ITmix.cz logo

Přenosné bluetooth reproduktory: jak vybrat ten nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Přenosné bluetooth reproduktory: jak vybrat ten nejlepší?

Přenosný bluetooth reproduktor oceníte při domácím poslechu, ale i na cestách. Jaké všechny parametry se vyplatí vzít při výběru v úvahu? S jakými funkcemi můžete počítat? V našem podrobném průvodci výběrem se dozvíte vše důležité, na co je třeba při pořizování přenosného reproduktoru myslet.

Rozmyslete si, kde a jak budete reproduktor používat

Výběr ideálního přenosného bluetooth reproduktoru záleží v prvé řadě na tom, kde a jak budete hudbu (nebo třeba podcasty a audioknihy) nejčastěji poslouchat. Pokud si jej budete chtít brát s sebou na cesty, pravděpodobně oceníte zejména nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. Pokud však hledáte reproduktor na doma, nebude pro vás tento faktor hrát až takovou roli.

Proto si v prvé řadě ujasněte, zda hledáte reproduktor na cesty, na doma nebo na nějakou akci.

Cestovní reproduktory

Bluetooth reproduktory se v současné době vyrábí i v opravdu kompaktních rozměrech, díky kterým si je pohodlně dáte do cestovní tašky nebo kabelky. Takové modely jsou ideální na nošení například na výlet, do práce nebo do školy.

U těchto zařízení můžete obvykle počítat s malými rozměry a nízkou hmotností, to je však zpravidla vykoupeno nižším výkonem i kvalitou zvuku. Přece jen musíte počítat s tím, že takový kousek nedokáže ozvučit velký prostor.

Reproduktory na domácí použití

Takové reproduktory jsou již v porovnání s cestovními rozměrnější a těžší, zároveň u nich výrobci často kladou důraz na promyšlený design. Jedná se totiž o doplněk do domácnosti, a proto je pro mnoho uživatelů důležité, aby i pěkně vypadal.

Domácí reproduktory zpravidla nabízí vyšší kvalitu zvuku než malé cestovní. Zvuk bývá čistší a v případě potřeby je pořád ještě snadno přenesete – třeba z jedné místnosti do druhé. Dobrým příkladem reproduktorů, které sází na vysokou kvalitu zvuku a designové provedení jsou soundbary.

Velké bluetooth reproduktory

Velké bluetooth reproduktory (označované také jako párty reproduktory) tvoří v této oblasti samostatnou kategorii. Obvykle bývají sloupové, jsou opravdu velké a těžké a příliš tedy nenahrávají snadné přenositelnosti. V jednom těle totiž kombinují celou sestavu reproduktorů, díky které jsou schopny ozvučit i rozlehlou místnost.

Do kategorie bluetooth přenositelných reproduktorů je řadíme ze dvou důvodů. Jedná se o jednu věž s madlem, čímž se liší od mnohých počítačových reproduktorů a Hi-Fi systémů. Zároveň některé modely disponují nabíjecí baterií. Ty největší a nejvýkonnější však již zpravidla vyžadují klasické připojení do elektrické zásuvky.

Některé party reproduktory (např. JBL PartyBox Encore) se dodávají rovnou včetně mikrofonu. Díky tomu můžete uspořádat třeba karaoke večírek, nebo reproduktor využít pro moderování nějaké akce.

Rozměry a hmotnost: nejmenší se vám vejdou i do dlaně

Jednotlivé bezdrátové bluetooth reproduktory se liší i svými rozměry a cenou. Ty opravdu nejmenší (tedy cestovní) mohou na nejdelší straně měřit i méně než 10 cm a jejich hmotnost může být v řádech několika desítek gramů. Takové modely bývají opravdu kapesní a často jsou doplněny karabinou na zavěšení (třeba na batoh).

U domácích reproduktorů nejdelší strana obvykle měří okolo 20-30 cm. Jejich váha se pochopitelně u každého modelu liší, obecně lze říct, že se pohybuje od 0,5 do 2 kg. Neberte to však jako dogma - na trhu jsou k sehnání i těžší modely. Domácí reproduktory jsou z hlediska jejich rozměrů a váhy nejpestřejší kategorií a nabízí opravdu velké množství různých variant.

U velkých reproduktorů už je třeba počítat s mnohonásobně většími rozměry i vyšší váhou. Takzvaný párty reproduktor totiž může pro představu na výšku měřit i jeden metr a jeho váha se pohybovat kolem 20 kg a více.

Co všechno rozměry a hmotnost reproduktoru ovlivňuje?

Celkové rozměry a hmotnost reproduktoru pochopitelně ovlivňuje hned několik faktorů. Tím hlavním je však velikost použité baterie. Čím větší baterie, tím větší rozměry a hmotnost.

Kromě toho se však na kompaktnosti produktu podílí například přítomnost displeje a ovládacích prvků nebo třeba počet reproduktorů. S tím pochopitelně souvisí i kvalita zvuku – více reproduktorů nebo třeba větší ozvučnice se podepíší na větších rozměrech i hmotnosti.

Bluetooth technologie a konektivita

S bezdrátovými reproduktory je velmi úzce spjata technologie samotného přenosu mezi reproduktorem a dalším zařízením (například mobilním telefonem, tabletem či počítačem). Setkat se můžete s připojením přes:

  • Bluetooth,
  • Wi-Fi
  • a další méně časté způsoby (drátový nebo NFC čip).

Připojení reproduktoru přes Bluetooth

V tomto případě spolu reproduktor a druhé zařízení komunikuje prostřednictvím technologie Bluetooth. Spárování je zpravidla velmi jednoduché a rychlé. Na druhou stranu jste částečně omezeni dosahem Bluetooth (zhruba 10 metrů), a můžete se proto někdy setkat s nižší kvalitou zvuku.

Zároveň je třeba počítat s tím, že funkce Bluetooth musí být při poslechu hudby nepřetržitě spuštěna na vašem telefonu (či tabletu), který se tím pádem může rychleji vybíjet. Množství spotřebované energie touto technologií se liší dle její verze. Bluetooth reproduktory jsou také zpravidla levnější než ty, které se připojují přes Wi-Fi.

Existuje přitom hned několik Bluetooth verzí. Evoluce Bluetooth technologie z uživatelského hlediska spočívá hlavně ve zvyšování dosahu, rychlosti a snižování energetické náročnosti. Zde jsou další zajímavosti o jednotlivých verzích:

  • Bluetooth 1.0 – historicky první verze, u reproduktorů ji nenajdete. Byla totiž uvedena už v roce 1999.
  • Bluetooth 2.0 - oproti první verzi se zjednodušilo párování.
  • Bluetooth 3.0 - dokáže spolupracovat se sítěmi Wi-Fi a podporuje 128bit šifrování.
  • Bluetooth 4.0 - je charakteristická nízkou energetickou náročností a zařízení vydrží spárované i při delší ztrátě spojení.
  • Bluetooth 4.2 - její součástí je protokol 6LoWPAN, který ke komunikaci používají například chytré žárovky.
  • Bluetooth 5.0 - slibuje ještě menší energetickou náročnost. Má spolehlivější komunikaci v ruchu a optimalizovanou responzivitu.
  • Bluetooth 5.1 - zajišťuje ještě menší energetickou náročnost. Změny nastávají na poli zpřesnění navigace.
  • Bluetooth 5.2 - má zlepšený přenos zvuku přes Bluetooth a opět menší energetickou náročnost.

Připojení reproduktoru přes Wi-Fi

Jak už jsme nastínili v předchozím odstavci, u tohoto způsobu připojení je třeba počítat s o něco vyšší cenou. Na druhou stranu zde nebudete muset řešit omezený dosah a k reproduktoru se pohodlně připojíte i ze vzdálenější místnosti ve vašem bytě či domě.

Výhodou je také zpravidla vyšší kvalita zvuku v porovnání s Bluetooth reproduktory a možnost pohodlného využívání nejrůznějších internetových rádií nebo jiných hudebních služeb.

V této kategorii přitom najdete i reproduktory, které v podstatě samy o sobě vytváří Wi-Fi síť (nepotřebujete tedy internet) a vy se na ně můžete se svým mobilním telefonem nebo jiným zařízením jednoduše připojit.

K těmto reproduktorům zároveň neodmyslitelně patří některé funkce, které umožňují streamování hudby do reproduktorů. Jedná se například o:

  • Chromecast
  • a AirPlay.

Pokud vsadíte na takzvané multiroom systémy, budete moct reproduktory rozmístit po celé domácnosti a následně z jednoho místa (typicky z mobilního telefonu) ovládat hudbu.

Méně časté způsoby připojení

Kromě těchto dvou nejrozšířenějších variant se můžete setkat i s klasickým drátovým připojením. Některé reproduktory podporují NFC technologii, kdy se mobilní telefon s reproduktorem spáruje prostřednictvím pouhým přiblížením zařízení. Přehrávání hudby je poté realizováno jinou bezdrátovou technologií, například přes Bluetooth.

Drátové připojení

Některé reproduktory lze se zařízením propojit také prostřednictvím nějakého kabelu. Mezi nejčastější varianty přitom patří:

  • 3,5mm jack (pro přenos zvuku),
  • cinch (pro přenos zvuku),
  • optický kabel (pro přenos zvuku),
  • HDMI (pro přenos zvuku),
  • AUX (pro přenos zvuku)
  • a USB (pro nabíjení).

Baterie a nabíjení: jaké baterie se v reproduktorech používají?

U přenosných reproduktorů je napájení běžně prováděno prostřednictvím integrované dobíjecí baterie. Ideální je přitom kombinace bateriového a síťového napájení, kdy můžete reproduktor pohodlně připojit do zásuvky pro delší výdrž, ale zároveň si jej i bez problémů vzít na cesty a užívat si jeho funkce i bez přítomnosti elektrické zásuvky.

Při výběru přitom zohledněte jak maximální výdrž, ale i dobu nabíjení. K nabíjení většinou slouží micro USB konektor, často se setkáte také s USB-C konektorem.

Některé modely jsou také vybaveny funkcí power banky, díky které si můžete dobít své zařízení. Setkáte se s ní především u domácích reproduktorů a některých párty reproduktorů. U cestovních modelů na ni spíše nenarazíte.

Doba výdrže baterie se odvíjí od její velikosti. Zároveň se však větší baterie podepíše na celkové velikosti a hmotnosti bluetooth reproduktoru.

  • U cestovních reproduktorů se obvykle setkáte s bateriemi s kapacitou od 400 až do 1 500 mAh.
  • U domácích reproduktorů je obvyklá baterie s kapacitou kolem 7 500 mAh. Setkáte se však i s kapacitou 20 000 mAh.
  • Velké párty reproduktory pak ke svému provozu často vyžadují připojení do elektrické sítě.

Doba nabíjení se u jednotlivých modelů liší. Nejčastěji se však pohybuje v rozmezí od 1,5 hodiny do 4 hodin.

Odolnost – stupeň krytí

Tento faktor bude rozhodující zejména pro ty z vás, kteří plánují reproduktor používat i na cestách. V přírodě (a zejména u vody) totiž může přístroj dostat zabrat, a vy si v takovém případě budete muset pohlídat jeho celkovou konstrukci, respektive odolnost vůči vodě.

Voděodolnost se (nejen u reproduktorů) udává pomocí parametru IP. Podle toho, do jaké třídy se reproduktor řadí, poskytuje ochranu před různě intenzivním působením vody a pevnými částicemi.

První číslo za parametrem IP značí ochranu před pevnými částicemi, druhé před působením vody. Pokud se setkáte s označením IPX(číslo) nebo IP(číslo)X znamená to, že výrobce produkt na daném X parametru netestoval.

V níže uvedených tabulkách si o této problematice můžete udělat lepší přehled, informace jsme pro lepší pochopení zjednodušili. První z nich se věnuje třídám voděodolnosti.

Třída voděodolnostiČemu dokáže odolat
IPX0Bez ochrany proti vodě
IPX1Kapající vodě rychlostí 1 mm/min (po dobu 10 minut)
IPX2Kapající vodě rychlostí 3 mm/min ve 4 polohách (celkem po dobu 10 minut)
IPX3Stříkající vodě v 60° úhlu (po dobu 5 minut)
IPX4Stříkající vodě ze všech úhlů (po dobu 5 minut)
IPX5Tryskající vodě (po dobu 3 minut)
IPX6Intenzivně tryskající vodě (po dobu 3 minut)
IPX7Ponoření do vody (30 minut v hloubce 1 m)
IPX8Nepřetržitému ponoření do vody

Druhá tabulka vám prozradí rozdělení jednotlivých tříd podle toho, jakým pevným částicím dokáže odolat.

Třída ochrany před pevnými částicemiČemu dokáže odolat
IP0XNení chráněn proti fyzickému kontaktu a předmětům.
IP1XJe chráněn před objekty většími než 50 mm.
IP2XJe chráněn před předměty většími než 12,5 mm.
IP3XJe chráněn před věcmi většími než 2,5 mm.
IP4XJe chráněn před předměty většími než 1 mm.
IP5XOdolný proti prachu, i když se do něj určité množství může dostat.
IP6XJe plně prachotěsný.

Další technické parametry

Zjistěte, jaké další technické parametry je důležité při výběru bluetooth reproduktoru brát v úvahu.

Počet reproduktorů je často spojen s velikostí

U přenosných bluetooth reproduktorů se nejčastěji setkáte s jedním nebo dvěma reproduktory v jednom zařízení. U některých větších modelů však navíc můžete najít například basový reproduktor a pasivní ozvučnice, které pomáhají s šířením zvuku.

Některá zařízení také nabízejí stereo funkci, díky které si posluchači mohou užít prostorový zvuk.

Výkon ovlivňuje hlasitost a kvalitu zvuku

V případě výkonu platí jednoduché pravidlo. Čím větší výkon daný reproduktor nabízí, tím hlasitějšího a zpravidla také kvalitnějšího zvuku se dočkáte. Z hlediska reproduktorů se přitom pod označením výkon skrývá nominální výkon reproduktoru při dlouhodobém používání, aniž by došlo k jeho poškození. Výrobci často vyjadřují výkon různě. Buď prostřednictvím výkonu ve špičce nebo RMS (pozor, výkon ve špičce je obvykle dvojnásobný než RMS a reproduktor ho nedokáže dosahovat dlouhodobě – pouze nárazově).

Jako měrná jednotka se používají watty (zkratka W). Ale jak si takové číslo udávající výkon konkrétního produktu lépe představit?

  • Výkon do 10 W - je obvykle součástí malých cestovních reproduktorů, kdy s ohledem na velmi malou velikost ani není fyzicky možné dosáhnout většího výkonu.
  • Výkon od 11 do 50 W - obvykle najdete u klasických domácích reproduktorů středních velikostí. Dá se přitom říct, že přibližně kolem hodnoty výkonu 20 W a výše získáte plnohodnotný zvuk v pestrém frekvenčním pásmu.
  • Výkon nad 50 W - takový výkon zpravidla najdete u větších párty reproduktorů, které cílí na opravdu náročné zákazníky. Vynikající zvuk však s sebou pochopitelně přináší i vyšší pořizovací cenu, rozměry i celkovou hmotnost.

Délka přehrávání

Tento parametr pro vás bude rozhodující v případě, že se rozhodnete pro reproduktor na baterie a plánujete jej například vozit s sebou na cesty. Délka přehrávání totiž znamená, jak dlouho dokáže reproduktor přehrávat zvuk bez nutnosti připojení k elektrické síti. Tento parametr v největší míře závisí na použité baterii a její kapacitě.

Nejčastěji se setkáte s délkou přehrávání kolem 10 hodin. Větší modely disponující baterií s vyšší kapacitou jsou však schopné dosáhnout i dvojnásobné délky.

Citlivost

Pod tímto pojmem je vyjádřena hodnota akustického tlaku zvuku při buzení reproduktoru výkonem 1 W ve vzdálenosti 1 metru v ose reproduktoru. A teď zjednodušeně. Můžete si zapamatovat, že čím větší citlivost mikrofon má, tím větší maximální hlasitosti je schopen dosáhnout.

Citlivost se uvádí v decibelech a u bezdrátových mikrofonů se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 80 do 100 dB.

Frekvenční rozsah

Frekvenční rozsah udává, jaké rozmezí frekvence dokáže zařízení reprodukovat. Čím větší frekvenční rozsah reproduktor pokrývá, tím jasněji budete zvuk vnímat včetně vykreslení hlubokých (nebo naopak vysokých) tónů.

Impedance

Tento parametr udává, kolik elektrické energie musí do reproduktoru proudit, aby dokázal podat plný výkon. Udává se v Ohmech (Ω). Jednoduché pravidlo říká, že s nižší impedancí je spojena vyšší kvalita zvuku.

Funkce Bluetooth reproduktorů

U Bluetooth reproduktorů se můžete setkat i s některými zajímavými funkcemi, které využijete při každodenním poslechu. O co se jedná?

  • Displej - obvykle je součástí spíše dražších modelů, některé mají dokonce displej podsvícený. Většinou zobrazuje informace o právě přehrávané skladbě.
  • Rádio - některé modely umožňují spuštění rádia, které funguje bez nutnosti připojení dalšího zařízení k reproduktoru.
  • Mikrofon - určité reproduktory mohou sloužit i ke komunikaci při telefonování. Vestavěný mikrofon někdy najdete i pod označením handsfree.
  • Podsvětlení - reproduktor s podsvícením působí velmi dobrým dojmem, jelikož se jedná o obrazový podkres k aktuálně puštěné hudbě. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší spotřebou energie.
  • Ovládací prvky - u některých modelů jsou v podobě klasických tlačítek, u jiných se může jednat o dotykový displej. Díky nim můžete jednoduše přepínat skladbu, regulovat hlasitost a mnoho dalšího.
  • Indikátor stavu baterie - prostřednictvím něj vás reproduktor informuje o tom, že je potřeba jej opět nabít.
  • Rozpoznávání hlasu - některé reproduktory lze ovládat i moderně pomocí hlasu.
  • Power banka - někdy lze vestavěnou baterii využít i k nabíjení vašich zařízení.
  • Duální párování - takový reproduktor lze spárovat se dvěma zdroji zvuku současně, mezi nimiž lze okamžitě přepínat.
  • Ekvalizér - tato funkce slouží ke zvýraznění basů ve skladbách.

Nejznámější výrobci Bluetooth reproduktorů

Bluetooth reproduktory se těší stále větší oblibě, na což pochopitelně reagují i výrobci elektroniky. Níže si můžete přečíst, kteří výrobci Bluetooth reproduktorů jsou vůbec nejznámější.

JBL

Pravděpodobně nejznámější značkou přenosných Bluetooth reproduktorů je značka JBL. Jedná se o americkou společnost, která byla založena již v roce 1946. Nejdříve se zaměřovala pouze na výrobu reproduktorů, v současné době figuruje i na poli profesionálních zvukových systémů. A odkud se vzal název této značky? Jedná se o kombinaci počátečních písmen zakladatele Jamese Bullough Lansinga.

V současné době jsou reproduktory JBL dostupné v několika řadách:

  • Charge - jednotlivé modely se obvykle pyšní dlouhou dobou přehrávání. Má podobu typické JBL plechovky
  • Flip - má podobný design, je rovněž voděodolný a snadno přenositelný.
  • Xtreme - vyniká precizním provedením, voděodolností a dosahuje poměrně dlouhé doby přehrávání.
  • Go - kompaktní reproduktory, nejčastěji ve čtvercovém designu.
  • Clip - modely z této řady jsou velmi malé a mají praktickou karabinu na zavěšení.
  • PartyBox - tyto reproduktory dosahují vysokého výkonu, na druhou stranu jsou poměrně rozměrné.

Niceboy

Značka Niceboy na trh vstoupila v roce 2016. Soustředí se přitom zejména na spotřební elektroniku. Kromě reproduktorů se jedná například o sluchátka, autokamery nebo třeba fitness náramky. Úspěch přitom slaví díky kvalitnímu zpracování jednotlivých produktů a dostupným cenám

LAMAX

Dalším zástupcem je ryze česká značka LAMAX. V jejím portfoliu najdeme především spotřební a mobilní elektroniku z kategorie audio, video a smart elektroniky. Obvykle se jedná o produkty se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem. Značka se neustále rozvíjí a na trh uvádí stále nové a nové produkty.

Sencor

Sencor symbolizuje na poli spotřební elektroniky pomyslnou klasiku, kterou pravděpodobně není třeba zdlouhavě představovat. Značka vznikla v roce 1969 v Japonsku. Jednotlivé kousky vynikají především nízkou cenou, díky čemuž jsou dostupné pro širokou škálu osob. Kromě reproduktorů se zaměřuje například na spotřebiče do domácnosti.

Sony

Druhou japonskou značkou je Sony, která sídlí v Tokiu. Soustředí se především na výrobu elektroniky a produktů z oblasti informačních technologií. Společnost je v současné době považována za jednoho z nejlepších výrobců elektroniky na trhu.

GoGEN

Dalším zástupcem českých značek na trhu je GoGEN. Jejím cílem je nabízet vysokou kvalitu za příznivou cenu a přiblížit tak nejmodernější technologie široké veřejnosti. Na trhu je již od roku 2007 a od té doby se těší stále větší oblibě. Kromě reproduktorů u ní přitom najdete i jiné produkty z oblasti spotřební elektroniky.

Bose

Značka Bose se specializuje na výrobu domácích audio systémů, reproduktorů a sluchátek s funkcí potlačení okolního hluku. Jednotlivé produkty jsou přitom navrhovány nejen s ohledem na jejich kvalitu, ale i použitý design.

Cena –⁠ kolik stojí bluetooth reproduktor?

Cena se pochopitelně odvíjí od použitých komponentů, značky i celkové kvality reproduktoru. Obecně lze však tato zařízení podle ceny rozdělit do těchto tří kategorií.

Přenosné reproduktory do 1 000 Kč

V této cenové relaci najdete základní Bluetooth přenosné reproduktory. Obvykle se jedná o opravdu drobné cestovní modely, u kterých je třeba počítat s nižší kvalitou zvuku. Zároveň se u nich ne vždy setkáte s odolností vůči vodě a prachu a některé modely mohou mít také nižší výdrž baterie.

Přenosné reproduktory od 1 000 do 5 000 Kč

V této kategorii již můžete počítat s poměrně slušným reproduktorem, který skvěle vystačí na běžné domácí použití. Reproduktory již mají o něco větší rozměry, na druhou stranu jsou stále lehké a snadno se přenášejí. Rovněž můžete počítat s větší kapacitou baterie a vyšší výkonem. Mnohdy u nich najdete i zajímavé funkce, jako je například funkce powerbanky.

Přenosné reproduktory od 5 000 do 10 000 Kč

Přenosné reproduktory v cenové relaci od 5 000 Kč do 10 000 Kč již symbolizují solidní kvalitu a jsou určené pro náročné zákazníky. Jejich vyšší výkon je však vykoupen větším rozměry i vyšší hmotností. Mnohdy disponují větším množstvím reproduktorům a podporují zajímavé funkce, jako je třeba podsvícení.

Přenosné reproduktory od 10 000 Kč

Poslední kategorií jsou přenosné reproduktory, jejichž pořizovací cena začíná na 10 000 Kč. Jedná se zpravidla o výkonné nebo prémiové reproduktory, které mnohdy sází i na moderní design. Často se u nich setkáte se špičkovými materiály, větším množstvím reproduktorů a zajímavými funkcemi, přičemž kvalita jejich zvuku je velmi vysoká. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že vám v domácnosti nebo v rozpočtu zaberou více místa, než ostatní kategorie.

Nejčastější dotazy na téma Bluetooth reproduktory

K jakému zařízení lze bezdrátový reproduktor připojit?

Reproduktor je možné připojit prakticky ke každému zařízení, které disponuje potřebnou technologií (Bluetooth nebo Wi-Fi). Typicky se může jednat o mobilní telefon, počítač, tablet a další zařízení.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Ve většině případů se lze setkat s minimální výdrží 6 hodin. U dražších modelů je obvyklá výdrž 10 hodin a ty opravdu nejkvalitnější mohou hrát i 20 hodin v kuse.

Jak je přenosný reproduktor zhruba velký?

Velikost reproduktoru se vždy odvíjí od konkrétního modelu. Malé cestovní reproduktory mohou měřit jen pár centimetrů, na druhou stranu párty reproduktory mohou na výšku měřit i jeden metr.

Jak se bluetooth reproduktor ovládá?

Ovládání reproduktoru závisí na konkrétním modelu. Obvykle však můžete skladby spouštět a měnit pomocí mobilního telefonu nebo jiného vybraného zařízení. Některé modely disponují i tlačítky přímo na těle reproduktoru, které rovněž slouží k ovládání (zapnutí/vypnutí, změně hlasitosti apod.)

Závěr –⁠ na co při výběru Bluetooth reproduktoru pamatovat?

Dříve než se pustíte do výběru nejlepšího přenosného reproduktoru, ujasněte si, jakým způsobem jej budete nejčastěji používat. A následně tomu přizpůsobte důležitost jednotlivých parametrů.

Obecně se zaměřte především na to, jaký výkon dokáže reproduktor podat, jaký je jeho frekvenční rozsah a jakou baterií je vybaven. Neméně důležitý je rovněž způsob propojení s dalším zařízením (prostřednictvím Bluetooth nebo Wi-Fi). V úvahu berte také nejrůznější další funkce, které vám mohou usnadnit život a které v průběhu používání reproduktoru oceníte. V neposlední řadě hraje roli i značka a přibližné cenové rozpětí, do kterého se chcete vejít.

Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (8 hodnocení)
Komentáře (2) – Přenosné bluetooth reproduktory: jak vybrat ten nejlepší?
  1. Dobrý den,
    kvitují obširnost článku,ale ... Máme RD s katedralovym stropem a i od nové TV Neoled 55"Samsung srozumitelně neslyšíme (cca 4m) a zvuk je téměř naplno. Asi by pomohl přenosný repro s bluetooth. Co nám muzete doporučit (do 3 tis.)? Jde hlavně o filmy,nikoliv hudbu.
    S díky zdraví Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

JBL PartyBox Ultimate
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram