ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Live Beam 3

Silné stránky
  • Solidní kvalita zvuku
  • Funkce ANC
  • Dva režimy propustnosti
  • Dlouhá výdrž na baterii
  • Šikovný displej na pouzdře
  • Testování utěsnění
  • Ekvalizér
Slabé stránky
  • Vyšší cena
  • Problém s multipoint konektivitou se zařízeními Apple
  • Aplikace ani pouzdro nepodporují češtinu

JBL Live Beam 3 přichází jako špuntová sluchátka vysoké kvality s rozmanitou škálou pokročilých funkcí. Bezdrátová sluchátka vás mimo jiné učarují excelentní výdrží na baterii a aktivním potlačením hluku, spolu se dvěma režimy propustnosti. Pozornost upoutá zejména dotykový displej na pouzdře sluchátek, přes který můžete zvuk upravovat třeba pomocí ekvalizéru nebo efektu Spatial Sound.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží sluchátka na jedno nabití?

Výdrž sluchátek činí až 12 hodin, se zapnutým tlumením hluku (ANC) až 10 hodin. Pouzdro pak dodá sluchátkům dalších 36 hodin výdrže.

Jak se JBL Live Beam 3 ovládají?

Každé sluchátko disponuje dotykovou plochou, pomocí které určujete chod skladeb, jejich hlasitost, nebo režim propustnosti. V aplikaci JBL Headphones si dvě funkce vyberete a rozmístíte na kterékoliv sluchátko. Z každého z nich navíc můžete reagovat na hovory nebo jimi zapnout hlasového asistenta. Ovládat sluchátka můžete i pomocí dotykového displeje na nabíjecím pouzdře, v poslední řadě také v aplikaci.

Jaké mají sluchátka funkce?

Mezi množství funkcí těchto JBL sluchátek patří například aktivní potlačení hluku (ANC) a spolu s tím další dva režimy propustnosti. Užitečnou se rozhodně stane funkce Najít sluchátka a poslech obohatí schopnost Spatial Sound. Sluchátka podporují multipoint Bluetooth, díky kterému připojíte dvě zařízení naráz, a také automatickou detekci vyjmutí sluchátek. V aplikaci potom najdete řadu dalších doplňkových funkcí, které blíž popíšu v článku.

Balení obsahuje čtyři různé velikosti špuntů

V krabičce bezdrátových sluchátek JBL Live Beam 3 najdete:

  • samotná bezdrátová sluchátka,
  • nabíjecí pouzdro s dotykovým displejem, vybavené očkem,
  • silikonové špunty ve čtyřech velikostech (XS, S, M a L),
  • krátký USB-C napájecí kabel
  • a uživatelskou dokumentaci včetně přehledného návodu.

JBL si pohráli s barevným zpracováním a vybírat můžete mezi černou, stříbrnou, modrou a fialovou. Ze čtyř variant se rozhodnete taky mezi silikonovými špunty, díky čemuž sluchátka perfektně zaplují do uši a nevypadnou.

Totožné barevné varianty nabízejí i Live Buds 3 a Live Flex 3 z té samé série.

Technické parametry JBL Live Beam 3

Perfektní přenos zvuku zajišťuje technologie Bluetooth 5.3 a podporované kodeky AAC, SBC a LDAC. V řadě technických parametrů jinak JBL sluchátka s přehledem překonávají Airpods Pro 2 nebo Galaxy Buds3 svou výdrží na baterii.

ParametrHodnota
Typ sluchátekTrue Wireless
Rozměry nabíjecího pouzdra6,1 × 5,1 × 3,0 cm
Celková hmotnost pouzdra se sluchátky82,2 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž baterie12 hod (sluchátka), 36 hod (pouzdro)
Odolnost - stupeň krytíIP55
Podporované kodekyAAC, SBC, LDAC
Frekvenční rozsah20-40 000 Hz
Citlivost100 dB
Impedance16 ohm
MikrofonAno
Pokud chcete získat přehled a být si svým výběrem jistí, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátová sluchátka nebo nahlédněte do jednotlivých recenzí.

Dotyková obrazovka pouzdra

Špuntová sluchátka s nožičkou jsou na pohled povedená, v uších nepatrně lehká a příjemná.

Hůř je na tom jejich pouzdro o hmotnosti 72 g. Napoprvé vás může vyšší hmotnost pouzdra zaskočit, pokud je porovnáme třeba s Airpods Pro 2 nebo Galaxy Buds 3. Brzy si toho ale nejspíš ani nevšimnete.

JBL zapadnou do pouzdra během vteřiny a stejně snadné je i vyjímání.

Čeho si ale rozhodně všimnete, je 1,45” dotyková obrazovka na krytu pouzdra. Ta působí nejen elegantně, ale má hlavně spoustu užitečných funkcí. Skrze ni ovládáte chod hudby i její hlasitost, výběr ekvalizéru, režimu propustnosti a spoustu dalšího. Mimo to vám v době připojení chodí na pouzdro oznámení (zobrazí se pouze jednou a v určité délce) a příchozí hovory (ty můžete dokonce rovnou odbavit). Pohyb po displeji je díky infinite scrolling pohodlný a víceméně plynulý.

Jako tapetu si můžete nastavit vlastní fotku
Jako tapetu si můžete nastavit vlastní fotku

Dotykovým pouzdrem ovládáte a blíže upravujete zvuk – třeba i hudbu z počítače nebo chytré televize, na kterých nemáte staženou mobilní aplikaci (JBL Headphones). V tom vězí jeho přednost a výjimečnost. Pokročilé funkce jako vlastní ekvalizér nebo efekt Spatial Sound máte tak pro jakýkoliv zdroj zvuku neustále k dispozici. Sluchátka využijete např. při pracovních callech nebo filmech, kdy si chcete zvuk maximálně přizpůsobit.

Pokud se obáváte poškrábání, z mé zkušenosti nemusíte. Pro lepší pocit si navíc můžete pořídit ochranný obal. Stát se může spíš to, že se vám v kapse nebo kabelce displej sám nechtěně otevře (stejně jako neuzamčený mobil) a třeba pozastaví hudbu.

Snadné ovládání Live Beam 3

K ovládání JBL Live Beam 3 nemám příliš výtek. Na každém sluchátku najdete dotykovou plochu, kterou s pomocí různých gest zvuk ovládáte. Odezva nezná čekání, sluchátka reagují pohotově a plochu nahmatáte víceméně bez problémů. Pokud však o ní jen zavadíte, sluchátko reaguje také i když zrovna nechcete. Airpods Pro 2 zde proto získávají body navíc.

Osobně se mi právě Beam 3 z celé řady JBL Live obsluhovala nejsnáz. Vybrat si ale můžete také špunty bez nožičky JBL Live Buds 3, které se vám krásně schovají do uší. Pokud stojíte o pecky, k dispozici jsou JBL Live Flex 3.

Sluchátka můžete řídit i hlasem. Dlouhým podržením kteréhokoliv ze sluchátek zapnete hlasového asistenta na vašem mobilu.

Kromě toho má každé sluchátko na starost jednu z činností; buď přehrávání, volbu režimu propustnosti, anebo hlasitost. Narozdíl od Airpods Pro 2 tedy nemáte přístup ke všem funkcím zároveň, vybrat si můžete jen dvě. Ovšem díky dotykovému pouzdru jsou nejen tyto funkce, ale i další, na dosah vaší ruky. Navíc si můžete v aplikaci tato gesta blíže upravit (třeba zvolit na každé ze sluchátek tu samou funkci).

Gesta doprovází příjemně slabá zvuková signalizace – i když při hlasité hudbě možná až příliš slabá. Změnu režimu propustnosti oznamuje hlas, který se ale dá vypnout v aplikaci.

Pomocí pár gest sluchátka reagují okamžitě
Pomocí pár gest sluchátka reagují okamžitě

Aplikace překypuje možnostmi

Obohacujícím prvkem zaríženích JBL zpravidla bývá také synchronizovaná aplikace. V případě série Live 3 se jedná o JBL Headphones, kterou stáhnete v obchodech App Store i Google Play.

Hned na start se hodí funkce kontroly utěsnění (Check My Best Fit), která vyhodnotí, zda vám sluchátka správně sedí. Vystřídáte tak přibalené špunty a zjistíte, která velikost je pro vás nejlepší.

Sama jsem ocenila možnost vytvořit si vlastní ekvalizér (upravuje úrovně hlasitosti různých frekvenčních pásem). Stačí si zapnout písničku a zkoušet. Kromě toho zde najdete i již předchystané ekvalizéry. Mezi všemi potom na pouzdře sluchátek můžete listovat a volit, pro jaký žánr nebo typ zvuku se každý z nich hodí.

Kde koupit JBL Live Beam 3
JBL Live Beam 3
Hodnocení
4.2/5

Kromě základních funkcí, které najdete i na pouzdře, bych dále vypíchla:

  • omezovač maximální hlasitosti (který chrání váš sluch, když omylem skladbu zesílíte),
  • detailnější nastavení zvuku při hovorech,
  • funkci Najít (ta rozezvoní sluchátka s čím dál větší hlasitostí),
  • relaxační zvuky přírody (libovolně nakombinujete a nastavíte časoměr, aby vás třeba uspaly),
  • režim Smart Talk
  • nebo Personi-Fi.

V případě ztráty se můžete spolehnout na Google Finder. Find My podporované není.

Smart Talk

Z trojice Beam 3, Buds 3 a Flex 3, jsou právě Beam 3 vzhledem k funkcím nejbohatší. Spolu s režimem Talk Thru (který nemají Flex 3), zapne také režim Smart Talk (který nemají Buds 3). Smart Talk je schopen sám detekovat váš hlas a když jej slyší, zvuk utlumí. Využijete to třeba, když na vás někdo promluví a vy mu jen letmo chcete odpovědět. Po chvíli (jejíž délku sami zvolíte) mlčení sluchátka znova zvuk zesílí.

Při testování se mi režim ukázal jako solidní, detekoval pouze můj hlas, okolní ruchy ho nijak nedráždily. AirPods Pro 2 se těší obdobné funkce Detekce konverzací, u které však nemůžete blíže určit délku vyčkávání opětovného spuštění zvuku po tom, co umlknete.

Pro uvolnění režimu Smart Talk je třeba v Adaptive EQ zapnout Low Volume EQ.

Personi-Fi

Personi-Fi je funkce, která pomocí testu změří kvalitu vašeho sluchu. Zjistí vaše slabiny a díky tomu zvuk náležitě rozprostře tak, aby byl ve vašich uších vyvážený. Lidem, kteří slyší některé tóniny nebo na jedno ucho hůře, může docela snadno pomoci dosáhnout plnějšího zvuku a kvalitnějšího zážitku z hudby. Sama jsem rozdíl poznala, a to pozitivním směrem.

Aplikace ani pouzdro nepodporují češtinu. Ovládání je ale intuitivní.

Bluetooth multipoint mi dělal problémy

První spárování je okamžité a bezproblémové. Sluchátka Live Beam 3 pouze zapnete, v seznamu bluetooth zařízení zvolíte a kdykoliv poté už probíhá připojení automaticky. Spojení nedělá problém ani když letíte dolů zpatra pro poštu nebo třeba se sluchátky cvičíte po celé šířce posilovny, s mobilem položeným na jednom místě.

Pro funkci Bluetooth multipoint na kterékoliv sluchátko dvakrát ťukněte a na 5 vteřin podržte. Tehdy se i na druhém zařízení zjeví JBL sluchátka v nabídce.

Funkce Bluetooth multipoint zajistí připojení ke dvěma zařízením zároveň. To znamená, že můžete nechat sluchátka spojená s počítačem, kde si pouštíte například videa, a zároveň s mobilem. V momentě, kdy vám někdo zavolá nebo přejdete k poslouchání písniček z telefonu, zvuk by se měl sám přepnout.

Na fungování si ale musím bohužel postěžovat. V rámci testování s Apple produkty měla sluchátka tendenci upínat se k MacBooku (13”, M2). Častokrát, když se automaticky připojila k oběma zařízením, i přestože na notebooku žádný zvuk puštěný nebyl, hudbu z mobilu (iPhone 15) ignorovala. Pokud tedy jako já pracujete s Apple zařízeními, AirPods Pro 2 u vás v tomto ohledu získají jednoznačné plusové body.

V případě testování se zařízeními Android fungoval režim hladce. Sluchátka se sice automaticky neupínají k poslední aktivitě – je tedy třeba první video manuálně pozastavit. Ale to nepovažuji za nic komplikovaného.

Nastavení aplikace je pro sluchátka zásadní – v případě, že se připojíte k notebooku, kde aplikaci staženou nemáte, chovají se stejně jako předtím připojená k mobilu. Nastavení totiž neřídí aplikace, ale právě chytré pouzdro. To je jednoznačné plus. Zůstávají tak navíc aktivní např. režimy Smart talk nebo omezovač hlasitosti, dostupné jen v aplikaci.

Sluchátka okouzlí svou výdrží

JBL Live Beam 3 garantují až 48 hodin poslechu. Konkurenti AirPods Pro 2 nebo Galaxy Buds3 se oproti tomu vyšplhají podle výrobců na 30 hodin. Jedná se tedy o mimořádnou výdrž na poli bezdrátových sluchátek do uší.

Když pomineme čísla na papíře, jak si vedla sluchátka v reálu? Zvuk jsem konzumovala o hlasitosti asi 55 %. 12 hodin hudby (bez zapnutého režimu ANC) se mi ve finále podařilo potvrdit a to poměrně přesně, z čehož jsem byla upřímně překvapená. Při dalším užívání, kdy jsem si víc pohrávala s různými efekty a manipulovala s hlasitostí, sluchátka vystačila zhruba na 10 hodin (bez zapnutého režimu ANC). Výsledek se tedy samozřejmě odvíjí od vašeho používání, ale své místo si drží. 36 hodin navíc, které mělo doplnit pouzdro, se navíc také ukázalo jako reálných.

Pouzdro je možné dobít přidaným napájecím kabelem, ale i bezdrátově.

Během 10 minut nabíjení jsou sluchátka připravena zhruba na 4 hodiny poslechu.

Přesný stav baterie jednotlivých sluchátek i pouzdra najdete v horní části jeho displeje, pokaždé když jej zapnete.

S nabíjením se nebudete příliš trápit
S nabíjením se nebudete příliš trápit

Čeká na vás kvalitní zvuk a skvělý zážitek

Díky 10mm dynamickým měničům se sluchátka vyznačují výborným zvukem. Hudba je proto plná, hlas přirozený, zážitek bohatý.

Ve výchozím nastavení malinko převládá basová složka, a pokud to není zrovna váš šálek kávy, na řadu přichází ekvalizér. Sama jsem si při poslouchání písniček a filmů vytvořila takový, co zdůraznil zejména výšky a středy. Kreativita je ale na vaší straně. Aplikace navíc nabízí vlastní ekvalizéry, z nichž jsem si jich také spoustu oblíbila.

V aplikaci i přímo na pouzdře můžete mezi ekvalizéry listovat a najít si svůj oblíbený pro jednotlivé žánry, poslouchání podcastů nebo sledování filmů. Nelze proto říct, pro koho jsou sluchátka nejlepší. Sluchátka se zavděčí všem – stačí se do aplikace ponořit a přijít na to, co je nejlepší pro vás.

V aplikaci můžete vedle Audio Mode vybrat také Video Mode, který se soustředí na to, aby zvuk nezaostával za obrazem. Přímo na pouzdře zapnete Spatial Sound, který simuluje prostorový zvuk a napodobuje tak třeba atmosféru koncertu. Při písničkách jsem si režim cíleně zapínala. Naopak u mluveného slova, u podcastů nebo u filmů, mi spíš nevyhovoval, přestože jeden z typů Spatial Sound pro filmy určený je. Hlas je s ním totiž jakoby rozostřený a ne tolik zřetelný. U akčních filmů ale přeci jen pomůže a zesílí zvukové efekty.

Záleží tedy hlavně na vás, jakou podobu bude výsledný zvuk mít. V tom vězí velká výhoda těchto sluchátek – i když možná ne pro všechny. Někteří z vás třeba více ocení univerzálně vyvážený zvuk a sluchátka bez jakékoliv doplňkové aplikace, jako AirPods Pro 2.

Audio ve vysokém rozlišení

Sluchátka série JBL Live podporují kodeky AAC, SBC a LDAC. V praxi to znamená, že na Android zařízeních můžete v aplikaci aktivovat High-Resolution Audio (LDAC). I když jeho spuštění omezí některé funkce (jako např. Spatial Sound), ze sluchátek učiní – co se týče kvality zvuku – ještě lepší zařízení. V redakci se nám proto osvědčilo nechat LDAC stále zapnutý. Odměnou se vám stane plný, dynamický zvuk, který v kombinaci s ekvalizéry překonává i AirPods Pro 2.

Kde koupit JBL Live Beam 3
JBL Live Beam 3
Hodnocení
4.2/5

V aplikaci iPhonu sice LDAC nenajdete, podporovaný kodek AAC je ovšem dostačující a při běžném poslechu je zvuk snadno srovnatelný k tomu s aktivovaným LDAC.

Potlačení hluku a dva režimy propustnosti

Režimy JBL sluchátek jsou propracované a velmi flexibilní.

Jako první, aktivní potlačení hluku, jinak ANC (Active Noise Cancelling), je způsob, jakým vás sluchátka dokážou plně vtáhnout do děje. ANC možná není stoprocentní, ale jeho rozdíl je víc než patrný. Pokud režim zapnete, sluchátka ztiší okolní ruchy – kolemjedoucí auta, hlučnou ulici nebo hučení v letadle. V aplikaci navíc můžete aktivovat Adaptivní ANC, s kterým se sluchátka přizpůsobí okolí.

Na procházce v přírodě nebo třeba v práci, kde se od okolí nemůžete úplně odizolovat, můžete rovnou zapnout režim Ambient awareness. V aplikaci navíc můžete zvolit stupeň propustnosti tohoto režimu.

Jako druhý se nabízí režim TalkThru, který zapnete dvojím poklepáním. Ten hudbu nepozastaví, pouze spolehlivě utlumí – a vy se tak můžete s ostatními srozumitelně pobavit.

Pokud máte zapnutou funkci Smart Talk, přepíná se hlasitost zvuku při promluvení právě do režimu TalkThru.

Volání se sluchátky

Šest mikrofonů sluchátek garantuje perfektní přenos. Při testování mi zvuk přes telefon nepřišel vůbec špatný, ovšem je třeba mluvit nahlas a jasně. Potom je mluvení srozumitelné a komunikace nedělá problém. V hlučnějším prostředí hlas však přece jen doprovází šum a rachot.

Pokud vám při telefonátech nevyhovuje automaticky spuštěný režim potlačení hluku, zapněte si režim Voice Aware. V aplikaci i na pouzdře si můžete pomocí něj víc pohrát se způsobem, jak moc slyšíte během hovoru sami sebe. Přidané jsou i různé další efekty pro hlas druhého a taky váš. I tady si tedy můžete volit a najít stav, co nejvíc vyhovuje vám. V neposlední řadě, pro skupinové hovory využijete funkci Sound Level Optimizer, která zajistí vyvážení hlasitosti hlasů ostatních účastníků hovoru. Private call mode potom dopomůže k soukromější komunikaci.

Live Beam 3 pro každou příležitost

True Wireless sluchátka disponují odolností IP55. Jsou tedy připravena na škaredé počasí, prach i pot. Do vody s nimi ale nechoďte.

Díky různým velikostem špuntů a šikovné konstrukci zapadnou JBL do uší jako ulitá a využít je můžete i při sportu. Sluchátka mě nezklamala ani při klidnějším cvičení, při józe nebo v posilovně, ani když jsem tancovala. Nevypadávala mi při jídle nebo když jsem o ně lehce zavadila. Vcelku jsem s nimi byla moc spokojená, nosila jsem je ráda a bez jakéhokoliv tlačení. Zvlášť jsem si je pochvalovala v hromadné dopravě, kdy jsem vůbec nevnímala okolí.

Režim ANC je tedy spolehlivý a na cesty jako stvořený. Pokud však hledáte o něco “vzdušnější” sluchátka, aby vás náhodou nebolela hlava, lepší variantou budou nejspíš pecky; JBL Live Flex 3. Přesto musím říct, že se právě Beam 3 stala mým favoritem a doporučila bych raději ty, třeba s adaptivním ANC nebo propustným režimem.

Taky mikrofon je vcelku obstojný. Pro pracovní schůzky nebo gaming bych je tedy příležitostně také nezavrhla.

Kde koupit JBL Live Beam 3
JBL Live Beam 3
Hodnocení
4.2/5

Pro hraní her je určený jeden z typů Spatial Sound, který navodí silnější atmosféru a pomůže vám se lépe ponořit do hry.

Pohodlná sluchátka ideální třeba na cesty
Pohodlná sluchátka ideální třeba na cesty

Závěr –⁠ komu bych sluchátka JBL Live Beam 3 doporučila?

True Wireless sluchátka JBL Live Beam 3 si vás získají výborným zvukem a pestrou škálou zajímavých funkcí. Díky dotykovému displeji na pouzdře sluchátek si můžete vyhrát s podobou zvuku, a to bez nutnosti mobilní aplikace, tedy na jakémkoliv zařízení. Za pomocí ekvalizéru nebo efektu Spatial Sound se stane hudba skvělým zážitkem ušitým na míru.

Výběr silikonových špuntů zajistí, aby vám sluchátka padla a během sportu nevypadávala. JBL si v rámci série Live 3 připravila čtyři barevné varianty a taky tři druhy ergonomie. Beam 3 doprovází peckové Flex 3 a beznožičkové špunty Buds 3.
Sluchátka mě ohromila svou výdrží na baterii, bohatou aplikací a kvalitním ANC režimem. Mírně mě zklamala ale v rámci konektivity. Funkce Bluetooth multipoint, v případě připojení k Apple zařízením, často selhávala. Opomenout nemůžu ani vyšší cenu, kterou si však Beam 3 vzhledem k bohatým funkcím a solidnímu zvuku snadno obhájí.

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Live Beam 3
  • Kvalita zvuku
  • Kvalita zpracování
  • Baterie
  • Ovládání a funkce
  • Poměr cena/výkon
  • Využití na cesty
  • Využití na sport
  • Využití do kanceláře/na telefonování
  • Využití na gaming
  • Univerzální každodenní využití
4.2

Nabušená sluchátka kvalitního zvuku

JBL Live Beam 3 přichází jako špuntová sluchátka vysoké kvality s rozmanitou škálou pokročilých funkcí. Bezdrátová sluchátka vás mimo jiné učarují excelentní výdrží na baterii a aktivním potlačením hluku, spolu se dvěma režimy propustnosti. Pozornost upoutá zejména dotykový displej na pouzdře sluchátek, přes který můžete zvuk upravovat třeba pomocí ekvalizéru nebo efektu Spatial Sound.

Klady

  • Solidní kvalita zvuku
  • Funkce ANC
  • Dva režimy propustnosti
  • Dlouhá výdrž na baterii
  • Šikovný displej na pouzdře
  • Testování utěsnění
  • Ekvalizér

Zápory

  • Vyšší cena
  • Problém s multipoint konektivitou se zařízeními Apple
  • Aplikace ani pouzdro nepodporují češtinu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Ilona Dočekalová
Psaní a zkoušení nových věcí mě naplňuje, zejména když mohu svoje zkušenosti předat dál. Mou velkou vášní je hudba a tanec. Ráda zajdu do posilovny nebo na dlouhou procházku do přírody. Sluchátka, chytré hodinky, sporttestery nebo fitness náramek jsou proto mými věrnými společníky.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Live Beam 3
JBL Live Beam 3
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram