Recenze: chytré hodinky Suunto 7 Titanium
Suunto 7 Titanium jsou dobře vybavené chytré hodinky pro příležitostné sportovce a osoby, které hledají hodinky se spolehlivou platformou. Kromě zajímavých sportovních funkcí máte k dispozici NFC, úložiště pro vlastní hudbu, monitorování spánku a další praktické nástroje. Kvalita zpracování hodinek je na vysoké úrovni a jejich nošení je pohodlné během dne i v noci.
Nejčastější dotazy a odpovědi
Ano, hodinky jsou vybaveny NFC čipem a podporují Google Pay, kterou můžete použít pro bezkontaktní placení. Seznam podporovaných karet naleznete na stránkách vývojáře systému Wear OS.
Hodinky vydrží na jedno nabití při běžném používání maximálně 2 dny. V našem testu dosáhla výdrž baterie přibližně 1,5 dne. Při kontinuálním používání GPS vydrží baterie přibližně 12 hodin a v úsporném režimu (pouze jako digitální hodinky) 40 dní.
V podstatě ano. V aplikaci Suunto v chytrém telefonu můžete vytvořit trasu své sportovní aktivity a tu následně nahrát do hodinek. Během aktivity bude trasa součástí datových obrazovek. Hodinky zobrazí směr, kterým se máte vydat a upozorní vás v případě, že se dostanete mimo trasu.
Ano, aplikace je ke stažení v obchodě Google Play přímo v hodinkách. Hledání bodů zájmu je ale závislé na internetovém připojení. Spuštění navigace do zvoleného bodu spustí navigaci v aplikaci Google Maps na spárovaném chytrém telefonu. Hodinky zobrazí směrové pokyny, základní informace o vašem cíli a mapu vaší trasy.
Ano, hodinky jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů dle technické normy ISO 6425 pro potápěčské hodinky. S hodinkami tak můžete plavat na vodní hladině nebo šnorchlovat, ale neměli byste se s nimi potápět větší hloubky.
Technické parametry
Z hlediska technických parametrů nás hodinky výrazně nepřekvapily. Oceňujeme však jejich vodotěsnost, která je podložena technickou normou pro potápěčské hodinky. Na první pohled nás překvapila výdrž 40 dní, ale ta se týká jen úsporného režimu, který se popíšeme v kapitole Výdrž na baterii.
Parametr | Hodnota |
---|---|
Typ řemínku | Silikon |
Odolnost | Vodotěsné do 50 m dle normy ISO 6425 |
Displej | AMOLED 1,39" 450 x 450 px |
Výdrž na baterii | Až 40 dní (v úsporném režimu) |
Způsob nabíjení | Proprietární konektor |
Konektivita | Bluetooth 4.2, GPS, Galileo, Glonass, NFC |
Procesor | Qualcomm Snapdragon Wear 3100 |
Operační systém | Wear OS |
Rozměry (bez řemínku) | 50 x 50 x 15,3 mm |
Hmotnost (bez řemínku) | 51,9 g |
Technické parametry nejsou jedinými vlastnostmi, které byste měli zohlednit před koupí chytrých hodinek. Pokud vás zajímá více informací o sporttestrech a inteligentních hodinkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat chytré hodinky, nebo nahlédněte do recenzí konkrétních modelů.
Design našeptává, že jsou hodinky sportovně zaměřené
Z designového hlediska bychom hodinky označili za více sportovní než formální. Jejich pouzdro je vyrobeno z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Jde tak v podstatě o plastové pouzdro, na které jsme zvyklí u většiny sporttesterů Garmin Forerunner. Po obvodu AMOLED displeje s úhlopříčkou 1,39“ a sklíčkem Gorilla Glass je umístěna titanová luneta, která je prakticky nerozeznatelná od zbytku pouzdra kvůli stejnému lakování.
Hodinky Suunto 7 jsou dostupné také ve verzi s odlišně tvarovanou lunetou z nerezové oceli.
Využití titanu pouze v souvislosti s lunetou umožňuje výrobci zlepšit odolnost hodinek a zároveň udržet cenu na přijatelné rovině. Během testování jsme vícekrát s hodinkami zavadili o různé předměty, přesto se nám však naštěstí nepodařilo poškodit lunetu ani Gorilla Glass sklíčko. V tomto ohledu může být pozitivem zasazení sklíčka mírně pod úroveň lunety, což by mohlo zlepšovat jeho ochranu při některých nárazech.
Řemínek sedí také na štíhlém zápěstí
Hodinky jsou vybaveny 24mm řemínkem, který je doplněn 18 otvory pro kovovou přezku. Díky tomu jsou hodinky vhodné pro silnější a také tenčí zápěstí (obvod od 130 do 220 mm). Materiálem řemínku je silikon, který je měkký, pohodlný a výborně kopíruje tvar zápěstí. Na druhé straně udržuje poměrně ochotně nečistoty (např. vlákna svetru s dlouhým rukávem nebo prach), což je menší slabina, se kterou jsme se u konkurenčních hodinek se silikonovým řemínkem nesetkali.
Jelikož jsou hodinky vodotěsné, občasným opláchnutím vodou můžete řemínek jednoduše očistit.
K displeji hodinek nemáme žádné výhrady
Jak jsme již zmínili výše, hodinky jsou vybaveny AMOLED displejem s odolným sklíčkem Gorilla Glass. Displej má rozlišení 450 x 450 px, což jsou v dnešní době vzhledem k úhlopříčce 1,39“ standardní parametry. Maximální jas dosahuje působivých 1000 nits, takže vám nabídne vynikající čitelnost na přímém slunci. Barvy displeje jsou syté, s vysokým kontrastem a animace jsou pěkně plynulé, přesně jak bychom mohli od moderních hodinek očekávat.
Systém Wear OS nás zaujal
Systém Wear OS od Google si už našel cestu do několika chytrých hodinek. S touto platformou se setkáte například u hodinek Xiaomi Watch 2 Pro nebo Samsung Galaxy Watch 6. Aplikace společnosti Google jsou v dnešní době bohatě integrovány v chytrých telefonech se systémem Android a iOS. Mohlo by vás proto napadnout, že v hodinkách bude systém běžet bezvadně. Realita je však poněkud odlišná.
Namísto toho, aby se funkce původní platformy Suunto vzájemně doplňovaly se systémem Google, v praxi spolu do jisté míry soutěží. Příkladem může být monitorování sportovních aktivit. To můžete spustit stisknutím pravého horního tlačítka, které spustí menu aktivit výrobce. Zároveň ale můžete spustit sledování aktivit také pomocí levého horního tlačítka a aplikace Google Fit. Obě možnosti mají odlišné prostředí a fungují nezávisle na sobě.
Pokud bychom mávli rukou nad problémy s integrací a hodnotili jen funkčnost systému, byli bychom víc, než jen spokojeni. Systém je díky procesoru Snapdragon Wear 3100 svižný, příjemně přehledný a hlavně nevtíravý. V hodinkách máte také přístup k obchodu Google Play, který nabízí různé aplikace třetích stran. Nabídka aplikací je velmi široká a jejich podpora je jednou ze silných stránek systému Wear OS.
Praktickým doplňkem systému je integrovaná klávesnice, kterou jsme pro vás popsali v kapitole Lifestylové funkce.
Ovládání hodinek je intuitivní
Ovládání hodinek mají na starosti čtyři tlačítka a dotykový displej. Jedno tlačítko naleznete na levé straně, další tři zase na pravé. Ovládání a navigace v prostředí nám během každodenního používání nedělali problém. Dokonce nám nechyběla ani otočná korunka, která je dnes poměrně častým ovládacím prvkem.
Za mírný nedostatek ovládání ale považujeme levé tlačítko, které slouží k otevření menu aplikací. Pro praváky nosící hodinky na levé ruce může být tlačítko hůře dosažitelné.
Hodinky vyžadují pro své fungování dvě aplikace
K tomu, abyste hodinky mohli používat, musíte do chytrého telefonu nejprve stáhnout aplikaci Wear OS, která je dostupná v obchodě Google Play a App Store. Aplikace slouží ke změně některých nastavení či ciferníků hodinek. Kromě toho je potřebná aplikace Suunto, také dostupná v obchodech Google Play a App Store. Ta slouží k prohlížení a sdílení vašich tréninkových výsledků či tvorbě vlastních tréninkových tras.
Výdrž baterie nemusí potěšit
Výdrž baterie, která dosahuje podle výrobce při běžném používání jen dva dny, dnes už příliš neoslní. Kratší výdrž je způsobena především horší optimalizací systému Wear OS. My jsme se rozhodli uvedenou výdrž baterie ověřit a hodinky jsme vystavili následujícím podmínkám:
- hodinky monitorovaly spánek,
- absolvovali jsme denně 30 minut GPS sledovaných aktivit,
- hodinky dostávaly upozornění ze všech aplikací telefonu,
- bylo aktivováno kontinuální měření tepové frekvence,
- nebyla aktivní funkce Vždy zapnutá obrazovka (AoD),
- nebyl aktivní spořič baterie.
V těchto podmínkách vydržely hodinky na jedno nabití 32 hodin, což je přibližně 1,5 dne. Výdrž baterie při běžném používání je tím pádem srovnatelná s hodinkami Apple Watch. V případě, že jsme hodinky na noc sejmuli ze zápěstí a omezili příchozí oznámení pouze na základní služby (systém hodinek, maily, zprávy a Messenger), dosáhla výdrž baterie 4 dny.
Kontinuální zaznamenávání polohy pomocí GPS zkrátí výdrž baterie na 12 hodin.
Hodinky Suunto 7 Titanium nabízí také úsporný režim, který je dostupný v horní liště systému. Mírnou slabinou režimu je jeho deaktivace, kvůli které musíte hodinky restartovat. Úsporný režim spočívá v deaktivaci všech inteligentních funkcí. Hodinky tak slouží jen k zobrazení času podobně jako tradiční digitální hodinky a nabízí tak výdrž baterie až 40 dní.
Nabíjení hodinek má na starosti magnetická napájecí plocha s proprietárním konektorem. Hodinky tak nejsou napájeny bezdrátově jako Huawei Watch GT 4. V případě, že se vám vybijí na cestách, můžete využít síťový adaptér nebo powerbanku s USB konektorem.
Při použití standardního síťového adaptéru zabralo nabíjení z 0 na 100 % přibližně 70 minut. Během prvních 20 minut stoupla úroveň nabití o 29 %, což by u některých hodinek vystačilo na plnohodnotné celodenní používání. Pokud plánujete používat hodinky Suunto 7 bez omezení, doporučujeme vám nabíjet je spíše večer na maximum a ne během rychlé ranní rutiny.
Z tohoto důvodu bychom Suunto 7 nedoporučili uživatelům, kteří by rádi využívali chytré hodinky na sledování spánku. Tedy alespoň těm, kteří nemají ráno dostatek času na plné nabití hodinek.
Sportovní funkce
Z hlediska monitorování sportovních funkcí nabízejí hodinky základní metriky včetně vaší trasy při outdoorových aktivitách. Z více než 70 monitorovaných sportovních aktivit dokážou hodinky zaznamenat nejvíce podrobností během běžeckých, cyklistických a plaveckých aktivit, což je v dnešní době v podstatě trendem. Například během plavání zaznamenají hodinky vaše tempo, tepovou frekvenci, efektivitu SWOLF, vzdálenost, počet délek nebo plavecký způsob.
Hodinky bohužel nedokážou odhadnout z naměřených metrik odhadnout hodnotu VO2 max, která vypovídá o dlouhodobé aerobní kondici vašeho těla a která je podkladem pro pokročilé metriky jako stav tréninku, predikce závodních časů a dalších. S hodnotou VO2 max se pravidelně setkáváme u chytrých hodinek také v nižších cenových kategoriích.
V souvislosti s monitorováním sportovních aktivit je důležité zmínit, že hodinky nabízejí pro tento účel dvě aplikace. Absolutní většina uživatelů bude pro tento účel intuitivně používat aplikaci Suunto, jejíž spuštění je také výchozí funkcí jednoho z tlačítek. Ke sledování ale můžete využít také samostatnou aplikaci Google Fit, která však sleduje jen tempo, překonanou vzdálenost a počet spálených kalorií.
V následujících řádcích vám blíže popíšeme nejzajímavější sportovní funkce a naše postřehy ze sportování s hodinkami.
Navigace, resp. zobrazení trasy
Pro sportovní aktivity jako turistika, běh v exteriéru nebo cyklistika můžete v aplikaci Suunto vytvořit libovolnou trasu a tu následně nahrát do hodinek. V hodinkách máte před spuštěním aktivity k dispozici náhled trasy, ale její detaily (např. výškový profil) k dispozici nejsou. Po zahájení aktivity najdete mezi datovými obrazovkami mapu s modrým vyznačením vaší trasy.
Před aktivitou je nutné počkat, až se hodinky připojí k satelitům. Při zahájení aktivity v zastavěné oblasti jsme museli počkat přibližně 30 vteřin, což výrazně delší doba než u konkurenčních hodinek. V případě chytrých hodinek Huawei, Xiaomi nebo Garmin trvalo připájení zpravidla 10-15 sekund.
Po mapě se můžete pohybovat nebo měnit její přiblížení. Mapy jsou topografické, detailní a pohyb po nich je plynulý, a to hlavně díky procesoru Snapdragon Wear 3100. Překonaná trasa je zobrazena jako červené překrytí plánované trasy.
Mapa je v hodinkách přehledná a její používání je intuitivní. V případě, že jsme vybočili z trasy, hodinky nás většinou na tento fakt upozornili vibrací a notifikací. Občas se ale stalo, že vybočení nebylo zaznamenáno vůbec. Typická navigace se směrovými příkazy bohužel není dostupná.
Zvolenou trasu můžete do hodinek stáhnout, aby byla dostupná offline, díky čemuž budete moci nechat svůj chytrý telefon doma.
Přesnost GPS
Přesnost vestavěného GPS modulu jsme se rozhodli porovnat s levnějšími chytrými hodinkami Huawei Watch GT 4, prémiovými sportovními hodinkami Garmin Forerunner 965 a s aplikací Strava, která zaznamenává trasu pomocí modulu v chytrém telefonu (Samsung Galaxy S10). Porovnání jsme shrnuli do následující galerie.
V redakci hodnotíme přesnost GPS v podstatě pozitivně. Zakreslení trasy podle silnic a ulic sice není tak přesné jako u hodinek Forerunner 965, přesto je přesnost srovnatelná s hodinkami Huawei nebo s chytrým telefonem.
Heatmapy
Během tvorby trasy pro vaše aktivity můžete využít tvz. Heatmapy (tepelné mapy). Heatmapa vašeho okolí je dokonce dostupná také ve formě výchozího ciferníku. Čím je trasa na mapě světlejší, tím více je frekventovaná mezi uživateli hodinek Suunto. Kromě výchozího ciferníku naleznete Heatmapy v aplikaci Suunto při tvorbě vlastní trasy. Tyto mapy jsou dostupné pro 15 sportovních aktivit (včetně běhu v exteriéru).
Jaké mají tepelné mapy v praxi využití? Představte si situaci, že odjedete na dovolenou a rádi byste si šli zaběhat. Nevíte však kterou trasu nebo směr zvolit, abyste se vyhnuli špatnému terénu či nebezpečné oblasti. Pomoci vám mohou právě Heatmapy, které vás informují o oblíbených trasách v okolí.
Alternativou může být aplikace Strava, která nabízí databázi tras ostatních uživatelů, kteří se trasy rozhodli zveřejnit. Tato funkce je ale dostupná jen pro předplatitele, takže bezplatné Heatmapy v hodinkách Suunto mají výraznou výhodu.
Zóny tepové frekvence
Čím více se vaše tělo fyzicky namáhá, tím vyšší je vaše tepová frekvence. Svaly totiž potřebují více živin, a to v co nejkratším čase. Tepová frekvence slouží mimo jiné k odhadu zaměření vašeho tréninku (regenerace, hubnutí, udržování kondice).
Zaměření jednotlivých sportovních aktivit nebo plánování vlastních tréninků hodinky zatím nepodporují. V průběhu sportovní aktivity a také v její pozdější statistice máte na hodinkách k dispozici souhrn zón tepové frekvence. Díky hodinkám tak můžete lépe přizpůsobit vaši tréninkovou zátěž.
Zdravotní funkce
Hodinky Suunto jsou od svých počátků zaměřeny hlavně na sportovce. Jejich nabídka zdravotních funkcí je tím pádem užší než u hodinek Xiaomi nebo Huawei. Přesto nabízí hodinky Suunto 7 praktický přehled zdraví, se kterým si vystačí většina uživatelů.
Monitorování srdeční frekvence
Snímač srdeční frekvence je základem pro většinu zdravotních a také sportovních funkcí. Hodinky mohou snímat frekvenci vašeho srdce kontinuálně, a to také během spánku. Během našeho testování reagoval monitor tepu na změny poměrně rychle a nenarazili jsme v souvislosti s ním na žádné nedostatky.
Monitorování spánku
Množství informací, které hodinky během spánku zaznamenají, je poměrně omezené. Hodinky dokáží poměrně přesně určit čas vašeho usnutí, ale o vašem probuzení je musíte vlastnoručně informovat. V případě, že na to zapomenete, mohou si hodinky dále „myslet“, že spíte, což povede k nesprávným měřením. Po probuzení a zahájení běžných úkonů nás hodinky nijak neupozornily na to, že stále monitorují spánek.
Během spánku hodinky měří jedině vaši tepovou frekvenci, jelikož nejsou vybaveny oxymetrem pro měření okysličení krve. V detailním popisu spánku naleznete spánkové fáze, stručný slovní komentář a přísun spánku v souvislosti s vašimi tělesnými zdroji.
Krátké zdřímnutí během dne hodinky jako spánek nevyhodnotili.
Tělesné zdroje
Funkce Zdroje slouží k monitorování množství energie, které můžete v danou chvíli využít pro fyzickou zátěž (např. trénink). Po nočním spánku jsou vaše tělesné zdroje pochopitelně na maximu a během dne postupně klesají. V případě nízkých hodnot byste se neměli pouštět do náročných tréninků, které by pro vás mohly být ve výsledku spíše ztrátou než ziskem.
Během testování korelovaly Zdroje se subjektivními pocity našeho redaktora. Čím vydatnější spánek redaktor absolvoval, tím více zdrojů měl během dne k dispozici. V případě hodnot kolem 20 % se cítil unavený a vyčerpaný.
Funkce Zdroje bychom mohli označit za ekvivalent k funkci Body Battery, se kterou se setká u chytrých hodinek Garmin.
Celkový zdravotní přehled
Součástí datových obrazovek je zdravotní přehled, který sjednocuje prakticky všechny zdravotní funkce. Naleznete v něm počet provedených kroků, spálených kalorií (aktivní a pasivní), procentuální vyhodnocení vašich tělesných zdrojů a mnoho dalších praktických informací. Počet přijatých kalorií do hodinek nebo aplikace Suunto v době testování (prosinec 2023) nelze zadávat.
Zdravotní přehled v jedné sdružené funkci oceňujeme. Informace jsou stručné, přehledné a velmi snadno dostupné.
Lifestylové funkce
Přímo v hodinkách naleznete několik předinstalovaných aplikací, které získaly hodinky díky integraci Wear OS od Google. Poměrně široká nabídka lifestylových funkcí dělá z těchto hodinek téměř autonomní nástroj, který je minimálně závislý na chytrém telefonu. Právě proto nám mezi funkcemi chybí podpora eSIM nebo alespoň možnost zrcadlení hovorů, aby byly hodinky ještě samostatnější.
Většina funkcí hodinek funguje na výbornou, ale některé by vyžadovaly menší opravy. V následující kapitole si tyto lifestylové funkce stručně popíšeme a zhodnotíme.
Klávesnice a odpovědi na notifikace
V zobrazování notifikací hodinky excelují. Zobrazí vám delší zprávy, maily, emotiky a mnoho dalšího. V případě zpráv můžete také rovnou odpovědět, a to hned několika způsoby:
- Předdefinované odpovědi
- Emoji
- Vlastní textová zpráva
- Hlasová zpráva převedena na text
Reakce na zprávy a notifikace jsou dostupné jen po spárování hodinek s chytrým telefonem se systémem Android. Uživatelé iPhonů se systémem iOS mají přístup pouze k zobrazení oznámení.
Vlastní zprávy můžete na hodinkách psát díky klávesnici Gboard, která je v systému předinstalována. Psát můžete prakticky stejným způsobem jako na chytrém telefonu. K dispozici máte také diakritiku, symboly a číslice. Přestože se jedná o praktický doplněk, osoby se silnějšími prsty budou mít problémy s klepnutím na správná písmena, protože jsou jejich rozměry v podstatě miniaturní.
Odpovědi můžete hodinkám také nadiktovat, jelikož jejich konverze hlasu na text podporuje češtinu. V případě zpráv do 20 slov (cca 150 znaků) jsme při diktování nenarazili na žádný problém. Jedná se tím pádem o výraznou výhodu v porovnání s konkurenčními hodinkami, jako například Huawei Watch 4 Pro, které tuto možnost nenabízejí.
Přestože jsou hodinky vybaveny mikrofonem a reproduktorem, hovory s nimi neodbavíte. Můžete je jedině přijmout, odmítnout a odpovídat na ně zprávou. Hovor bude vždy probíhat na chytrém telefonu. Vzhledem k nízké výdrži baterie a důrazu na lifestylové funkce bychom očekávali alespoň možnost zrcadlení hovorů přes Bluetooth.
Peněženka Google
Hodinky jsou vybaveny NFC čipem, který vám umožní platit bezkontaktně. K tomu, abyste pomocí aplikace Wear OS vůbec mohli svoji kartu přidat, musíte hodinkám nastavit zámek obrazovky. Zvolit můžete PIN, heslo nebo gesto. Heslo je třeba zadat vždy po opětovném nasazení hodinek nebo po uplynutí hodiny od posledního zadání. Kartu přidáte do hodinek zadáním jejích detailů v aplikaci.
Pokud hledáte chytré hodinky na bezkontaktní platby, předem se ujistěte, zda vaše banka podporuje Google Pay.
Ovládání a přehrávání hudby
Pomocí hodinek můžete v první řadě ovládat přehrávání hudby z chytrého telefonu. Skladby můžete přeskakovat, vracet se k nim nebo měnit jejich hlasitost. Kromě toho máte v hodinkách 4,5 GB úložiště pro ukládání vlastní hudby, která bude dostupná kdekoli bez připojeného chytrého telefonu. Hudbu z hodinek můžete poslouchat pouze pomocí bezdrátových sluchátek připojených přes Bluetooth.
Hudbu nebo podcasty můžete do hodinek stahovat pomocí streamovacích aplikací Spotify nebo Youtube Music, které je nutné nejprve stáhnout z obchodu Google Play. Zároveň je nezbytné, abyste měli předplacené Premium na těchto platformách.
Překladač Google
Součástí předinstalovaných aplikací je překladač Google ve stejné podobě, na jakou jsou uživatelé zvyklí z internetových prohlížečů. Vítanou možností je opět zadávání pojmů diktováním, které i v tomto případě funguje na výbornou. Překladač je závislý na internetovém připojení chytrého telefonu, který musí být v blízkosti hodinek. Přestože překladač funguje spolehlivě, výrobce by měl doladit některé detaily včetně toho, který jsme zachytili na snímku níže.
Google Assistant
Hodinky mají v systému předinstalovaného asistenta Google Assistant. Pomocí hlasových příkazů můžete hodinky požádat, aby spustily psaní zprávy nebo nastavily budík. Asistent ale podporuje jen anglické příkazy, což je jeho dlouhodobou slabinou. Většinu příkazů, které asistent podporuje, budete pravděpodobně intuitivně provádět manuálně, takže v praxi velké využití nemá.
Závěr – pro koho jsou chytré hodinky Suunto 7 Titanium vhodné?
Hodinky Suunto 7 Titanium kombinují dlouhodobou známou finskou kvalitu sportovních hodinek s inteligentními funkcemi, které nabízí Wear OS. Nicméně místo toho, aby vznikl spolehlivý sporttester špičkové kvality, vznikly hodinky, které v podstatě nevíme komu doporučit.
Kvůli absenci pokročilých sportovních metrik jsou hodinky vhodné jedině tak pro rekreační sportovce, kteří si občas chodí zaběhat po práci. Hodinky sice nabízejí několik lifestylových funkcí, přesto nemusí být správnou volbou ani pro kancelářské nebo každodenní používání. Nepodporují eSIM nebo zrcadlení hovorů a jejich navigace má výrazné limity.
Abychom však nebyli jen negativní, hodinky nabízejí několik praktických nástrojů. Máme na mysli především heatmapy, které vám pomohou najít trasu tréninku podle její frekventovanosti (pokud například cestujete a nevíte, kam si jít na cestách zaběhat). Také nabízejí bezkontaktní platby přes NFC a službu Google Pay. Hodinkám můžete nadiktovat SMS nebo jinou zprávu, kterou můžete také rovnou odeslat.
Do hodinek můžete stáhnout pomocí Spotify, YouTube Music a jiných aplikací třetích stran hudbu či podcasty. Po připojení bezdrátových sluchátek přes Bluetooth můžete média poslouchat mimo dosah telefonu. Přestože se jedná o praktickou funkci, můžete při jejím používání narazit na další slabinu hodinek, kterou je jejich výdrž baterie.
Výdrž baterie dosáhla během našeho testování při běžném používání jen 1,5 dne. Důvodem je hůře optimalizovaný systém Wear OS, což se může časem zlepšit. Suunto 7 Titanium, tak jednoznačně nedoporučujeme uživatelům, kteří hledají hodinky se slušnou výdrží.
Navzdory zmiňovaným slabinám se jedná o velmi pohodlné hodinky, o kterých na svém zápěstí ani nebudete vědět. Díky vodotěsnému pouzdru hodinkám neuškodí sprcha ani plavání na hladině. Ovládání je intuitivní a celý systém hodinek působí nevtíravě.
Chytré hodinky: Suunto 7 Titanium
-
Kvalita zpracování
-
Baterie
-
Operační systém
-
Kompatibilita
-
Pomer cena/výkon
Chytré hodinky se solidní kvalitou zpracování a pohodlným řemínkem
Suunto 7 Titanium jsou dobře vybavené chytré hodinky pro příležitostné sportovce a osoby, které hledají hodinky se spolehlivou platformou. Kromě zajímavých sportovních funkcí máte k dispozici NFC, úložiště pro vlastní hudbu, monitorování spánku a další praktické nástroje. Kvalita zpracování hodinek je na vysoké úrovni a jejich nošení je pohodlné během dne i v noci.
Klady
- Intuitivní systém
- Běžecké heatmapy
- Pohodlné nošení
- Hlasové zadávání odpovědí
Zápory
- Nízká výdrž baterie
- Bez možnosti telefonování
- Omezené funkce