ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Enduro 3

Silné stránky
  • Vynikající výdrž
  • Pohodlný řemínek
  • Přesné měření tepovky
  • Spolehlivé GPS
  • Bohaté možnosti navigace
  • Široká nabídka sportovních funkcí
  • Úsporný Always-on displej
  • Svítilna
Slabé stránky
  • Spíše pro větší zápěstí
  • Design příliš neoslní
  • Solární napájení má své limity

Garmin Enduro 3 nabízí oproti svému předchůdci upravené solární nabíjení, díky čemuž patří mezi chytré hodinky s nejlepší výdrží baterie na trhu. Své fanoušky si tak najdou hlavně v řadách vytrvalostních sportovců nebo uživatelů, kteří nechtějí několik týdnů nabíjet své hodinky.

Mezi podporovanými aktivitami naleznete celé spektrum sportů včetně různých běžeckých a cyklistických disciplín. Některé sporty nabízí kromě základních metrik i ty pokročilé, takže například po běhu zjistíte své VO2 max, tréninkový efekt či různé údaje o dynamice běhu. Z chytrých funkcí nechybí odpovědi na zprávy, bezkontaktní platby a další praktické nástroje. Do jakých podmínek jsou hodinky vhodné a kdo z nich bude nejvíc benefitovat?

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi Garmin Enduro 2 a Enduro 3?

Kromě drobných kosmetických rozdílů se hodinky liší hlavně svou výdrží baterie. Při běžném používání a v ideálních světelných podmínkách by měla třetí generace vydržet bez napájení 90 dní, zatímco její předchůdce 46 dní. Dalším rozdílem je navigace, u které nabízejí Enduro 3 o něco širší možnosti používání.

Čím se liší Garnim Fénix 8 od Enduro 3?

Mezi hlavní rozdíly patří design, použité materiály a nabídka provedení. Hodinkám Enduro 3 dominuje plast a jsou dostupné pouze s 51mm pouzdrem. Hodinky Fénix 8 tvoří hlavně titan a v nabídce naleznete několik velikostí pouzdra. Rozdíl je také v některých funkcích. Fénix 8 například podporují zrcadlení hovorů, jelikož jsou vybaveny mikrofonem.

Dají se hodinky Garmin Enduro 3 používat s iPhonem?

Ano, hodinky spárujete s telefony se systémem Android i iOS. Podmínkou je stažení aplikace Garmin Connect, kterou naleznete v obchodech Google Play a App Store. Uživatelé iPhonů však nemohou odpovídat na obdržené oznámení. K dispozici je pouze jejich náhled.

Technické parametry Garmin Enduro 3

Z technických parametrů mě nejvíce překvapily rozměry, technologie displeje a mamutí výdrž baterie. Transflektivní displej s rozlišením 280 x 280 px a pouzdro hrubé 15,7 mm na mě na první pohled působily zastaralo. Hodinky Enduro 3 ale nejsou od toho, aby se na ně „dobře dívalo“. Jejich nejsilnější stránkou tak zůstává fakt, že bez nabíječky vydrží doslova několik měsíců.

ParametrHodnota
Typ řemínkuNylonový (suchý zip)
Odolnost10 ATM
DisplejTransflektivní, 1,43”, 280 x 280 px
Krycí sklíčkoSafírové
Výdrž na bateriiAž 90 dní se solárním nabíjením
Způsob nabíjeníProprietární konektor
KonektivitaBluetooth, ANT+, WiFi, GPS, Glonass, Galileo, QZSS, Beidou
Operační systémGarminOS
Rozměry (bez řemínku)51 x 51 x 15,7 mm
Hmotnost (bez řemínku)57 g

Pokud vás zajímá více informací o parametrech hodinek, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.

Design, kvalita zpracování a ergonomie

Jak vidíte na snímcích v následující galerii, hodinky nabízejí sportovní design, který sdílí některé prvky s předchozí generací. Enduro 3 dostaly plastové pouzdro s titanovou lunetou, která je o něco tenčí než u Enduro 2. Lunetu drží na místě čtveřice torx šroubů a její hrana je vyšší než displej, takže jej spolehlivě chrání před nárazy.

Na bočních stranách pouzdra naleznete pět tlačítek, která jsou pro většinu hodinek Garmin typická. V běžných podmínkách jsem neměl problém s jejich ovládáním. Avšak v případě používání v lyžařských rukavicích mi už tlačítka připadala příliš malá. Kromě toho ale k designu, kvalitě zpracování a ergonomii nemám žádné výhrady.

Ve srovnání s Enduro 2 nabízí třetí generace o něco lepší ergonomii tlačítek. Na svém místě drží pevně, nehýbou se do stran a mačkání pěkně kliká. Nicméně v porovnání s Fénix 8, nejsou tlačítka nepropustná, jelikož mechanicky pronikají přes pouzdro. Hodinky Fénix 8 jsou vybaveny induktivními tlačítky, která přes pouzdro fyzicky neprocházejí.

Transflektivní displej má své výhody a nevýhody

V dnešní době AMOLED hodinek působí transflektivní displej na Enduro 3 tak trochu zastarale. Ještě více podtrhuje fakt, že jsou hodinky zaměřeny hlavně na výkon a ne vzhled. Barevný displej má poměrně nízké rozlišení 280 x 280 px. Obraz tak sice není nejostřejší, ale většina znaků není příliš rozpixelovaná.

Viditelnost displeje na přímém slunci je samozřejmě velmi dobrá. Nicméně v případě šera nebo absence okolního osvětlení se bez podsvícení prakticky neobejdete. Podsvícení můžete zapnout buď manuálně horním levým tlačítkem nebo otočením ruky k tělu. Intenzitu podsvícení změníte pouze manuálně v nastavení. Pokud spustíte režim spánku, automatické podsvícení bude deaktivováno.

Navzdory starší technologii nabízí displej dvě důležité vychytávky. První z nich je safírové sklíčko. Během testování se mi vícekrát stalo, že jsem hodinkami vrazil do zábradlí nebo jsem je odřel o zeď. Na displeji nezanechala moje neopatrnost žádné škrábance nebo jiné poškození.

Druhým důležitým doplňkem je solární plocha, která je koncentrována pouze na obvod displeje. Předešlá generace měla solární plochu roztaženou na celý displej, takže musela být průhledná, což výrazně limitovalo její účinnost a čitelnost displeje. Podle výrobce nabízí Enduro 3 ve srovnání s předchozí generací o 120 % efektivnější solární nabíjení. Tuto funkci si ale blíže popíšeme v kapitole o výdrži baterie.

Pohodlí mě příjemně překvapilo

Na rozdíl od Garmin Fénix 8 jsou Enduro 3 dostupné pouze v jednom provedení s 51mm průměrem a 26mm nylonovým řemínkem. Ten drží na svém místě klasické osičky, takže jsou hodinky kompatibilní s celým spektrem příplatkových řemínků. Já jsem byl s přibaleným řemínkem spokojen. Navzdory pevnému utažení během sportování mě řemínek výrazně netlačil, jelikož je trochu elastický.

Nevýhodou nylonového řemínku je fakt, že jej lehce smáčíte. Pokud se s hodinkami osprchujete nebo si s nimi zaplavete, nechtěně si jimi můžete smáčet suché oblečení nebo předměty.

I když mají hodinky větší rozměry, během spánku mi nepřekážely. Jedná se však o velmi subjektivní hodnocení. V případě, že spíte méně hlubokým spánkem a plánujete ho monitorovat, nemusí být Enduro 3 vhodnou volbou.

Přestože jsem byl s pohodlím spokojen, hodinky bych doporučil spíše uživatelům s robustnějším zápěstím.

Výdrž na baterii překvapí ve všech režimech

Jednou z nejdůležitějších vlastností hodinek Garmin Enduro 3, je výdrž na baterii. Ta by měla bez solárního napájení dosáhnout slušných 36 dní a až 90 dní s ním. Obě tyto hodnoty jsou stanoveny pro režim chytrých hodinek, který ale výrobce blíže nespecifikuje. Já jsem hodinky testoval na podzim v následujících podmínkách:

  • 30 minut sportovních aktivit se záznamem trasy,
  • aktivní Always-on displej,
  • sledování spánku,
  • kontinuální měření teploty, tepovky a stresu,
  • dvě bezkontaktní platby denně,
  • pravidelné prohlížení notifikací,
  • 10-20 odpovědí na zprávy denně.

V těchto podmínkách vydržely hodinky na jedno nabití přibližně 16 dní, což je výrazně kratší doba než uvádí výrobce.

Nejzásadnější vliv mělo na tuto hodnotu hlavně pravidelné sportování, záznam trasy přes GPS a také hojné využívání většiny funkcí na hodinkách. Otázkou proto zůstává, zda by hodinky v těchto podmínkách skutečně vydržely uváděných 90 dní bez nabíjení nebo neomezeně v úsporném režimu. Po tak dlouhou dobu jsme totiž neměli možnost hodinky testovat. Přehled a porovnání výdrže baterie Enduro 3 a Enduro 2 v různých režimech naleznete v následující tabulce.

Kde koupit Garmin Enduro 3
Garmin Enduro 3
Hodnocení
4.1/5
RežimEnduro 2Enduro 2 se soláremEnduro 3Enduro 3 se solárem
Režim chytrých hodinekAž 34 dníAž 46 dníAž 36 dníAž 90 dní
Režim úspory baterieAž 111 dníAž 550 dníAž 92 dníNeomezeně
Všechny satelitní systémyAž 78 hodinAž 96 hodinAž 80 hodinAž 144 hodin
Všechny satelitní systémy + MultibandAž 68 hodinAž 81 hodinAž 60 hodinAž 90 hodin
SatIQNení k dispoziciNení k dispoziciAž 72 hodinAž 120 hodin
Všechny satelitní systémy + hudbaAž 20 hodinAž 20 hodinAž 22 hodinAž 22 hodin
Režim pouze GPSAž 110 hodinAž 150 hodinAž 120 hodinAž 320 hodin
Režim Max. úspora baterie GPSAž 264 hodinAž 714 hodinAž 210 hodinNeomezeně
Režim Expedice GPSAž 77 dníAž 172 dníAž 77 dníNeomezeně

Maximální výdrž baterie dosáhnete jen v případě, že vystavíte hodinky 3 hodinám slunečního světla o intenzitě 50 000 luxů. Jinými slovy musíte být 3 hodiny denně na přímém slunci, což je pro většinu z nás nedosažitelná meta.

Nabíjení hodinek z 0 na 100% pomocí přibaleného kabelu a notebooku trvalo přibližně 70 minut.

Sportovní funkce

Ve sportovních funkcích Enduro 3 nezaostávají za konkurenčními outdoorovými hodinkami. Téměř každý z více než stovky podporovaných aktivit nabízí sledování tepovky, spálených kalorií a času. Většina exteriérových aktivit je pak doplněna záznamem trasy a dalšími z ní vyplývajícími metrikami.

Nabídka sportovních aktivit je rozmanitá. Nechybí bojové sporty, triatlon či různé taneční styly. Nejvíce detailů ale naleznete v souvislosti s běžeckými, plaveckými a cyklistickými aktivitami.

Tepová frekvence a její přesnost

Přesnosti měření tepovky nemám co vyčítat. Porovnával jsem ji se záznamem z hrudního pásu Polar H10+. Jak vidíte na snímcích níže, naměřené hodnoty obou zařízení jsou téměř totožné. V případě průměrné tepovky se hodnoty vůbec neliší. Jediný rozdíl byl v rychlých změnách tepovky, na které reagoval pás o něco rychleji než hodinky.

Tepová frekvence je hodinkami rozdělena do několika zón. Díky tomu máte lepší náhled na zaměření vašeho tréninku (zotavování, anaerobní). Zón tepové frekvence je zpravidla pět a počítají se jako podíl z maximální tepovky. Ta je stanovená hodinkami podle vzorce 220 minus věku uživatele. Maximální hodnotu můžete nastavit také manuálně.

V případě, že se hodnota zvýší vlivem vašeho tréninku, hodinky provedou úpravu zón ST automaticky. Detailní popis zón tepové frekvence naleznete v článku o základních funkcích hodinek Garmin.

Doba zotavení a připravenost k tréninku

Po každé sportovní aktivitě stanoví hodinky dobu zotavení. Jedná se o čas, během něhož by uživatel neměl vykonávat náročné fyzické aktivity, protože se jeho tělo regeneruje. V případě mých běžeckých tréninků odpovídala stanovená doba mým subjektivním pocitům. Pokud jsem se rozhodl dobu ignorovat a přesto jít běhat, můj výkon byl slabý a cítil jsem se mnohem víc unavený.

Komplexnějším ukazatelem připravenosti těla na sport je funkce Připravenost k tréninku. Ta totiž bere v úvahu parametry jako kvalita spánku, doba zotavení, klidová variabilita tepovky a stresové zatížení. Připravenost se pohybuje mezi hodnotami 0 až 100 s tím, že čím vyššího čísla dosahujete, tím lépe je vaše tělo připraveno na náročné fyzické aktivity.

Běžný záznam trasy během aktivity

Během testování jsem používal automatický výběr satelitů a s přesností záznamu trasy jsem nenarazil na žádný problém. Hodinky nabízejí několik navigačních systémů, které zajišťují dobrou kvalitu záznamu a spolehlivost navigace v různých koutech světa. U mě hodinky neměly většinou problém se zakreslením trasy do mapy v lese ani v hustě zastavěné oblasti. Menší nepřesnost se ukázala při běhu tunelem pod silnicí, kdy byla trasa zakresná na nesprávné stezky.

Na druhou stranu mě příjemně překvapila rychlost zaměření. Stačilo zpravidla pět až osm vteřin a hodinky našly moji polohu.

Podjezd dělal GPS-ke problém
Podjezd dělal GPS-ke problém

Test přesnosti satelitních systémů

Hodinky podporují několik satelitních systémů. V nastavení aktivit můžete manuálně vybírat několik režimů záznamu trasy, které se liší využitím satelitních systémů a pásem, přesností a spotřebou baterie.

  • Pouze GPS – hodinky deaktivují ostatní systémy (Glonass, Galileo atd.), čímž sníží přesnost a prodlouží výdrž baterie.
  • Všechny systémy – všechny navigační systémy jsou používány s jednou frekvencí, což nabízí vyšší spotřebu, ale také přesnost.
  • Všechny systémy + multiband – navigační systémy fungují ve vícepásmovém režimu, čímž se maximalizuje přesnost, ale také spotřeba baterie.
  • Automatický výběr (SATIQ technologie) – hodinky zvolí satelitní systém podle okolních podmínek se zachováním dobré výdrže baterie.
  • UltraTrac – nastavení pro dlouhé expedice. Trasové body jsou zaznamenány méně frekventovaně.
  • Vypnutí – záznam trasy můžete také zcela deaktivovat.

Já jsem testoval nejen spotřebu, ale také přesnost těchto nastavení. V průběhu hodiny jsem na kole absolvoval pět jízd na 2,7km úseku, na kterém se střídala stoupání, klesání, různé zalesněné oblasti a louky.

Nejlepší přesnost jsem zaznamenal u nastavení všech systémů s multibandem.

Největší odchylku jsem zachytil v případě použití pouze GPS. Tento režim bych vám proto doporučoval používat jen na otevřených prostranstvích. Příjemně mě překvapilo nastavení UltraTrac, které bych umístil na druhé místo. Přestože v něm hodinky stanovují polohu méně často, využívají k tomu pravděpodobně všechny systémy s multibandem.

Kde koupit Garmin Enduro 3
Garmin Enduro 3
Hodnocení
4.1/5

Použití všech systémů bez multibandu nabízí jakousi zlatou střední cestu mezi přesností a spotřebou, ale v praxi nemusí mít kvůli dalším možnostem velký význam.

Aplikace Mapa a navigace

Velice oceňuji samostatnou aplikaci Mapa, která dělá přesně to, co od ní očekáváte. Po otevření máte k dispozici mapu, po které se můžete volně dotykem nebo tlačítky pohybovat. Mapa je detailní, její vykreslování je rychlé, ale není tak dobře přehledná jako na AMOLED displejích s vyšším rozlišením.

Mapa je přehledná a ovládá se pohodlně
Mapa je přehledná a ovládá se pohodlně

Přímo v aplikaci můžete kdykoli spustit navigaci. Hodinky vás odnavigují na výchozí bod, libovolný bod zvolený na mapě hodinek nebo jeden z uložených bodů (waypointy). K dispozici máte také možnost vytvořit vlastní okružní trasu s výběrem její délky, uložené trasy nebo trasy posledních aktivit. Cílem mohou být také manuálně zadané souřadnice.

V případě, že se nacházíte v neznámé oblasti, můžete využít možnosti Prozkoumat okolí. V hodinkách si můžete vybrat jeden z bodů zájmu (prodejny a opravny kol, nabíječky na elektrokola, toalety, restaurace apod.) a nechat se do něj navigovat. Menší nevýhodou je, že hodinky při výběru nezobrazí ulici nebo město, kde se bod nachází, jen vzdálenost a světovou stranu. Rád bych zdůraznil, že všechny tyto úkony můžete provádět na hodinkách bez připojení chytrého telefonu.

Možnosti navigace jsou bohaté
Možnosti navigace jsou bohaté

Pro spuštěním navigace je nutno zvolit sport, a to buď běh nebo cyklistiku. Po máte k dispozici náhled trasy, směrové pokyny, upozornění na vybočení a směr návratu.

Pokročilé sportovní metriky

Záznamem tepovky, trasy a navigací sportovní funkce nekončí. Mnohé hodinky Garmin, a to hlavně produktová řada Forerunner, jsou určeny pro amatérské, ale i profesionální sportovce. Hodinky Enduro 3 proto nabízí také celé spektrum pokročilých sportovních metrik:

  • VO2 max,
  • tréninkový efekt,
  • vertikální oscilace,
  • doba kontaktu se zemí,
  • délka kroku,
  • kadence,
  • běžecký nebo cyklistický výkon,
  • odhad běžeckých časů,
  • plavecká efektivita SWOLF.

LiveTrack a GroupTrack

Hodinky Garmin Enduro 3 podporují funkci LiveTrack, která se stará o bezpečnost uživatelů během aktivit. Po spuštění aktivity odešle aplikace Garmin Connect zvoleným lidem e-mail s linkem, na kterém mohou sledovat vaši polohu, tempo a další údaje. Link můžete odeslat také manuálně prostřednictvím jakékoli preferované platformy. Dálkové sledování aktivity je ale dostupné jen v případě, že s sebou máte telefon, který je připojen k internetu.

Nadstavbou funkce LiveTrack je GroupTrack, která slouží ke sledování polohy více účastníků aktivity (např. skupinová silniční cyklistika, skupinové běhy). Snadno tak najdete cestu ke své skupině v případě, že se ocitnete mimo kurz. GroupTrack nevyžaduje připojení telefonu internetu, ale má omezený dosah (okruh 40 km).

Svítilna, se kterou se neztratíte

Svítilna na hodinkách Garmin není novinkou. V redakci jsme se s ní setkali u Garmin Epix 2 nebo Instinct 2X Solar. Na hodinkách Enduro 3 můžete zvolit buď bílé světlo (čtyři intenzity), nebo červené světlo. Nastavit lze také blikání v různých vzorcích včetně SOS. Pro rychlé zapnutí stačí dvakrát stisknout levé horní tlačítko, což zároveň zobrazí lištu rychlého nastavení svítilny.

Jelikož jsem v době testování chodil sportovat už po západu slunce, světlo jsem využíval prakticky každý den. Při běžných aktivitách je světlo v hodinkách zároveň mnohem snáze a rychleji dostupné než to na chytrém telefonu.

Zdravotní funkce

Funkce pro sledování zdraví jsou na hodinkách Garmin Enduro 3 poměrně bohaté, což je charakteristické pro většinu hodinek Garmin. Pokud vás zajímají bližší informace na toto téma, přečtěte si náš článek o základních funkcích hodinek Garmin. V případě Enduro 3 je základem monitorování tepové frekvence, z něhož se odvíjí celé spektrum dalších metrik. Příkladem může být variabilita tepovky, která je snímána celodenně a během spánku.

Stres (zatížení organismu)

Samozřejmostí je kontinuální měření stresu a dechové frekvence. Musím uznat, že sledování stresového zatížení je poměrně přesné. Po týdnu, který jsem trávil praxí mezi cizími lidmi, což pro mě byl velký krok z komfortní zóny, převažovaly výrazně vyšší hodnoty zatížení než o víkendu, který jsem trávil převážně odpočinkem.

Spánek a spánkového poradce hodnotím pozitivně

Pokud vám hodinky během spánku nebudou překážet, odhadnou jeho délku poměrně přesně. Zároveň vám nabídnou analýzu jednotlivých spánkových fází a číselné ohodnocení spánku. V případě, že váš spánek nebude mít dostatečnou kvalitu, spánkový poradce vám doporučí, jak dlouho byste měli v nejbližší noc spát.

Další zdravotní funkce

V nabídce hodinek najdete také Snímek zdravotního stavu, který během 2minutového měření vytvoří stručný sumář vašeho stavu. Hodinky změří tepovku, saturaci krve kyslíkem, aktuální stresové zatížení a dechovou frekvenci. Na základě těchto údajů vám dají hodinky stručný výstup, abyste měření nemuseli provádět jednotlivě. Hodnotám ale chybí kontext, takže pro některé uživatele nemusí být funkce přínosná.

Kde koupit Garmin Enduro 3
Garmin Enduro 3
Hodnocení
4.1/5

Hodinky dále monitorují aktivní a pasivní spálené kalorie. Během dne tak můžete lépe odhadnout, jaký kalorický deficit potřebujete kompenzovat nebo jak moc zabrat, abyste dosáhli požadovaného metabolického obratu. Možnost přidat přijaté kalorie ale bohužel chybí.

Hodinky Garmin Enduro 3 podporují také funkci Jet Lag Adviser, která pomáhá uživatelům přizpůsobit se novým časovým pásmům. V nabídce nechybí ani teploměr pro měření teploty zápěstí.

Teploměr je určen pro snímání teploty zápěstí
Teploměr je určen pro snímání teploty zápěstí

Lifestylové funkce

Z hlediska lifestylových funkcí jsou k dispozici hlavně ty základní. Hodinky nabízí kalendář, předpověď počasí, časovač, budíky či přehled aktuálních cen akcií. Jelikož hodinky nejsou vybaveny mikrofonem, hovory s nimi neodbavíte. Mně osobně ale nabídka funkcí bohatě stačila.

Přestože si s hodinkami nezavoláte, můžete pomocí nich hovor přijmout nebo složit a obratem zaslat zprávu z nabídky.

Notifikace a odpovědi

Oznámení naleznete na hodinkách v horní liště jako na chytrém telefonu. V případě, že jste obdrželi zprávu, můžete na ni reagovat předdefinovanými zprávami. Tyto zprávy můžete libovolně upravovat v aplikaci Garmin Connect. Náhled upozornění v liště ale bohužel nezobrazuje emoji. Ty uvidíte až po otevření oznámení.

Přestože hodinky spárujete s telefony s systémem Android i iOS, odpovědi na zprávy jsou dostupné jen u Androidu. Nicméně upozornění si můžete prohlížet bez ohledu na systém v telefonu.

Bezkontaktní platby

Díky NFC čipu můžete během tréninku nechat telefon doma a v případě potřeby zaplatit hodinkami. Pomocí služby Garmin Pay můžete do hodinek přidat svoji platební kartu. Pro zpřístupnění karty je nutné nastavit heslo, které budou hodinky vyžadovat vždy po sejmutí a opětovném nasazení hodinek. Platby fungují v praxi spolehlivě a nenarazil jsem s nimi na žádný problém.

Úložiště a přehrávání hudby

Pokud sportujete v rytmu hudby nebo podcastů, do hodinek Enduro 3 můžete přesunout své oblíbené playlisty. Využít můžete buď služby jako Spotify Premium, nebo YouTube Music, které umožňují offline streamování, nebo můžete pomocí kabelu a počítače zkopírovat mp3 soubory do paměti hodinek.

Pro poslech hudby je třeba spárovat hodinky s bezdrátovými sluchátky. Já jsem pro tento účel využil Sony WH-CH720N, které byly hodinkami téměř ihned rozpoznány. Párování trvalo pár vteřin a proběhlo bez problémů.

Závěr – pro koho jsou hodinky Garmin Enduro 3 vhodné?

Garmin Enduro 3 jsou vhodné především pro sportovce, kteří nechtějí své hodinky nabíjet každý pár dní a tráví poměrně hodně času v exteriéru. Hodinky jsou totiž vybaveny solární plochou, která může výrazně prodloužit výdrž baterie v jakémkoli režimu používání. Podmínkou jsou ale tři hodiny přímého slunečního záření denně. Dobrou zprávou ale je, že mají hodinky slušnou výdrž baterie i v případě, že se vám tolik slunce nepodaří zachytit.

V ostatních ohledech jsou hodinky Enduro 3 v mnohém podobné ostatním prémiovějším hodinkám Garmin. Nabídka sportovních funkcí je velmi bohatá a nechybí ani pokročilé běžecké nebo plavecké metriky. Ze zdravotních funkcí naleznete na hodinkách například měření klidové variability tepovky, spálených kalorií za den nebo stresového zatížení.

Mezi chytrými funkcemi nechybí zobrazování notifikací, na které mohou uživatelé Androidu i odpovídat. Hodinkami Enduro 3 můžete platit bezkontaktně a díky úložišti 32 GB vám poslouží také jako zdroj hudby během cvičení. Na závěr bych rád zmínil svítilnu, která je nesmírně praktickým doplňkem nejen pro sport, ale také pro každodenní fungování.

Uživatelský návod k chytrým hodinkám Garmin Enduro 3

Recenze: chytré hodinky Garmin Enduro 3
  • Kvalita zpracování
  • Baterie
  • Operační systém
  • Kompatibilita
  • Poměr cena/výkon
4.1

Spolehlivé chytré hodinky se solárním napájením a prémiovou výdrží na baterii

Garmin Enduro 3 nabízí oproti svému předchůdci upravené solární nabíjení, díky čemuž patří mezi chytré hodinky s nejlepší výdrží baterie na trhu. Své fanoušky si tak najdou hlavně v řadách vytrvalostních sportovců nebo uživatelů, kteří nechtějí několik týdnů nabíjet své hodinky.

Mezi podporovanými aktivitami naleznete celé spektrum sportů včetně různých běžeckých a cyklistických disciplín. Některé sporty nabízí kromě základních metrik i ty pokročilé, takže například po běhu zjistíte své VO2 max, tréninkový efekt či různé údaje o dynamice běhu. Z chytrých funkcí nechybí odpovědi na zprávy, bezkontaktní platby a další praktické nástroje. Do jakých podmínek jsou hodinky vhodné a kdo z nich bude nejvíc benefitovat?

Klady

  • Vynikající výdrž
  • Pohodlný řemínek
  • Přesné měření tepovky
  • Spolehlivé GPS
  • Bohaté možnosti navigace
  • Široká nabídka sportovních funkcí
  • Úsporný Always-on displej
  • Svítilna

Zápory

  • Spíše pro větší zápěstí
  • Design příliš neoslní
  • Solární napájení má své limity
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Enduro 3
Garmin Enduro 3
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram