ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Live 770NC

Silné stránky
  • Špičková kvalita zvuku
  • Aktivní potlačení hluku a dva režimy propustnosti
  • Bezkonkurenční výdrž baterie
  • Cestovní vak, AUX kabel
  • Aplikace s ekvalizéry
  • Podpora iOS i Android
Slabé stránky
  • Vyšší hmotnost
  • Hlavový most přitahuje nečistoty

Bezdrátová sluchátka JBL Live 770NC se pyšní mohutnými měkkými náušníky, z kterých se line dechberoucí zvuk. K správnému vyvážení pomohou ekvalizéry a test kvality sluchu Personi-Fi, které najdete v šikovné spárované aplikaci. Sluchátka zajistí solidní potlačení hluku, spolu s dvěma režimy propustnosti. Nabídnou toho ale dost za svou cenu?

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho JBL Live 770NC vydrží na jedno nabití?

Sluchátka podle výrobce dosáhnou až 65 hodin poslechu, s aktivním potlačením hluku 50 hodin. Při hovoru zvládnou JBL 33 hodin, 28 hodin s ANC režimem.

Jaké mají Live 770NC funkce?

Sluchátka disponují funkcí aktivního potlačení hluku, ambientním a také TalkThru režimem. Zároveň můžete sluchátka nechat připojená ke dvěma zařízením současně. Aplikace JBL Headphones doplňuje nespočet užitečných funkcí jako VoiceAware, Spatial Sound nebo omezovač maximální hlasitosti.

Jsou sluchátka voděodolná?

Bohužel, výrobce neuvádí IP krytí nebo jakoukoliv jinou specifikaci jejich odolnosti. V dešti bych proto poslech nedoporučila.

Jakou lokalizaci sluchátka a aplikace nabízí?

Aplikace nepodporuje češtinu, slovenštinu, polštinu ani maďarštinu. Co se týče sluchátek, veškerá oznámení jsou nastavitelná v aplikaci v sekci voice prompt. Češtinu zde nenajdete – místo toho se spolehnete na angličtinu nebo třeba němčinu – ale vzhledem k jednoduchosti voice prompts čeština není ani potřeba.

Obsah balení

V krabičce JBL Live 770NC najdete kromě samotných bezdrátových sluchátek také:

  • krátký napájecí USB-A/USB-C kabel,
  • praktický AUX kabel (pro případ, že se sluchátka vybijí a vaše zařízení sluchátkový výstup má),
  • látkový vak na cesty
  • a uživatelskou dokumentaci včetně přehledného návodu (který vám pomůže se rychle zorientovat).

Kabel s koncovkami USB-C/USB-C by byl jistě univerzálnější (na případné dobití z telefonu), použít můžete každopádně klidně i svůj kabel.

O dost levnější konkurent LAMAX NoiseComfort2 ANC přibalil ještě odolnější, tvrdé pouzdro na zip.

V krabičce nechybí přehledný návod
V krabičce nechybí přehledný návod

Sluchátka seženete v černé, bílé, modré nebo v pískové barvě.

Technické parametry JBL Live 770NC

Z řady solidních hodnot stojí za zmínku výdrž na baterii, která dosahuje bez zapnutého režimu ANC (potlačení hluku) až 65 hodin. Stejně jsou na tom i předchozí JBL Live 670NC, jinak se jedná na poli bezdrátových sluchátek spíše o raritu.

ParametrHodnota
Typ sluchátekPřes uši
Způsob nabíjeníUSB-C kabel
Celková hmotnost sluchátek256 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž baterieAž 65 h (bez ANC), 50 h (s ANC)
OdolnostVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC, LC3
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz (20-40 000 Hz drátově)
Citlivost100 dB/mW
Velikost měniče40 mm
Impedance32 Ω
MikrofonAno
V případě, že vás zajímá více informací o bezdrátových sluchátkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátová sluchátka, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

Velké měkké náušníky pro pohodlné nošení

Aby byla sluchátka maximálně pohodlná a ani při delším nošení jste je neměli chuť sundat, JBL dopřála sluchátkům velké koženkové náušníky. Mušle díky nim obklopí celé vaše uši a nehrozí, že by vás tlačily jako třeba sluchátka s menšími náušníky. Na druhou stranu jsou díky tomu Live 770NC o něco těžší než třeba JBL Live 670NC (které jsem já díky tomu nosila raději). Sony WH-CH720N přitom dokázala spojit větší náušníky s nízkou hmotností.

Díky nastavitelnému hlavovému mostu pokrytému strukturovanou látkou působí sluchátka stylově – avšak na úkor vlasů nebo žmolků, které se snadno přichytí. V mušlích se skrývají vyšitá R a L, abyste co nejrychleji poznali strany, zatímco jejich vnějšek a most zdobí logo JBL.

Kromě výšky kovového mostu můžete manipulovat také s mušlemi, které snadno pootočíte a složíte do kompaktní velikosti. To ne všechna sluchátka zvládnou. Protože jsou JBL poměrně bytelná a rozměrná, jejich složení dokáže ušetřit trošku místa.

Live 770NC sednou docela pevně a když se s nimi půjdete třeba projít, na hlavě se nehnou. Když už se ale rozběhnete, nebo si budete chtít se sluchátky zacvičit, kvůli velkým náušníkům můžou mít sluchátka tendenci klouzat a zavazet. Na sport bych je tedy nedoporučila. Nezapomeňte taky, že stejně jako u jiných sluchátek přes hlavu je daň jejich plného zvuku vyplacena teplem. Sportovcům se proto nejspíš víc zalíbí třeba chytrá JBL Live Beam 3 do uší.

Kde koupit JBL Live 770NC
JBL Live 770NC
Hodnocení
4.1/5
Pohodlná, ideální na cesty
JBL Live 770NC – pohodlná, ideální na cesty

Aplikace pokladnicí funkcí

Se sluchátky kooperuje aplikace JBL Headphones. Stáhnout ji můžete v obchodech App Store i Google Play. Mimo to, že je přehledná a velmi intuitivní, v ní najdete spoustu funkcí. Mezi ty patří:

  • úprava ekvalizéru (k předpřipraveným režimům možnost vytvořit si vlastní),
  • efekt Spatial Sound (simuluje prostorový zvuk, speciálně pro hudbu, video i hru)
  • funkce Smart Audio & Video,
  • omezovač maximální hlasitosti (prevence poškození sluchu, když omylem zapnete hudbu naplno)
  • nebo VoiceAware (abyste slyšeli svůj hlas během hovoru).

Snadná úprava zvuku i režimů propustnosti

V aplikaci detailně upravujete zvuk, tzn. vyvážíte pravé a levé sluchátko nebo při gamingu zapnete Smart Video, které zamezí latenci. Zejména jde však o tvorbu ekvalizérů (ty upravují úrovně hlasitosti různých frekvenčních pásem). Pomocí nich vyvážíte zvuk přesně podle sebe, potlačíte basy nebo vyzdvihnete středy – zkrátka tak, aby váš oblíbený žánr zněl jak má.

JBL Headphones má pod palcem také režimy propustnosti a jejich sílu. U ANC (Aktivního potlačení hluku) i Ambient Awareness (propustného) režimu můžete vybrat jejich stupeň. ANC režim kromě toho umí také adaptivně potlačit okolní ruchy, takže se řídí podle toho, kde právě jste.

Funkce Leakage compensation by potom měla zabránit tomu, aby hudba ze sluchátek unikala a slyšeli ji okolní lidé. Při vyzkoušení se mi ovšem nepodařilo vypozorovat rozdíl.

Libovala jsem si s funkcí automatického vypnutí sluchátek po určitém čase nečinnosti. Když proto zapomenete sluchátka vypnout a uklidíte je, zvládnou se vypnout sama. Pokud na sluchátka zapomenete úplně, pomůže vám Google Finder. Find My podporované není.

Funkce automatické play/pause podle detekce ucha je v nabídce také, i když u JBL Live 670NC reagovala rychleji. Model 770NC měl mírné zpoždění, přibližně vteřinu nebo dvě, takže mi občas utekl začátek skladby nebo videa.

Personi-Fi doladí slabiny

Na bázi vyhodnocení kvality vašeho sluchu Personi-Fi vylepší vyvážení zvuku pro vaše uši. Vyzdvihne frekvence nebo stranu, tak aby se zvuk ve vašich sluchátkách rovnoměrně rozprostřel – což ve výsledku může udělat dost velký rozdíl.

Tlačítka doplňuje dotykové ovládání

Ovládání sluchátek bude mít na starost vaše pravačka, protože všechna multifunkčí tlačítka i dotykové ovládání se nachází pouze na pravé mušli. Tlačítka jsou prakticky vystouplá, avšak poměrně blízko u sebe, a tak nemusí být jejich hledání po hmatu nejprve úplně nejsnazší. Časem je používání čím dál přirozenější, já přesto nejraději spoléhala na dotykové ovládání. Dotyky loga JBL na pravé mušli přepínáte skladby, spusíte hlasového asistenta nebo odbavíte příchozí hovory.

Dvojitým ťuknutím na dotykovou plochu hovor přijmete i ukončíte, ale nijak neodmítnete. Dlouhým podržením utlumíte mikrofon.

Místo dotyku je každopádně velmi citlivé a pokud byste měli tendenci o něj pokaždé zavadit, v aplikaci ho můžete deaktivovat (až na ovládání hovorů, které zůstává). Přepínat skladby pak můžete pomocí tlačítek + a −, na které spoléháte i při změně hlasitosti.

Kromě toho najdete na sluchátkách také tlačítko Bluetooth. To zajistí, aby se sluchátka mohla připojit ke dvěma zařízením kontinuálně. Úplně krajním tlačítkem potom vybíráte mezi režimy propustnosti – jedním ťuknutím přepínáte mezi ambientním a ANC režimem, dvojí ťuknutí zapne režim TalkThru.

Změnu režimu propustnosti, režim párování i zapnutí/vypnutí sluchátek oznamuje hlas, takže jste neustále v obraze. Hlasová oznámení se ale dají vypnout.

Dotykem spuštěný hlasový asistent vašeho zařízení reaguje spolehlivě. Sluchátka podporují standardní Siry, Bixby, ale také Google Assistant nebo Alexu (stáhnutelné pouze na Android zařízeních). JBL kromě toho můžete ovládat i hands-free, kdy na sluchátka jen promluvíte (jako ,,Hey Google” nebo ,,Alexa”) a oni reagují.

Z mé zkušenosti hands-free ovládání hlasem zvládla výborně pecková sluchátka Galaxy Buds3. Pokud vlastníte Samsung zařízení, rozhodně stojí za omrknutí.

Plynulé připojení JBL Live 770NC

JBL bezdrátová sluchátka mě v rámci konektivity nezklamala. Poprvé sluchátka jednoduše zapnete a Live 770NC v nastavení sama vyskočí. Potom už je připojení vždy automatické a bezproblémové, jak u Android, tak iOS zařížení.

Pokud by vám třeba připojení selhalo, současným podržením tlačítek + a  – na 5 vteřin sluchátka restartujete.

Vícebodové připojení, tedy připojení ke dvěma zařízením současně, mají JBL také v malíčku. Stačí na sluchátkách stisknout tlačítko Bluetooth a uvést je tak do režimu párování. Potom už se pokaždé i v tomto případě sluchátka k oběma zařízením připojí, aniž by jakkoliv znejistěla. Pokud sledujete videa na počítači a mobil jste nechali vedle v místnosti, při příchozím hovoru se sluchátka přepojí a začnou vyzvánět. Plynule tak přejdete od jednoho k druhému. V rámci Apple zařízení může každopádně přepojení trvat trochu déle – někdy je třeba video na prvním zařízení zastavit, chvíli počkat, a pak teprve spustit video na druhém.

Zvuk z počítače můžete dokonce klidně ovládat a upravovat z aplikace JBL Headphones stažené pouze na mobilu. Stačí, když necháte sluchátka připojená k oběma zařízením. Pokud potom mobil odpojíte, zachová se naposledy zvolené rozhraní – poslední ekvalizér, omezovač maximální hlasitosti apod. Tedy dokud sluchátka nevypnete.

Pořádná výdrž pro spoustu hodin hudby

Na dlouhé cesty si můžete vzít sluchátka bez obav z vybití. JBL Live 770NC vynikají svou baterií o kapacitě 850 mAh, která zaručuje nadprůměrnou výdrž. Slibovaných 65 hodin přehrávání hudby (a 50 hodin se zapnutým ANC) se mi ukázalo jako splnitelných. Při poslechu zhruba na poloviční hlasitost a jen občasném využití ANC mi sluchátka vydržela úctyhodných 60 hodin.

Rychlonabíjení je dalším bonusem – za pouhých pět minut získáte energii na další čtyři hodiny poslechu. Z 0 na 100 % to zabere jen zhruba dvě a půl hodiny.

Kde koupit JBL Live 770NC
JBL Live 770NC
Hodnocení
4.1/5

Když se baterie přece jen vyčerpá, AUX kabel vám umožní pokračovat v poslechu. Musíte však počítat s tím, že přijdete o mikrofon, ovládání přes aplikaci a tlačítka – funkční zůstává jen to pro změnu režimu propustnosti.

O přesném stavu baterie se jednoduše nedozvíte. Na spárovaném zařízení sice uvidíte procenta, avšak zaokrouhlená na desítky.

Plný zvuk a potlačení hluku JBL Live 770NC

Bluetooth sluchátka Live 770NC slibují výkonný zvuk, kterého dosáhnou pomocí 40mm měničů. Mezi podporované kodeky patří standardní SBC a AAC, ale také LC3, který je ovšem kompatibilní jen s určitými Android zařízeními. Na pouhý poslech rozdíl příliš nepoznáte, zvuk je v každém případě jeden z těch nejlepších, co jsme zatím testovali.

Co se celkového zážitku týká, basy, i když výrazné, jsou hezky zasazené do pozadí, zatímco výšky se výrazně prosazují v popředí. Výsledkem se stává čistý, pohlcující zvuk. Navíc, pokud použijete přidaný AUX kabel, zážitek graduje – vyšší tóny se oddělují ještě precizněji. Ačkoliv by nižší střední tóny mohly být o něco lépe odděleny od basů, kvalita zvuku těchto sluchátek jasně převyšuje konkurenci ve své cenové kategorii a dokonce i starší modely z vyšších tříd jako SONY WH-1000XM4.

Pokud by se vám přesto zdály třeba basy příliš mohutné, a nejste zrovna fanoušci D'n'B nebo Dubstepu, pomůžou vám ekvalizéry v aplikaci. Pomocí nich zvuk vyladíte podle svého vkusu. Na výslednou podobu zvuku mimo to zapůsobí také efekt Spatial Sound nebo vyladění pomocí Personi-Fi. Přesto bych očekávala, že budou sluchátka v oné cenové relaci už z továrního nastavení co nejuniverzálněji vyladěná. Na druhou stranu, ne všechna bezdrátová sluchátka (i ta dražší) ekvalizéry nabízí.

Naposledy zvolené ekvalizéry a jiná nastavení si sluchátka zachovávají. Takže se nemusíte na tovární vyvážení nijak zvlášť ohlížet. Až když sluchátka vypnete, nebo kdyby se vám vybila, ztrácíte k ekvalizérům přístup.

Oproti JBL Live 670NC s podstatně menšími náušníky, tato sluchátka – už díky svojí konstrukci –dokáží lépe přenést třeba hudbu a zcela vás jí obklopit.

Potlačení hluku i to adaptivní

Bezdrátová sluchátka sama o sobě obepnou uši tak, že je část okolního hluku již pasivně utlumena. JBL mají navíc velmi slušné aktivní potlačení hluku, ANC (Active Noise Cancelling). Když si je vezmete do hučícího letadla nebo přeplněné šaliny, režim ANC jistě oceníte stejně jako já. V aplikaci navíc udáváte jeho sílu.

Bonusem je potom adaptivní potlačení hluku. V tišším prostředí tedy na tlumení ubere, v rušnějším naopak automaticky přidá. Z dlouhého a intenzivního potlačení by se vám mohla po delší době točit hlava, adaptivní režim tedy může být příjemnější cestou.

Naopak do přírody nebo jen tak na nošení doma se hodí Ambient Aware (propustný režim). I u něj v aplikaci můžete ubírat a přidávat na intenzitě podle vaší nálady nebo potřeby. Pokud byste potom chtěli okolí slyšet úplně, ale nesundávat přitom sluchátka, dvojitým stisknutím tlačítka zapnete režim TalkThru. Zvuk je při něm slaboučký a vy můžete s okolím klidně komunikovat. Dalším dvojitým stiskem se pak vrátíte do režimu, který jsem měl původně aktivní.

Mikrofon průměrem

Integrovaný mikrofon JBL Live 770NC se mi ukázal jako obstojný. Pokud člověk mluví dost nahlas, srozumitelně a v klidném prostředí, hlas se přenese bez obtíží. V hlučnějším prostředí, byť funguje solidní potlačení hluku, zvuk tak trochu s prostředím válčí. To je ale pochopitelné. Plusem je, že můžete během telefonování ANC a propustný režim přepínat.

Když porovnám výkon k jiným sluchátkům přes uši, k LAMAX NoiseComfort ANC nebo Sony WH-CH720N, mikrofon si vede výtečně.

Při telefonování jsem velmi ocenila funkci VoiceAware. Skrz izolaci sluchátek nejenže méně slyšíte okolí, méně slyšíte také sebe, což není vždy úplně šťastné. Díky VoiceAware se k vám ale váš vlastní hlas dostane a komunikace se stává rázem příjemnější.

Pro pracovní hovory nebo gaming sluchátka nebudou špatnou volbou, ale je třeba tichého prostředí. Dedikovaný herní režim sluchátka nabízí ve formě Spatial Sound pro hry, který podporuje synchronizaci zvuku s obrazem a dynamické zvukové efekty.

Zvuk zastíní kdejaká jiná sluchátka
JBL Live 770NC: Kvalita zvuku zastíní kdejaká jiná sluchátka

Závěr – komu bych sluchátka JBL Live 770NC doporučila?

Bezdrátová sluchátka JBL Live 770NC vás ohromí svou kvalitou zvuku, která se v rámci naší redakce vyšplhala na jednu z nejlepších. Vyvážení zvuku také snadno vyšperkujete podle sebe, a to pomocí ekvalizéru a různých jiných efektů v aplikaci JBL Headphones.

Plusové body si JBL jistě zaslouží za vynikající výdrž na baterii, díky které se nebudete příliš trápit s nabíjením. Spolu s látkovým pouzdrem, kvalitním potlačením hluku a erárním AUX kabelem se sluchátka staví do pozice věrného společníka na cesty. Na sport už ale tolik ideální nejsou. Na hlavě navíc mohou být pro někoho příliš robustní a na úkor skvělého ANC režimu působit uzavřeně a těžce.

Kde koupit JBL Live 770NC
JBL Live 770NC
Hodnocení
4.1/5

Ocenit musím ale příjemné dotykové ovládání a spolehlivou konektivitu, jak s Android, tak s iOS zařízeními.

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Live 770NC
  • Kvalita zvuku
  • Kvalita zpracování
  • Baterie
  • Ovládání a funkce
  • Poměr cena/výkon
  • Využití na cesty
  • Využití na sport
  • Využití do kanceláře/na telefonování
  • Využití na gaming
  • Univerzální každodenní využití
4.1

Zvuková elita sluchátek

Bezdrátová sluchátka JBL Live 770NC se pyšní mohutnými měkkými náušníky, z kterých se line dechberoucí zvuk. K správnému vyvážení pomohou ekvalizéry a test kvality sluchu Personi-Fi, které najdete v šikovné spárované aplikaci. Sluchátka zajistí solidní potlačení hluku, spolu s dvěma režimy propustnosti. Nabídnou toho ale dost za svou cenu?

Klady

  • Špičková kvalita zvuku
  • Aktivní potlačení hluku a dva režimy propustnosti
  • Bezkonkurenční výdrž baterie
  • Cestovní vak, AUX kabel
  • Aplikace s ekvalizéry
  • Podpora iOS i Android

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Hlavový most přitahuje nečistoty
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Psaní a zkoušení nových věcí mě naplňuje, zejména když mohu svoje zkušenosti předat dál. Mou velkou vášní je hudba a tanec. Ráda zajdu do posilovny nebo na dlouhou procházku do přírody. Sluchátka, chytré hodinky, sporttestery nebo fitness náramek jsou proto mými věrnými společníky.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Live 770NC
JBL Live 770NC
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram