Nejčastější otázky a odpovědi
Obecně pro všechny osoby, pro které je čeština důležitá a cizí jazyk neovládají. Jednotlivé modely však najdou uplatnění také u dětí a seniorů, kteří mohou jejich prostřednictvím využívat například SOS tlačítko.
V tomto ohledu jasně vedou chytré hodinky Apple Watch Series 10, respektive Apple Watch Ultra 2 pro příznivce outdoorových aktivit. Překlad do češtiny je v tomto případě naprosto bezchybný.
Pro uživatele mobilních telefonů s Androidem lze doporučit například Samsung Galaxy Watch 5 Pro, které vynikají bohatou nabídkou funkcí a bezchybným překladem. Pokud hledáte spíše outdoorové hodinky, nesáhnete vedle s Garmin Fénix 7X Sapphire Solar.
Pro koho jsou chytré hodinky v češtině určené?
Chytré hodinky v češtině najdou uplatnění u všech, kteří plně neovládají cizí jazyky a nechtějí tedy bojovat s určitou jazykovou bariérou. Rovněž se může jednat o skvělou volbu pro seniory nebo malé děti, pro které je čeština bližším jazykem.
Pokud je řeč o podporovaných jazycích, hovoříme zejména o jazyku rozhraní chytrých hodinek a mobilní aplikace, kterou budete společně se zařízením používat. Mobilní aplikace v češtině vám usnadní sledování jednotlivých statistik i prvotní spárování s chytrými hodinkami. Rovněž pro vás bude jednodušší jejich případné nastavení.
Rozhraní chytrých hodinek v češtině je poté užitečné proto, abyste se v zařízení dokázali správně zorientovat. Většina výrobců však jednotlivé funkce doplňuje také odpovídající ikonou (například srdce pro měření srdečního tepu), což vám používání hodinek rovněž usnadní.
Čeština není důležitá pouze v kontextu rozhraní operačního systému, ale také ve smyslu podpory české klávesnice, správného zobrazení diakritiky ve zprávách a podobně.
V některých případech se můžete setkat s tím, že hodinky sice češtinu podporují, nicméně překlad jednotlivých pojmů není stoprocentní. Jak se ale v našich testech ukázalo, o zásadní překážku se zpravidla nejedná.
Kteří výrobci nabízí chytré hodinky s podporou češtiny?
U většiny chytrých hodinek se setkáte s možností vybrat si jazyk hned na začátku. Čeština mezi nimi zpravidla nechybí. Mezi výrobce, kteří český jazyk v hodinkách podporují, se řadí například:
V nabídce uvedených značek najdete jak dámské chytré hodinky v češtině, tak i varianty určené pro pány.
Kteří výrobci nenabízí chytré hodinky s podporou češtiny?
Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, většina výrobců, jejichž hodinky jsou na trhu nejrozšířenější, umožňuje přepnutí hodinek a aplikace do češtiny. V některých případech se však můžete setkat s neúplným nebo špatným překladem v rozhraní hodinek a/nebo v mobilní aplikaci. Zpravidla se nejedná o nijak zásadní překážku, nicméně překlad v takovém případě nemusí být úplně stoprocentní.
V rámci našich testů jsme se s tímto nedostatkem několikrát setkali u chytrých hodinek čínských výrobců (například Xiaomi či Huawei). Zařízení například místo pojmu „lehká fáze spánku“ používalo poněkud úsměvné označení „zahřívání“.
Psaní nebo diktování SMS zpráv v češtině
Podpora češtiny může být užitečná také u těch chytrých hodinek, které umožňují odesílání SMS zpráv přímo ze zařízení. V tomto ohledu totiž oceníte přítomnost české klávesnice s podporou diakritiky a případně také správné rozpoznání zprávy při diktování hlasem. Diktování v češtině funguje přes klávesnici Gboard. V následujícím seznamu najdete ty hodinky, které odesílání vlastnoručně napsaných zpráv v češtině podporují.
Nejlepší chytré hodinky v češtině
Pokud bychom měli jmenovat nejlepší chytré hodinky s dokonalým překladem do češtiny, probojovaly by se do takového žebříčku následující produkty. Při výběru jsme zohlednili jak variantu pro uživatele mobilních telefonů s Androidem, tak i věrné příznivce Apple telefonů.
Apple Watch Ultra 2
Apple přichází s novou generací outdoorových chytrých hodinek Apple Watch Ultra 2. Mezigeneračně se však dočkáme jen několika novinek. Konkrétně se jedná například o novější čip, podporu gesta Double Tap, zvětšení interní paměti z 32 GB na 64 GB či zdokonalenou hlasovou asistentku Siri. Stojí toto zařízení za nákup a vyplatí se nad ním tedy uvažovat? To si povíme v naší recenzi.
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro cílí výhradně na uživatele mobilních telefonů s Androidem. Pro příznivce telefonů značky Samsung navíc nabízí funkci pro měření krevního tlaku a EKG. Kromě toho se mohou pochlubit titanovým tělem se safírovým sklem a dostatečně velkým Super AMOLED displejem.
Z hlediska funkcí je pro vás připraveno více než 90 sportovních režimů. Hodinky dokáží analyzovat složení vašeho těla, měřit tepovou frekvenci i okysličení krve. Navíc z nich lze plnohodnotně telefonovat a odesílat zprávy. A potěší i přítomnost map.
Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Řadíte se mezi milovníky outdoorových aktivit? V tom případě by vaší pozornosti neměly uniknout chytré hodinky Garmin Fénix 7X. Ty si poradí s monitoringem zdraví a pohybu, přičemž vám nabídnou i pokročilé ukazatele. S jejich pomocí snadno zjistíte, jaká je vaše aktuální tréninková zátěž a zda je na místě zvolnit, nebo se můžete pustit do intenzivní aktivity. Hodinky dále zaujmou svým špičkovým zpracováním a použitím kvalitních materiálů. Safírové sklíčko je vybaveno solárním nabíjením, které dokáže prodloužit výdrž baterie. Předností hodinek jsou také mapy a navigace.