Mobilní sítě za Silvestra hlásí rekordní objemy přenesených dat

V síti O2 poslední den v roce objem přenesených dat oproti loňsku stoupl zhruba o 78 procent. V objemu přenesených dat zvítězil Instagram, kde byl podle Blanky Vokounové z tiskového oddělení O2 meziroční nárůst 470 procent. O2 na Silvestra spojila rekordních přibližně 16,6 milionu hovorů, zhruba o půl milionu více než loni. Nejvytíženější byla hodina mezi půlnocí a 01:00, kdy se uskutečnilo přes 2,2 milionu telefonátů. Počet SMS oproti loňsku klesl o 16 procent zhruba na 8,3 milionu. Počet MMS byl o čtyři procenta nižší, lidé jich odeslali 256 000.

Vodafone na Silvestra zaznamenal nárůst ve využití datových služeb o 93 procent. Síť spojila 16 milionů hovorů, meziročně o 12 procent méně. Nejvyšší telefonický provoz byl rovněž mezi půlnocí a 01:00. Ve špičce operátor evidoval asi 1,8 milionu telefonátů. Textových zpráv zákazníci společnosti Vodafone odeslali na Silvestra zhruba šest milionů, o 23 procent méně proti loňsku. Počet MMS klesl o 26 procent přibližně na 91 000.

Datový provoz v síti T-Mobile se ve srovnání s minulým Silvestrem zvýšil o 47 procent. Počet hovorů se prakticky nezměnil a zůstal nad 22 miliony. V první čtvrthodině Nového roku ale vzrostl zhruba o čtvrtinu na 1,5 milionu telefonátů. “Objem silvestrovských a novoročních SMS, stejně jako v předchozím roce, meziročně poklesl, a to o více než dva miliony z celkových 13,7 na 11,5 milionu uvedl za T-Mobile Jiří Janeček. Počet MMS klesl zhruba o pět procent na 311 000.

V České republice je okolo 15 milionů aktivních SIM karet.

Silvestrovské oslavy byly poznamenány pandemií koronaviru. Vláda v této souvislosti nařídila zákaz vycházení mezi 21:00 a 05:00, na veřejnosti se nesmí konzumovat alkohol, počet účastníků hromadných akcí je omezen na dva lidi.

TADY může BÝT vaše REKLAMAVíce ke čtení najdete zde číst více→| PODPORUJEME LINUX Magazín !