Recenze: fitness náramek Samsung Galaxy Fit 2
Pokud hledáte fitness náramek s dlouhou výdrží baterie, pravděpodobně si Samsung Galaxy Fit 2 rychle oblíbíte. Jeho předností je také odolné provedení a jednoduché ovládání, které si osvojíte během okamžiku. Řemínek lze vyměnit a vy jej můžete střídat podle vaší aktuální nálady. Skvěle poslouží pro monitorování vašeho sportu, spánku i srdečního tepu a stane se vaším trenérem.
Součástí balení je jeden řemínek
Fitness náramek Samsung Galaxy Fit 2 k nám do redakce dorazil v poměrně drobné bílé krabičce, jejíž rozměry činí přibližně 9×5×12 cm a celková váha zhruba 100 gramů. Součástí balení je:
- samotný fitness náramek,
- napájecí kabel s držákem
- a návod k použití.
Těšit se můžete pouze na jeden silikonový řemínek, nicméně jeho případná výměna je velmi jednoduchá. Díky tomu si můžete snadno pořídit více barevných variant a následně je střídat podle aktuální nálady (nebo třeba vašeho outfitu).
Řemínek lze samozřejmě utáhnout podle vašich potřeb. Perfektně sedí na zápěstí s obvodem 14 až 24 cm.
Technické parametry Samsung Galaxy Fit 2
Pro kompletnost naší recenze samozřejmě musíme připojit přehlednou tabulku jednotlivých technických parametrů, které se s tímto fitness náramkem pojí.
Název parametru | Hodnota |
---|---|
Typ řemínku | Silikonový |
Odolnost | Vodotěsný do 5 ATM |
Displej | AMOLED dotykový, úhlopříčka 1,1” |
Výdrž baterie | Až 25 dní |
Způsob nabíjení | USB kabel |
Kompatibilita | Bluetooth 5.1 |
Rozměry | 1,9×4,7×1,1 cm |
Váha | 0,1 kg |
Jak se fitness náramek propojuje s mobilním telefonem
O propojení fitness náramku a mobilního telefonu se stará technologie Bluetooth, a to konkrétně ve verzi 5.1. V tomto ohledu je tedy zařízení vybavenější než mnohé konkurenční modely, což se projevuje například větší výdrží na jedno nabití. Pro úspěšné spárování budete zároveň potřebovat mobilní aplikaci Galaxy Fit, která je dostupná na operační systém Android iOS.
Pro zpracování naměřených dat se poté stará aplikace Samsung Health (pro Android i iOS) a pro plnohodnotné používání náramku je tedy nutné mít v mobilním telefonu obě aplikace.
Překvapí až 25denní výdrží na jedno nabití
Součástí tohoto fitness náramku je baterie s kapacitou 159 mAh, což je v porovnání s konkurenčními fitness náramky takový zlatý střed (například Xiaomi Mi Band 6 má baterii s kapacitou 125 mAh, Honor Band 6 disponuje baterií s kapacitou 180 mAh.
Předností tohoto náramku je však poměrně dlouhá výdrž na jedno nabití (výrobce deklaruje až 25 dní). Nutno však podotknout, že v praxi výdrž na baterii hodně závisí na konkrétní míře užívání. Pokud budete náramek využívat pouze jako hodinky, bude výdrž delší, než pokud budete dvakrát denně zaznamenávat vaši sportovní aktivitu. Při našem testování činila výdrž poměrně slušných 11 dní.
K nabíjení slouží přiložený USB kabel s integrovaným držákem, do kterého náramek jednoduše umístíte. Z 0 na 100 % jej přitom nabijete zhruba za 2 hodiny.
Fitness náramek má přehledný AMOLED displej
Samsung v tomto případě vsadil na poměrně klasický skleněný AMOLED displej s úhlopříčkou 1,1”. Totožně velký displej je součástí například náramku Xiaomi Mi Band 5. Pokud ale hledáte něco většího, možná vás více zaujme Xiaomi Mi Band 6 s úhlopříčkou displeje 1,56” nebo Honor Band 6 s úhlopříčkou displeje 1,47”.
Těšit se v tomto případě můžete na povedené 3D sklo a rozlišení displeje 126×294 px (stejně jako Xiaomi Mi Band 5). Displej je dotykový a po straně nenajdete žádné tlačítko. Snadno se ovládá a jeho předností je i velmi dobrá čitelnost na slunci.
Skvělý parťák do sprchy i do bazénu
Co se týče odolnosti, fitness náramek se v podstatě neliší od většiny konkurenčních modelů. Je totiž voděodolný až do hloubky 50 metrů, díky čemuž jej využijete i při plavání nebo jiných vodních sportech.
Funkce Samsung Galaxy Fit 2
Pojďme se nyní podrobně zaměřit na jednotlivé funkce, které tento fitness náramek nabízí.
Krokoměr
Jednou ze základních funkcí tohoto náramku je pochopitelně funkce krokoměru. V průběhu celého dne vám tedy bude monitorovat, kolik kroků jste ušli. Při našem testování výsledek zcela neodpovídal tomu, který nám v totožném čase zobrazila aplikace Zdraví na iPhonu (konkrétně byl výsledek v aplikaci Zdraví zhruba o 300 kroků menší). Při tomto testování jsme přitom za den ušli zhruba 4 000 kroků, rozdíl 300 kroků je tedy poměrně znatelný.
Přehled
Součástí přehledu ve fitness náramku je hned několik základních informací. Ty se týkají počtu kroků, který jste za den ušli, vaší aktuální tepové frekvence (včetně minimální a maximální hodnoty za den), spánku a ušlé vzdálenosti.
Měření tepové frekvence
Náramek měří vaši tepovou frekvenci průběžně a zobrazuje ji rovnou na hlavní obrazovce. Díky tomu v průběhu dne okamžitě vidíte, jak na tom zrovna jste. Stejně tak je aktuální tepová frekvence dostupná při spuštění vybraného režimu cvičení.
Monitorování spánku
Pokud budete s fitness náramkem spát, poskytne vám v mobilní aplikaci i informace o kvalitě vašeho spánku. Zároveň měří dobu, kdy jste spali lehkým a kdy tvrdým spánkem.
Notifikace
Pokud náramku povolíte zobrazování notifikací, bude vás upozorňovat na příchozí zprávy i hovory. Co se týče zpráv, zobrazuje fitness náramek vždy jen jejich úryvek (bez emoji). Abyste si ji přečetli celou, je třeba si zprávu otevřít na mobilním telefonu. Tento drobný nedostatek je však u většiny fitness náramků naprosto běžný.
Cvičení
Fitness náramek samozřejmě využijete i při cvičení. S jeho pomocí si můžete měřit a následně sledovat vaši aktivitu, případně vaše výsledky mezi sebou porovnávat. K nejrůznějším statistikám slouží aplikace Samsung Health.
Pokud vyrážíte cvičit, můžete si na náramku spustit jeden z 5 režimů cvičení:
- chůze,
- běh,
- cyklistika,
- plavání
- a jiné.
Nabídka sportů je tedy opravdu hodně malá a pokud chcete využívat více režimů, pravděpodobně se poohlédnete po jiném modelu. Například Xiaomi Mi Band 6 nabízí hned 30 sportovních režimů, mezi kterými už si rozhodně vyberete.
Náramku trochu chybí funkce automatické detekce cvičení. Na spuštění vybraného sportovního režimu proto musíte vždy pamatovat. Sportovní aktivitu lze kdykoliv pozastavit a následně v ní pokračovat (pro případ, že si budete chtít udělat přestávku). V pozastaveném režimu však nelze využívat žádnou jinou funkci náramku.
Navazující model Samsung Galaxy Fit 3 obohatil nabídku detekovaných režimů o více než 95 dalších aktivit. Stejně tak doplnil funkci automatické detekce cvičení.
Po dokončení cvičení se data odešlou do aplikace Samsung Health, v níž si budete moct prohlédnout podrobnější statistiky.
Měření stresové zátěže
Měření stresové zátěže je spíše orientační. Jakmile funkci spustíte, je třeba chvíli počkat a následně vám náramek zobrazí, v jakém pásmu se vaše stresová zátěž nachází. Historická data si poté můžete prohlédnout v mobilní aplikaci.
Dechové cvičení
Součástí fitness náramku je i dechové cvičení, kterým vás náramek provede (zobrazí vám, kdy se nadechnout a kdy vydechnout). Toto cvičení vám může pomoci se uklidnit ve stresových situacích. Funkci si však musíte spustit volitelně, náramek vás na absolvování dechového cvičení v průběhu dne neupozorní.
Průvodce mytím rukou
Spíše doplňkovou funkcí je průvodce mytím rukou. Po jeho spuštění začne na obrazovce běžet odpočet 25 sekund (po tuto dobu byste si ruce měli mýt). Náramek zároveň zaznamenává, kolikrát za den jste tuto funkci spustili. Nastavit si můžete i automatické upozornění na provedení hygieny v pravidelných intervalech (například od 8:00 do 20:00, každé dvě hodiny).
Další funkce
Mezi další doplňkové funkce patří zobrazení aktuálního počasí (pomocí aplikace si nastavíte lokalitu). Zároveň má náramek funkci časovače a stopek.
V mobilní aplikaci Galaxy Fit se snadno zorientujete
Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží aplikace Galaxy Fit, kterou si můžete zdarma stáhnout na operační systém Android i iOS. Tato aplikace tedy zajišťuje spíše technickou stránku věci. Najdete v ní také různá nastavení, která se náramku týkají (například nastavení upozornění mytí rukou, nastavení notifikací apod.). Pro prvotní nastavení se bez ní neobejdete.
Pokud však chcete náramek využívat opravdu naplno a sledovat i nejrůznější statistiky, je třeba si zároveň stáhnout aplikaci Samsung Health (rovněž zdarma dostupná na Android i iOS). V této aplikaci najdete přehledné statistiky týkající se vaší chůze, tepové frekvence, stresové zátěže a spánku. Rovněž si zde můžete rozkliknout detaily jednotlivých sportovních aktivit. Pokud aplikaci používají i vaši přátelé, můžete je pomocí záložky Together sledovat a porovnávat si s nimi svou sportovní aktivitu. Tato aplikace však neslouží pro spárování s náramkem.
Instalace aplikací do náramku
Do náramku bohužel žádné další aplikace instalovat nelze.
Jak se fitness náramek ovládá
Ze všeho nejdříve je třeba fitness náramek nabít pomocí přiložené nabíječky. Mezitím si do svého mobilního telefonu stáhněte aplikaci Samsung Fit a zapněte si Bluetooth. Následně se můžete pustit do samotného spárování. V aplikaci snadno vyberete, jaký náramek jste si pořídili a spárování potvrdíte. Následně už nic nebrání v tom, abyste jej začali používat.
Náramek se ovládá prostřednictvím dotykového displeje. Menu s jednotlivými funkcemi je přitom dostupné v momentě, kdy přejedete prstem z jedné strany náramku na druhou. Pro potvrzení volby stačí jen jednoduše kliknout na vybranou možnost.
Jak se žije s fitness náramkem Samsung Galaxy Fit 2
Abychom vám předali co nejpodrobnější informace, vyzkoušeli jsme si pár dní Samsung Galaxy Fit 2 používat. Otestovali jsme veškeré jeho funkce a díky tomu jsme lépe poznali všechny jeho přednosti i případné nedostatky.
Jeho ovládání je jednoduché, i když některé funkce jsou trochu skryté. Abyste například našli funkci Dechové cvičení, je třeba na displeji najet na funkci Měření stresové zátěže, a poté scrollovat úplně dolů. Pokud o tom nevíte, může tato funkce snadno uniknout vaší pozornosti.
Zároveň je třeba si případné vychytávky nastavit v mobilní aplikaci. Přizpůsobit si například můžete intenzitu vibrací při hovorech a oznámeních.
Sportování s fitness náramkem
Fitness náramek samozřejmě primárně slouží k monitorování vaší fyzické aktivity. Proto jsme jej otestovali i při pohybu. Pokud se vydáte cvičit, můžete si vybrat jeden z 5 sportovních režimů. Náramek nemá zabudovaný GPS senzor a pokud tedy například vyrážíte na procházku, venkovní běh nebo vyjížďku na kole a chcete si zároveň měřit trasu, je třeba si s sebou vzít i mobilní telefon. Právě prostřednictvím telefonu se totiž náramek k navigaci připojí.
V průběhu cvičení vám náramek zobrazí uplynulý čas, množství spálených kalorií i aktuální tepovou frekvenci. Díky tomu si můžete snadno zkontrolovat, jak na tom právě jste. V tomto ohledu není náramku co vytknout a příliš se neliší od konkurenčních modelů.
Po skončení sportování se data odešlou do mobilní aplikace, v níž najdete podrobnější informace. K dispozici je graf tepové frekvence, celkové množství spálených kalorií, průměrná tepová frekvence i maximální tep. Ke každé aktivitě si lze přidat i vlastní poznámku nebo fotku.
Nejčastější dotazy
Vybrat si můžete z 5 sportovních režimů, mezi které patří chůze, běh, plavání, cyklistika a jiné.
Výrobce uvádí, že fitness náramek dokáže na jedno nabití vydržet až 25 dní. V praxi však pochopitelně záleží na míře vašeho používání. Při našem testování činila výdrž baterie slušných 11 dní.
Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží aplikace Samsung Fit. Pro následné sledování statistik týkajících se vaší aktivity a spánku je třeba si stáhnout aplikaci Samsung Health. Obě aplikace jsou zdarma dostupné na Android i iOS.
Fitness náramek není GPS senzorem vybaven. Pro měření venkovních aktivit je proto třeba mít po ruce mobilní telefon, prostřednictvím kterého se náramek k GPS připojí.
Závěr recenze – komu bychom Samsung Galaxy Fit 2 doporučili?
Pokud patříte spíše mezi nenáročné uživatele, pravděpodobně si Samsung Galaxy Fit 2 snadno oblíbíte. Základní funkce totiž zvládá poměrně dobře a v průběhu dne vám bude počítat kroky, měřit srdeční tep, ale i monitorovat spánek. Jakmile se vydáte cvičit, vypočítá vám i množství spálených kalorií. Jeho výhodou je také poměrně dlouhá výdrž baterie a jednoduché ovládání.
Na druhou stranu je trochu škoda, že je potřeba si do mobilního telefonu stáhnout hned dvě mobilní aplikace. V případě náramků Xiaomi i Honor si například vystačíte pouze s jednou aplikací, která slouží pro spárování i následné prohlížení jednotlivých statistik. Druhou drobnou nevýhodou je absence GPS, což je však vzhledem k nízké ceně náramku naprosto pochopitelné. Zároveň se nejedná o výrazný nedostatek, jelikož fitness náramek jej sám řeší tím, že se k GPS připojí prostřednictvím telefonu.
Recenze: fitness náramek Samsung Galaxy Fit 2
-
Kvalita zpracování
-
Výdrž baterie
-
Ovládání a funkce
-
Displej
-
Poměr cena/výkon
Šikovný náramek se skvělou výdrží baterie
Pokud hledáte fitness náramek s dlouhou výdrží baterie, pravděpodobně si Samsung Galaxy Fit 2 rychle oblíbíte. Jeho předností je také odolné provedení a jednoduché ovládání, které si osvojíte během okamžiku. Řemínek lze vyměnit a vy jej můžete střídat podle vaší aktuální nálady. Skvěle poslouží pro monitorování vašeho sportu, spánku i srdečního tepu a stane se vaším trenérem.
Klady
- Perfektní výdrž baterie
- Monitoring stresové zátěže
- Monitoring spánku
- Jednoduché ovládání
Zápory
- Dvě oddělené aplikace pro sledování a statistiky
- Chybějící GPS