se poohlíží po cenově dostupném modelu).
Zařízení má své mouchy, na druhou stranu zaujme příznivou cenovkou. Poslouží vám pro orientační přehled o vaší tepové frekvenci, pohybu, spánku i menstruačním cyklu. Využít můžete také funkce pro telefonování, nicméně přímo z hodinek lze vytočit pouze 10 oblíbených kontaktů.
Samozřejmostí je upozornění na příchozí zprávy, i když si bohužel nelze nastavit upozornění na zprávy ze všech aplikací v telefonu (v našem případě nám chyběla například aplikace Slack používaná pro práci).
Předností chytrých hodinek je poměrně dlouhá výdrž baterie, která se může vyšplhat až ke 12 dnům. Nechybí ani možnost propojení s populární aplikací Strava.
Recenze: chytré hodinky Redmi Watch 3
-
Kvalita zpracování
-
Baterie
-
Operační systém
-
Kompatibilita
-
Poměr cena/výkon
Cenově dostupné hodinky pro dospělé i děti
Hledáte cenově dostupné chytré hodinky se sportovními i lifestylovými funkcemi? V tom případě vás možná zaujmou právě Redmi Watch 3. Pyšní se dostatečně velkým AMOLED displejem, přehledným rozhraním a dlouhou výdrží baterie. Zjistěte, jak si vedly v našem testu a jaké s nimi máme zkušenosti.
Klady
- Možnost propojení s aplikací Strava
- Příznivá cena
- AMOLED displej
- Dlouhá výdrž baterie
- Možnost telefonování
Zápory
- Neupozorní na zprávy ze všech aplikací
- Z hodinek lze vytočit jen 10 oblíbených kontaktů
- Nezobrazují emoji