ITmix.cz logo

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 265

Silné stránky
  • Jasný AMOLED displej se sytými barvami
  • Dotykové ovládání
  • Desítky sportovních režimů
  • Solidní výdrž baterie
  • Mnoho běžeckých metrik
  • Vodotěsnost 5 ATM (50 m)
  • Hudební přehrávač s 8GB pamětí
Slabé stránky
  • Přednastavené odpovědi jen pro Android
  • Vyšší cena
  • Plastové tělo hodinek

Nové modely běžeckých hodinek Garmin Forerunner 265 a 265s lákají hlavně na AMOLED obrazovku s dotykovým ovládáním, ale také na ještě více ukazatelů, senzorů a statistik pro běh i další sporty z vyšších modelových řad a skvěle tak doplňují dvojkovou řadu forerunnerů. Důležitá čísla a grafy jsou navíc přímo v hodinkách krásně viditelné i na přímém slunci. Model 265s (s zde znamená small) se díky o 4 mm menšímu průměru více hodí na tenčí zápěstí. Proto své zákazníky najde především mezi ženami. Jinak jsou modely funkčně 265 a 265s totožné.

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi Garmin Forerunner 265 a 265S?

Rozdíl je hlavně  ve velikosti. 265S mají průměr ciferníku 42 mm, model 265 pak 46 mm. Větší model je tak i barevnými kombinacemi a šířkou pásku – 22 mm – zaměřený spíše na muže. Menší model 265S se šířkou pásku 20 mm budou volit spíše ženy. Rozdíl je také ve výdrži baterie, kterou mají forerunnery 265S o kousek delší.

Vyplatí se upgrade z forerunnerů 255?

Záleží na tom, jak je pro vás důležitá kvalita displeje, režim always-on a dotykové ovládání. Displej s dotykovým ovládáním na novém modelu 265 je totiž krásně ostrý a barvy neuvěřitelně syté. Kvůli tomu ale režim always-on poměrně rychle vybíjí baterii a pro mnohé bude lepší využívat zapnutí displeje pohybem zápěstí.

Sám výrobce uvádí, že při běžném používání, kdy hodinky standardně vydrží 13 dní, se při použití režimu always-on výdrž zkrátí na 5 dní. V našem redakčním testu jsme měli velmi podobnou zkušenost a skutečně jsme pocítili zkrácení výdrže při zapnutí této funkce.

Zároveň oceníte také několik nových funkcí pro běžce. Pokud přeci jen preferujete aktivní always-on displej, hodinky ovládáte tlačítky a upřednostňujete co nejdelší výdrž baterie, volte 255. Dalším důvodem pro upgrade je řada nových funkcí pro měření běžeckých výkonů  – například připravenost k tréninku nebo měření dynamiky běhu. Model 265 přebírá řadu funkcí z vyšší řady předchozí generace Garmin Forerunner 955.

Můžete s hodinkami přijímat hovory a odpovídat na zprávy?

Hodinky vás upozorní na příchozí zprávy i hovory. Uživatelé Android telefonů na ně mohou odpovídat pomocí přednastavených textových odpovědí. Pro uživatele iPhonů tato funkce k dispozici není. K vyřízení hovoru budete vzhledem k absenci reproduktoru potřebovat chytrý telefon.

Balení hodinek Garmin Forerunner 265

Hodinky přicházejí v garminovském balení – v malé šedivé krabičce, kde kromě hodinek se silikonovým páskem najdete jen to nejnezbytnější – napájecí kabel a návody.

Technické parametry Garmin Forerunner 265 a 265S

Nejzajímavější na hodinkách je AMOLED displej, který garminy Forerunner 265 a 265S dokonale oživil. Na AMOLED displeji totiž svítí jednotlivé pixely, díky čemu mají skvělý kontrast a podání černé barvy. Transreflexní MIP displej, který používají Garmin Forerunner 255 a 255s pro lepší viditelnost využívá odrazu denního světla a při zhoršené viditelnosti potřebuje podsvícení.

Displej se stejnou technologií využívá například také vyšší model Forerunner 965 nebo hodinky Garmin EPIX 2 či Garmin Venu 2 a Garmin Venu 2+.

Co se technologií týče, hodinky mají ve výbavě spoustu funkcí, kterými se v předchozích generacích mohly pochlubit pouze vyšší řady – například Garmin Forerunner 955.

Parametry Garmin Forerunner 265

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do 5 ATM (vhodné pro plavání)
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,3”
Výdrž baterieAž 13 dní (20 hodin s GPS)
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)46,1 × 46,1 × 12,9 mm
Váha47 g

Parametry Garmin Forerunner 265S

Název parametruHodnota
Typ řemínkuSilikonový
OdolnostVoděodolné do 5 ATM (vhodné pro plavání)
DisplejAMOLED s úhlopříčkou 1,1”
Výdrž baterieAž 15 dní (20 hodin s GPS)
Způsob nabíjeníNapájecí kabel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operační systémGarmin OS
Rozměry (bez řemínku)41,7 × 41,7 × 12,9 mm
Váha39 g

Zpracování hodinek

Na první pohled se model 265 hodně podobá Garmin Forerunner 255. Testovali jsme černé provedení, které na ruce vypadá velmi dobře a velikostně (průměr ciferníku 46 mm) jsou hodinky pro muže s průměrným zápěstím tak akorát. Muži s větším zápěstím možná raději sáhnou po některém z robustnějších modelů Garmin Fenix. Pro ženy je pak ideální model 265S, který je, co se funkcí týře, identický, ale má menší průměr 42 mm.

Bílé provedení, které jsme testovali u modelu 265S se na dámské ruce hezky vyjímá a menší velikost bude vyhovovat všem, kteří upřednostňují kompaktní nenápadné hodinky oproti výrazným sportovním modelům.

Displej chrání ochranné sklo Corning Gorilla Glass, které zaručuje odolnost, když se s hodinkami vydáte za dobrodružstvím třeba na nějaký trailový běh.

Rámeček hodinek je vyrobený z polymeru vyztuženého vlákny, což je prostě plast a to je škoda. Hodinkám z této cenové kategorie by slušelo prémiovější zpracování. Ve srovnání například s Apple Watch prostě působí hodinky laciněji, přestože si v Garminu dali se zpracováním záležet.

Kde koupit Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnocení
4.2/5

Ovšem Apple Watch jsou spíše lifestylové hodinky do města, v případě forerunnerů, je zkrátka vše podřízeno sportovnímu výkonu. Hodinky jsou tak díky použitým materiálům příjemně lehké (jen 47 gramů a v případě 265S dokonce 39) a na ruce je skoro necítíte. A koneckonců, k obleku ani šatům je nosit nejspíš nebudete.

Silikonový řemínek má dvě vrstvy, což dodává hodinkám zajímavý nádech, protože druhá vrstva je v kontrastní barvě. Pásek je zároveň velmi příjemný na ruku. Lze ho samozřejmě snadno vyměnit díky systému Quick-Release. Díky šířce 22 mm (resp 20 mm u modelu 265S), která zůstává stejná jako pro předchozí generaci, můžete při upgradu využít pásek navíc, nebo si nechat svůj oblíbený.

Po obvodu hodinek najdete 5 tlačítek s tím, že tlačítko start/stop vpravo nahoře je větší a má na sobě z boku kontrastní nápis RUN (popis na ciferníku hodinek zůstává start/stop, takže jde spíše o designový prvek, který ocení především náruživý běžci). Zároveň tlačítko díky větší velikosti a oválnému tvaru pohodlně nahmatáte například i v rukavicích.

V čem se liší Garmin Forerunner 265 a 255?

Dvašestpětky jsou ve srovnání s modelem Forerunner 255:

  • vybaveny AMOLED displejem (hlavní změna),
  • stejně veliké,
  • o malinko lehčí,
  • mají dvouvrstvý řemínek
  • a zvětšené tlačítko RUN.

Příjemnou funkční změnou je přítomnost dírek pro nastavení velikosti po celém obvodu řemínku, což umožňuje větší variabilitu nastavení velikosti (a nasazení hodinek například přes bundu nebo naopak třeba na řídítka kola). Tolik k designovým změnám, jinak jsou hodinky velmi podobné.

Hlavní rozdíl spočívá v už zmiňovaném AMOLED displeji. Rozdíl oproti MIP u 255 je obrovský. Forerunner 265 doslova září, všechny barvy v grafech jsou jasné a vypadá to vážně úžasně. Zvlášť pokud přejdete přímo z 255 nebo jiného modelu bez AMOLED displeje, na hodinky se budete chtít jen tak dívat. Díky rychlejší obnovovací frekvenci se hodinky také pohotově ovládají dotykem, což model 255 neumožňuje. Uživatelské prostředí je podobné, ale na novém displeji vypadá mnohem lépe a tak nějak vyhlazeněji. Použitý je také jiný font a všudypřítomné jsou různé grafy, animace a ilustrace, kterých oproti 255 hodně přibylo.

Na druhou stranu, pokud nechcete hodinky často nabíjet, rozlučte se s funkcí always-on. Tu ale dobře nahrazuje funkce rozsvícení hodinek pohybem zápěstí, kdy hodinky svítí jen, když se na ně díváte (byť jsme měli pocit, že ne vždy se hodinky rozsvítí spolehlivě a je třeba pohnout rukou výrazněji, což může být někdy obtěžující).

Se svítivějším displejem přišla také kratší výdrž baterie modelu 265, která ale dosahuje stále slušných 13 dní, což je o den méně než v případě 255. Toto paradoxně neplatí pro model Forerunner 265S, tady je výdrž delší než u předchozího modelu (15 dní oproti 13 dnům v režimu smartwatch).

Oproti verzi 255 Music má Forerunner 265 zase vyšší kapacitu paměti – 8 GB. U nové generace už neexistuje varianta Music, protože hudební přehrávač s pamětí mají všechny modely ve standardní výbavě.

Dalším rozdílem je větší nabídka běžeckých funkcí u Forerunneru 265, zejména musíme zmínit funkci Připravenost k tréninku a měření dynamiky běhu přímo na zápěstí.

Rozdíly mezi 265 a 265S

Pokud se rozhodnete pro novější model Garmin Forerunner 265, čeká vás ještě volba mezi variantami 265 a 265S. Hlavní rozdíl spočívá ve velikosti. Model 265S je menší o 4 mm a také pásek je o 2 mm tenčí (20 mm), proto je model 265S vhodný spíše pro ženy a tenčí zápěstí (model 265S je také o něco kratší, takže lidé s robusntějším zápěstím budou mít problém hodinky na ruce i pohodlně zapnout). Menší model ale paradoxně poskytuje delší výdrž baterie (v režim smartwatch 15 dní oproti 13 dnům v případě modelu 265).

Liší se také dostupná barevná provedení. Model 265 je dostupný v kombinacích:

Kde koupit Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnocení
4.2/5
  • černá/šedá (z vnitřní strany pásku),
  • bílá/modrá,
  • tyrkysová/černá

Garmin Forerunner 265S nabízí barevné varianty:

  • bílá/zelená,
  • černá/žlutá,
  • růžová/bílá.

I podle barevných kombinací je tak patrné zaměření hodinek na různá pohlaví. Funkcemi se hodinky nijak neliší.

Výdrž baterie a nabíjení

Výdrž baterie v modelu 265 je solidní i navzdory AMOLED displeji. Udávaných 13 dní odpovídá, ale v případě, že hodinky využíváte spíše pasivně a máte cca jednu aktivitu za dva dny. Pro aktivnější sportovce, kteří využívají GPS, se výdrž baterie snižuje. V případě jedné až dvou aktivity denně (cca dvě hodiny) hodinky vydrží přibližně 4 dny. V režimu GPS pak zvládnou jen 20 hodin, což není ani celý den. Oproti modelu Forerunner 255 (30 hodin) je to málo a může to být problém například pro běžce, kteří vyrážejí na delší závody přes noc nebo pro náročnější přechody v terénu.

Co se týče výdrže baterie, má výhodu menší model 265S, který v režimu GPS vydrží 24 hodin a v režimu smartwatch celých 15 dní.Baterii Forerunner 265 i 265S nabíjí klasický proprietárníkabelGarmin, který se zapojuje do zadní části hodinek. Hodinky se nabíjí z nuly na 100 % za přibližně hodinu, což je dostačující.

Bezdrátové nabíjení stále chybí, nicméně kabel má na druhém konci koncovku USB-C, takže určitý posun kupředu tady je.

Spárování je téměř okamžité

Abyste hodinky mohli propojit s telefonem, potřebujete aplikaci Garmin Connect, tu si stáhnete v obchodech Google Play i App Store. Vyberete možnost přidání nového zařízení, zvollíte typ hodinek se seznamu a pomocí kódu spárujete.

Propojení je okamžité, nějaký čas vám zabere registrace do aplikace a nastavení údajů o vaší osobě, jako je věk, výška, váha nebo cíle (kroky, kalorie, atd.). Pokud už jste hodinky Garmin využívali předtím, vše máte nastavené a stačí se přihlásit.

Aplikace Garmin Connect pro vyhodnocení běžeckých tréninků

V aplikaci Garmin Connect budete sledovat vývoj své běžecké výkonnosti. Máte tu přehled běhů, můžete analyzovat vývoj tepové frekvence, sledovat svou připravenost k tréninku a doporučenou regeneraci nebo si zvolit jeden z tréninkových plánů.

Pokud vás například čeká běžecký závod, na který se potřebujete připravit, Garmin vám přichystá tréninkový plán na míru. Nastavíte si datum závodu, vzdálenost, čas, který chcete dosáhnou a dokonce si můžete vybrat trenéra, který vás přípravou provází. Pak už jen plníte pokyny, odškrtáváte si tréninky a vyhodnocujete své výkony.

Můžete se také zapojovat do různých výzev, ať už s přáteli nebo do těch globálních, a získávat různé odznaky. O motivaci k běhu máte s hodinkami Garmin Forerunner 265 postaráno.

Vodotěsnost

Hodinky neslouží jen k trackování běhu, ale také dalších sportů, mezi něž patří i plavání. Proto se spolehněte na vodotěsnost do 5 ATM (50 metrů) a bez obav se s hodinkami vydejte do sprchy, do bazénu nebo třeba na paddleboard (pro který v hodinkách najdete speciální režim, stejně jako pro plavání v bazénu nebo v otevřené vodě).

Funkce (nejen) pro běžce

Hlavním důvodem nákupu běžeckých hodinek je samozřejmě sledování tréninku. Hodinky poskytují desítky sportovních režimů, včetně režimů pro více sportů (například triatlon), ale jejich dominantou je především běh.

Nová funkce Dynamika běhu umožňuje sledovat důležité metriky, jako je

  • délka kroku,
  • kadence,
  • doba kontaktu se zemí,
  • výkon ve wattech
  • nebo vertikální oscilaci.

Hodinky všechny tyto údaje získávají pouze z pohybu zápěstí, takže je potřeba brát metriky trochu s rezervou. Mohou ale skvěle posloužit při zlepšování běžecké techniky. Například s tréninkovými plány Garmin Coach se můžete naučit, jak zvýšit kadenci kroků při běhu, zbytečně nezvedat nohy a výrazně tak zlepšíte své časy.

Kde koupit Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnocení
4.2/5

Při výběhu do přírody oceníte také bezpečnostní funkce (známé už z modelů 255) jako:

  • Detekce incidentů, kdy hodinky vyhodnotí dokážou vyhodnotit nebezpečnou situaci (nehodu) a odešlou zprávu s údaji o vaší aktuální poloze na předdefinované kontakty.
  • LiveTrack potom umožňuje přímé sdílení polohy a přednastavené trasy s vašimi blízkými v reálném čase. Obě tyto funkce je potřeba nastavit.

Připravenost k tréninku

Jedním z hlavních upgradů oproti Garmin Forerunner 255 je funkce připravenosti k tréninku. Skóre vám na základě vyhodnocení metrik jako tepová frekvence, kvalita spánku, doby regenerace, variabilita srdečního tepu a dalších ukazuje, jak moc jste připraveni na další trénink. Tuto funkci v předchozí generaci nabízel pouze vyšší model Garmin Forerunner 955.

Samozřejmě se doporučením nemusíte vůbec řídit, ale pokud chcete optimalizovat své výkony, může to fungovat dobře. Ze zkušenosti musíme říct, že když byla udávaná připravenost k tréninku nižší, energie a výkon byly skutečně slabší. Ale také mohlo jít jen o placebo efekt. Uvidíte sami, jak vám tato funkce sedne.

Na základě vašich tělesných údajů a dosažených výsledků dokážou hodinky také odhadnout vaše časy běhu na různých tratích – 5, 10 km nebo i maraton. Na přesné odhady je ale potřeba dlouhodobé využívání. Při krátkodobém testování mají hodinky tendenci vás přeceňovat a naopak podceňovat podle vašich aktuálních tréninků. Zjednodušeně řečeno, čím víc jste v poslední době naběhali, tím lepší časy vám aplikace předpovídá a naopak.

Neustále vyhodnocují vaši připravenost trénovat
Neustále vyhodnocují vaši připravenost trénovat

I když hodinky Forerunner 265 disponují hodně funkcemi, které najdete v nejdražších hodinkách Garmin, jedna věc je chybí – plnohodnotné mapy. Hodinky Forerunner 265 umožňují navigování podle tras, které do nich nahrajete a upozorní vás na odchýlení, ale plnohodnotnou orientaci v terénu neumožňují. Navigaci po trase ale funguje velmi dobře díky AMOLED displeji. Pokud si chcete užívat plnohodnotné mapy na AMOLED displeji, vyzkoušejte třeba model Garmin EPIX 2.

Pokud si vystačíte s topografickými mapami a navigací po předem vytvořených trasách, doporučujeme vám také konkurenční hodinky Amazfit Cheetah Pro dostupné za nižší cenu.

Přesnost sledování trasy pak záleží na režimu, který zvolíte. Hodinky využívají systém SatiQ, který inteligentně přepíná mezi dostupnými režimy satelitního příjmu na základě prostředí, ve kterém se pohybujete. Cílem technologie SatIQ je zachování maximální přesnosti pozice a současně vyvážení spotřeby akumulátoru. Využívání systému SatiQ je o něco náročnější na baterii než pouze GPS (16 hodin výdrže vs 20 hodin).

Měření tepové frekvence

Hodinky samozřejmě neustále sledují váš aktuální srdeční tep a můžete si také prohlédnout graf své tepové frekvence za poslední čtyři hodiny se zvýrazněním nejvyšší a nejnižší hodnoty.

Okysličení krve

Pulzní oxymetr měří aktuální okysličení krve, buď aktuální hodnotu nebo si můžete nastavit neustálé měření (v tom případě pozor na nižší výdrž baterie). Hodnota z pulzního oxymetru se zobrazuje jako procento nasycení kyslíkem. V aplikaci Garmin Connect si pak můžete zobrazit další podrobnosti, například trendy v rozmezí několika dní.

Monitoring spánku

I kvalitní regenerace a především spánek jsou pro běžecký výkon důležité. Proto forerunnery 265 disponují pokročilou analýzou spánku. Tu si můžete prohlédnout každé ráno v souhrnné zprávě, která zobrazí například informace o:

  • kvalitě spánku (jak dlouho jste spali, kdy jste byli vzhůru, lehký a hluboký spánek a fáze REM),
  • úrovni regenerace,
  • variabilitě srdečního tepu
  • a doporučení aktivity pro následující den.

Informace v ranní zprávě si můžete snadno upravit podle toho, na co se chcete zaměřit.

Hodinky nedisponují chytrým budíkem, takže vám nezbývá než si nastavit ten klasický.

Měření VO2 max

Garmin Forerunner 265 dokážou změřit, resp. odhadnout hodnotu VO2 max.

VO2 max vyjadřuje maximální objem kyslíku, který je člověk schopen využít a hodnotí tak fyzickou výkonnost. Čím vyšší hodnota, tím lépe pro vaši fyzickou kondici.

Monitoring stresu

Hodinky mohou celý den sledovat také úroveň vašeho stresu. To neznamená, že by hodinky poznaly, jestli vás zrovna stresuje například důležitý telefonní hovor. Skóre stresu (z anglického Stress Score) sleduje zatížení vašeho organismu a tato hodnota se měří v průběhu celého dne (pokud máte hodinky na sobě), kdy je tělo v klidu (hodinky neměří Stress Score během tréninku nebo jiné fyzické aktivity).

V reálném čase skóre dosahuje hodnoty od 1 do 100, kdy 100 odpovídá nejvyšší zátěži. Nejvyšších hodnot skóre dosahuje těsně po náročném tréninku, zvýší ho ale také například blížící se viróza, přepracování, nevyspání, nadměrná konzumace alkoholu nebo jídla. Díky monitoringu zátěže organismu tak můžete sledovat reakce svého těla a upravovat podle něj náročnost tréninku.

Kde koupit Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnocení
4.2/5
Hodinky měří vaši stresovou zátěž
Hodinky měří vaši stresovou zátěž

Desítky sportovních módů

Jak je u hodinek Garmin zvykem, můžete si v hodinkách vybrat z desítek sportovních aktivit, které můžete měřit. Už jsme zmínili plavání, ale v nabídce najdete samozřejmě různé typy běhu (včetně toho na páse), cyklistické módy, lyžování, veslování nebo třeba cross tréninky. Hodinky nabízejí i předinstalovaná cvičení na HIIT, posilování, kardio, jógu nebo pilates, do kterých se můžete vždy okamžitě pustit.

Díky AMOLED displeji a velkému vysokému rozlišení je všechno krásně vidět za jakýchkoliv světelných podmínek.

K dispozici jsou i profily pro více sportů – triatlony, duatlony, plavecké závody a další, takže nemusíte sledovat každou etapu jako samostatnou aktivitu.

Funkce Body Battery

Stejně jako další modely Garmin hodinek z poslední doby, i Forerunner 265 vám ukazují hodnotu Body Battery, tedy hodnoty od 0 do 100, která vyjadřuje tělesnou energii.

Hodnota vychází ze zmiňovaného skóre stresu (zátěže organismu) a usnadňuje jeho sledování, protože nemusíte sledovat celodenní křivku. Okamžitě vidíte jediné číslo, které zjednodušeně řečeno vyjadřuje, kolik % energie vašemu tělu zbývá.

Svou tělesnou baterii dobíjíte především kvalitním spánkem a vybíjíte tréninkem, ale i prostým fungováním přes den. Může se zdát, že vaše Body Battery bude dobitá díky dostatečnému odpočinku přes den, nízké hladině stresu a kvalitnímu spánku, ale vaše Připravenost k tréninku bude po včerejší náročné aktivitě stále nízká, proto se vyplatí sledovat obě metriky.

Body Battery můžete doplnit odpočinkem
Body Battery můžete doplnit odpočinkem

Funkce pro lifestyle

Hodinky při spárování s iOS neumožňují telefonování a odpovídání na zprávy. Drží se svého sportovního zařazení, což může být dobrá cesta. Pro ty, kteří ale chtějí neustále vědět, co se děje, umožňují hodinky zobrazování veškerých notifikací z telefonu.

V případě operačního systému Android vás hodinky upozorní na příchozí zprávy i hovory a vy na ně budete moci odpovědět pomocí přednastavených textových odpovědí.

Skvělou funkcí pro běh i do města je hudební přehrávač s interní pamětí 8 GB, takže i když s sebou nemáte telefon, můžete poslouchat stažené playlisty, například ze Spotify.

Garmin Forerunner 265 také patří mezi hodinky vybavené technologií NFC potřebnou pro bezkontaktní placení, takže si nemusíte brát ani peněženku na nějaké to občerstvení.

V aplikaci Garmin Connect přidáte platební kartu, vyplníte číslo, platnost a další potřebné údaje a nastavíte si PIN, který zadáváte při placení. Než se pustíte do nastavování, ujistěte se, že vaše banka platby pomocí Garmin Pay podporuje. Seznam bank najdete tady.

Informace o počasí se při běhání hodí
Informace o počasí se při běhání hodí

Závěr –⁠ pro koho jsou Garmin Forerunner 265 vhodné?

Garmin Forerunner 265 a 265S jsou hodinky hlavně pro běžce, ale i pro sportovce obecně. Široká škála senzorů a vyhodnocovaných metrik jako například připravenost k tréninku nebo dynamika běhu umožňuje optimalizovat výkon nejen díky správnému nastavení tréninku, ale také plánování účinné regenerace.

V tomto ohledu 265 předčí kolegu ze stejné modelové řady Forerunner 255. protože přejímá řadu funkcí z vyšších řad a navíc přidává skvělý AMOLED displej, se kterým je radost pracovat a doslova září barvami za každých podmínek i na přímém slunci.

I přes tak skvělý displej si hodinky udržují solidní výdrž baterie. Pokud hledáte hodinky na běhání, Forerunner 265 jsou skvělou volbou ve střední cenové kategorii. Pro ženy pak doporučujeme model 265S s identickou výbavou a o 4 mm menší velikostí, které více sednou drobnějšímu dámskému zápěstí. Tomuto zaměření odpovídá také výběr barev.

Kde koupit Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnocení
4.2/5

Pokud ale už vlastníte model Forerunner 255 a chcete upgradovat, zaměřte se spíše na hodinky z vyšší modelové řady 965, protože i když model 265 nabízí řadu nových funkcí, výbava zůstává podobná a v případě nižšího rozpočtu jsou 255 skvělou volbou. Pokud ale nosíte starší model (například Garmin Forerunner 45 nebo 55), upgrade vás (nejen díky AMOLED displeji) dostane do úplně nového světa a přinese i kopec nové motivace k běhání.

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 265
  • Kvalita zpracování
  • Baterie
  • Operační systém
  • Kompatibilita
  • Poměr cena/výkon
4.2

Šikovné hodinky nejen pro běžce

Nové modely běžeckých hodinek Garmin Forerunner 265 a 265s lákají hlavně na AMOLED obrazovku s dotykovým ovládáním, ale také na ještě více ukazatelů, senzorů a statistik pro běh i další sporty z vyšších modelových řad a skvěle tak doplňují dvojkovou řadu forerunnerů. Důležitá čísla a grafy jsou navíc přímo v hodinkách krásně viditelné i na přímém slunci. Model 265s (s zde znamená small) se díky o 4 mm menšímu průměru více hodí na tenčí zápěstí. Proto své zákazníky najde především mezi ženami. Jinak jsou modely funkčně 265 a 265s totožné.

Klady

  • Jasný AMOLED displej se sytými barvami
  • Dotykové ovládání
  • Desítky sportovních režimů
  • Solidní výdrž baterie
  • Mnoho běžeckých metrik
  • Vodotěsnost 5 ATM (50 m)
  • Hudební přehrávač s 8GB pamětí

Zápory

  • Přednastavené odpovědi jen pro Android
  • Vyšší cena
  • Plastové tělo hodinek
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: chytré hodinky Garmin Forerunner 265
Garmin Forerunner 265
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram