Recenze: bezdrátová sluchátka AirPods Pro 2
TWS sluchátka AirPods Pro 2 jsou skvělou volbou nejen pro Applisty. Pyšní se perfektní kvalitou zvuku, funkcí ANC i režimem propustnosti. Kromě toho si s nimi díky funkci Spatial Audio vychutnáte prostorový zážitek z poslechu. Potěší také slušná výdrž baterie, která s nabíjecím pouzdrem dosahuje až 30 hodin. A k nabíjení můžete využít buď napájecí kabel, nebo bezdrátovou nabíjecí podložku.
Nejčastější otázky a odpovědi
Výdrž sluchátek činí až 6 hodin, s nabíjecím pouzdrem se celková výdrž baterie prodlouží až na 30 hodin.
Sluchátka disponují dotykovými ploškami s haptickou odezvou, pomocí nichž lze přepnout skladby, pozastavit přehrávání nebo dokonce regulovat hlasitost.
Mezi užitečné funkce patří například aktivní potlačení hluku nebo režim propustnosti. Praktická je také funkce Najít a možnost užívat si opravdu prostorový zvuk. Při vyjmutí sluchátek z uší se také automaticky pozastaví přehrávání.
Ze sluchátek AirPods Pro 2 vytěží maximum příznivci Apple zařízení. Nicméně spárovat je lze i s jinými zařízeními, jako jsou například mobilní telefony s Androidem. Hodí se pro všechny, kteří si chtějí užívat skutečně kvalitní zvuk a nespokojí se s kompromisy. Zásluhou funkce ANC skvěle poslouží i pro telefonování.
Co se skrývá uvnitř balení?
Bezdrátová sluchátka AirPods Pro 2 vás hned na první pohled zaujmou svým elegantním balením, které je promyšleno do nejmenších detailů, jak je ostatně u značky Apple zvykem. Uvnitř na vás budou čekat:
- samotná bezdrátová sluchátka,
- MagSafe nabíjecí pouzdro s reproduktorem a poutkem na zavěšení,
- silikonové špunty ve čtyřech velikostech (XS, S, M a L),
- USB-C kabel konektorem Lightning
- a dokumentace.
Přítomnost velikosti XS u silikonových špuntů je přitom vítanou novinkou právě u 2. generace sluchátek Pro. Apple se tak snaží vyjít vstříc širšímu množství uživatelů.
Technické parametry AirPods Pro 2. generace
Tato True Wireless sluchátka nabízí perfektní přenos zvuku díky technologii Bluetooth 5.3. Díky kodekům AAC a SBC je spárujete se zařízením od Applu, ale i s modely jiných značek.
Parametr | Hodnota |
---|---|
Typ sluchátek | True Wireless |
Rozměry nabíjecího pouzdra | 6,6 × 4,5 × 2,2 cm |
Celková váha pouzdra se sluchátky | 50,8 g |
Konektivita | Bluetooth 5.3 |
Výdrž baterie | 6 hod (sluchátka), 24 hod (pouzdro) |
Odolnost - stupeň krytí | IPX4 |
Podporované kodeky | AAC, SBC |
Frekvenční rozsah | 20-20 000 Hz |
Citlivost | Výrobce neuvádí |
Impedance | Výrobce neuvádí |
Mikrofon | Ano |
Sluchátka s elegantním Apple designem
True Wireless sluchátka AirPods Pro 2 vás již na první pohled jistě zaujmou svým minimalistickým designem, který je charakteristický pro všechny Apple produkty. Mezigeneračně se nezměnila velikost pouzdra a stále činí 60,6 × 45,2 × 21,7 mm. Pouze mírně povyrostla hmotnost z 45,6 na 50,8 gramů.
Pár detailů je ovšem nových. Nabíjecí pouzdro například nyní disponuje praktickým očkem na provlečení šňůrky. Další novinkou je přítomnost reproduktoru v nabíjecím pouzdře, které vám poslouží v případě, že budete sluchátka marně hledat. O tom ale až za chvíli. Na nabíjecím pouzdře dále klasicky najdete párovací tlačítko a diodu signalizující stav nabití.
Uvnitř pouzdra má každé sluchátko svou vlastní kolébku, přičemž magnetické upevnění je o něco silnější než u předchozí verze. Díky tomu působí celek tak nějak pevnějším dojmem.
Připojení k zařízení je velmi intuitivní
Co Apple umí na jedničku, je rozhodně jednoduché párování nových zařízení. A sluchátka nejsou výjimkou. Na iPhonu je nutné mít zapnuté Bluetooth. Následně otevřete pouzdro sluchátek a přiblížíte je k telefonu. Na mobilním telefonu se vám zobrazí další pokyny, které je nutné učinit pro spárování a případně se také seznámíte s jednotlivými funkcemi sluchátek. Vše je ale otázkou chviličky.
Pokud AirPody nastavíte na jednom ze svých zařízení, budou se automaticky připojovat ke všem ostatním Apple zařízením, na kterých jste přihlášení pomocí svého Apple ID. V rámci Apple ekosystému navíc funguje automatické přepínání, díky kterému se sluchátka např. rychle připojí od počítače k příchozímu hovoru na telefonu. Pro Samsung zařízení tak fungují Galaxy Buds3 a Buds3 Pro.
AirPody můžete používat i se zařízeními jiných výrobců než Apple (tedy například s mobilním telefonem s Androidem). Přirozeně na nich v takovém případě nebude fungovat hlasová asistentka Siri.
Sluchátka podporují bezdrátové nabíjení
Samotná sluchátka vydrží na jedno nabití až 6 hodin poslechu, respektive 5,5 hodin se zapnutým prostorovým zvukem a snímáním polohy hlavy nebo až 4,5 hodiny hovorů. S nabíjecím pouzdrem máte celkem k dispozici více než 30 hodin poslechu, respektive až 24 hodin telefonování. Mezigeneračně se celková výdrž baterie zvýšila o příjemných 6 hodin. Zároveň je výdrž baterie stejná jako u AirPods 3. generace.
Velkou předností AirPodů je fakt, že si stav baterie můžete snadno ověřit třeba na svém mobilním telefonu. Stačí jen otevřít víčko pouzdra a podržet jej v blízkosti iPhonu. Během pár vteřin se zobrazí aktuální stav baterie. Na nízkou kapacitu baterie vás upozorní také zvukovým signálem a oznámením na vašem iPhonu.
Během pouhých 5 minut nabíjení jsou sluchátka připravena zhruba na 1 hodinu poslechu hudby či telefonování. Pouzdro je možné nabíjet napájecím kabelem, ale i bezdrátově bezdrátově, a to jak s klasickou Qi nabíječkou, tak také za pomocí bezdrátové MagSafe nabíječky.
Pokud hledáte sluchátka s delší výdrží, prohlédněte si JBL sérii Live 3; Buds, Beam a Flex. Ta totiž spolu s pouzdrem nabídnou klidně 40 hodin poslechu.
Kvalitě zvuku není co vytknout
Při testování sluchátek se ukázalo, že AirPods Pro 2 jsou opravdu kvalitním a propracovaným zařízením. Jejich velkou předností je přítomnost čipu H2, který má být schopen přehrávaný zvuk dolaďovat s ohledem na prostředí, ve kterém se nacházíte. Hudbu tedy vnímáte tak, jak si Apple myslí, že je to v danou chvíli nejlepší. V porovnání s některými konkurenčními sluchátky nejsou k dispozici ekvalizéry.
Celkově je zvuk ještě povedenější než u první generace AirPods Pro. Hudba působí mnohem realističtějším a plastičtějším dojmem. Nesrovnatelná je zejména basová složka, která se dočkala výrazného zlepšení a poslech vás proto bude bavit ještě o něco více. Z hlediska hudebních žánrů se jedná o poměrně univerzální model.
Sluchátka oceníte také při poslechu podcastů, kdy mluvenému slovu je bez potíží skvěle rozumět. Své využití najdou také při sledování filmů, kdy rozhodně nedochází k žádnému zpoždění mezi zvukem a obrazem. Dá se říct, že vás tato sluchátka do děje dostanou ještě o něco více než první generace.
Zmínit musíme i telefonické hovory, kdy nejvyšší kvality docílíte při telefonování v tichém prostředí (typicky doma nebo v uzavřené kanceláři). Na druhou stranu při telefonování v hlučnějším prostředí (například v tramvaji, na ulici nebo v metru) můžete mít potíže. V rámci našeho dlouhodobého testování jsme vypozorovali, že druhá strana v takovém případě slyší především ruchy okolí a váš hlas se v nich poměrně ztrácí. Prakticky stejných výsledků jsme přitom dosáhli jak s vypnutou, tak i zapnutou funkcí ANC. Apple uvádí, že mikrofon u sluchátek mezigeneračně přepracoval a využívá nové algoritmy pro snímání hlasu, zásadní rozdíl v tomto ohledu ale bohužel patrný není.
Odolají vodě a potu
AirPods Pro 2 jsou odolné vůči vodě dle parametru IPX4. Znamená to, že špatné počasí nebo třeba pot při sportu jim nečiní žádné potíže.
Ovládání je naprosto intuitivní
K ovládání sluchátek budete využívat dotykové plošky s haptickou odezvou nacházející se na obou sluchátkách, které jsou obecně příjemnější volbou než tlačítka. Jednotlivá gesta slouží pro pozastavení přehrávání, opětovné spuštění či přepnutí skladby.
Obrovskou novinkou 2. generace AirPods Pro je možnost ovládat dotykem hlasitost. Stačí jen přejet po dotykové ploše nahoru či dolů. V rámci našeho testování se přitom ukázalo, že detekce funguje spolehlivě.
Sluchátka disponují senzorem detekce nošení, který byl nově rozdělen na dvě části. Díky tomu ještě spolehlivěji rozpoznají, zda se nachází v uchu (nebo jsou třeba jen položené na stole) a dle toho spustí hudbu, či nikoliv.
Funkce AirPods Pro 2022
Skvělé fungování sluchátek podporuje přítomnost hned několika užitečných funkcí.
Přizpůsobení prostorového zvuku
Pokud máte iPhone s Face ID, můžete využít funkci Přizpůsobení prostorového zvuku, díky níž si sami vytvoříte osobní profil prostorového zvuku. Nastavení probíhá prostřednictvím přední kamery, která naskenuje tvar vašeho ucha. Váš iPhone vás nastavením dokonale provede. Při poslechu hudby s touto funkcí budete mít pocit, jako byste byli jednotlivými skladbami doslova obklopeni.
ANC a režim propustnosti
AirPods Pro 2022 poté bezpochyby zaujmou přítomností funkce Active Noise Cancelling (zkráceně ANC). Funkce je opravdu povedená a její zásluhou si budete moct i na rušné ulici užívat poslech hudby bez nutnosti volit příliš vysokou hlasitost. Jedná se právě o tuto funkci, která odlišuje variantu Pro od klasické verze. Apple uvádí, že verze Pro 2 umí potlačit až dvakrát více hluku než předchozí model. S jistotou to bohužel potvrdit nemůžeme, nicméně režim je opravdu povedený a kvalitativní mezigenerační posun je znát.
Zbrusu novou funkcí je adaptivní potlačení hluku, které má v režimu propustnosti eliminovat zvuky nad 85 decibelů (například zvuk projíždějící sanitky).
Kromě toho nechybí ani režim propustnosti, v rámci kterého okolní zvuky pronikají dovnitř a vy tedy slyšíte, co se kolem vás děje. Ideální například pro běžce či cyklisty, kteří se poslechu hudby nechtějí vzdát, ale přitom se chtějí cítit bezpečně. Funkce jsou za nás propracovanější než například u Niceboy HIVE Pins 3 ANC.
K přepínání mezi jednotlivými režimy stačí přejít do nastavení zvuku na vašem zařízení (např. iPhonu).
Transparentní mód jako takový je u nových AirPods Pro posunutý opět o level výše. Představte si, že máte nasazeny sluchátka a uslyšíte někde své jméno. S první generací sluchátek si nebudete úplně jisti, z jakého směru bylo vaše jméno zvoláno. S druhou generací se však pravděpodoboně spolehlivě otočíte přesně za tím směrem, odkud se zvuk line.
Funkce Najít
Pokud zapomenete, kde se zrovna vaše sluchátka nachází, můžete využít funkci Najít. Po jejím spuštění začnou vydávat zvukovou signalizaci, která je díky reproduktoru na nabíjecím pouzdře ještě o něco výraznější než u předchozí generace. Pouzdro je navíc nově vybaveno čipem U1, který zajišťuje velmi přesnou prostorovou navigaci. Na iPhonu se vám zobrazí naznačení správného směru a přibližování se k hledanému předmětu.
Závěr – komu bychom sluchátka Apple AirPods Pro 2 doporučili?
TWS sluchátka AirPods Pro 2 se hodí zejména pro příznivce Apple zařízení, nicméně spárovat je lze i s elektronikou jiných značek. Jejich předností je kvalitní provedení, špičkový zvuk a propracované funkce. Využívat můžete například funkci Aktivního potlačení hluku, nebo naopak Režim propustnosti pro vaši bezpečnost.
Sluchátka se snadno párují s dalším zařízením. Na jedno nabití vydrží až 6 hodin, celková výdrž s nabíjecím pouzdrem dosahuje 30 hodin. Předností je podpora nabíjení prostřednictvím Qi a MagSafe nabíječky. Ovládání vám usnadní dotykové plošky.
Nevýhodou je vyšší cena, za níž na trhu najdete různá specializovaná sluchátka, která mohou AirPods Pro 2 v individuálních disciplínách předčit. Nicméně pokud hledáte sluchátka na všestranné použití, AirPods Pro 2 jsou skvělým spojením mnoha různých talentů na špičkové úrovni.
Recenze: bezdrátová sluchátka AirPods Pro 2
-
Kvalita zvuku
-
Kvalita zpracování
-
Baterie
-
Ovládání a funkce
-
Poměr cena/výkon
-
Využití na cesty
-
Využití na sport
-
Využití v kanceláři/na telefonování
-
Využití na gaming
-
Univerzální využití na každý den
Špičková sluchátka s moderními funkcemi
TWS sluchátka AirPods Pro 2 jsou skvělou volbou nejen pro Applisty. Pyšní se perfektní kvalitou zvuku, funkcí ANC i režimem propustnosti. Kromě toho si s nimi díky funkci Spatial Audio vychutnáte prostorový zážitek z poslechu. Potěší také slušná výdrž baterie, která s nabíjecím pouzdrem dosahuje až 30 hodin. A k nabíjení můžete využít buď napájecí kabel, nebo bezdrátovou nabíjecí podložku.
Klady
- Podpora bezdrátového nabíjení
- Kvalita zvuku
- Funkce ANC
- Režim propustnosti
- Přizpůsobení prostorového zvuku
Zápory
- Vyšší cena
- S Androidem nejsou některé funkce dostupné
Ano, sluchátka mají spoustu pozitiv, ale není zde zmíněna obrovsky negativní vlastnost a tou je telefonování na hlučnejší ulici, v metru apod. Se sluchátkami v rušnějším prostředí nelze telefonovat a to v žádném režimu. Druhá strana slyší pouze okolní ruchy, šumy, auta, tramvaje, policii, sanitky. No řekne se jsou to sluchátka k poslechu a ne k telefonování, ale za tu cenu by Apple mohl předvést něco lepšího.
Dobrý den, děkujeme za komentář a vaše postřehy. Při dlouhodobém používání sluchátek za různých podmínek jsme vypozorovali to samé, tudíž jsme recenzi v tomto směru aktualizovali.