ITmix.cz logo

Elektrokoloběžky: jak vybrat tu nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Elektrokoloběžky: jak vybrat tu nejlepší?

Elektrokoloběžka symbolizuje dopravní prostředek, který se těší stále větší oblibě. Městská elektrokoloběžka se hodí na každodenní dojíždění do práce, s terénním modelem si užijete spoustu zábavy v přírodě. V tomto článku se dozvíte, jaké další typy elektrokoloběžek existují, na jaké parametry se zaměřit při výběru a na co konkrétně si dát pozor.

5 základních typů elektrických koloběžek

Existuje hned několik typů elektrických koloběžek, které si můžete pořídit. Vzhledem k odlišným vlastnostem je přitom každá varianta vhodná na jinou příležitost i druh projížďky. Pojďme se na to podívat podrobně.

Městská elektrokoloběžka

Městské elektrokoloběžky jsou zpravidla vybaveny menšími kolečky, které umožňují rychlejší manévrování v hustém městském provozu. Výhodou tohoto typu je mnohdy také nižší váha a možnost snadného přenášení, což oceníte při částečném cestování městskou hromadnou dopravou. 

U těchto koloběžek zároveň nepotřebujete vysokou kapacitu baterie - obvykle ji totiž využijete jen pro drobné popojíždění po městě nebo dojíždění do školy či do práce. Jelikož je vysoká rychlost v městech nevhodná, bývají obvykle méně výkonné než terénní modely

Terénní elektrokoloběžka

Pokud chcete na elektrokoloběžce spíše vyrážet na výlety, vyplatí se sáhnout po takzvaném terénním modelu. Taková koloběžka je vybavena většími kolečky, díky kterým snadněji překonáte případné překážky (kameny, kořeny od stromů a podobně). Taková elektrokoloběžka má typicky výkonnější motor (nad 500 W) a vyšší kapacitu baterie. Nejen, že tedy jezdí rychleji, ale nabízí také lepší dojezd. 

Ideální jsou také elektrokoloběžky s mohutnější konstrukcí a odpružením, díky kterému pro vás bude jízda mnohem pohodlnější. Pamatujte na to, že jízdu do strmého kopce nemusí každá koloběžka zvládnout. Proto si při výběru pohlídejte úhel, pod kterým je schopná stoupat. 

Elektrokoloběžka se sedátkem

Elektrokoloběžka se sedátkem je ideální variantou pro ty, kteří od tohoto dopravního prostředku očekávají maximální možné pohodlí. Sedátko se obvykle objevuje spíše u terénních elektrokoloběžek a u některých modelů jej lze jednoduše odmontovat. Sami se tak můžete před jízdou rozhodnout, zda si sedátko ponecháte, nebo ne. 

Při výběru elektrokoloběžky se sedátkem nezapomeňte zohlednit její nosnost na základě vaší aktuální váhy. 

Elektrokoloběžka pro děti

Specifikum této elektrokoloběžky spočívá v tom, že je určena pro děti. Vzhledem k tomu obvykle dosahuje menších rozměrů a má níže postavená řídítka. Zároveň ji charakterizuje nižší váha i nosnost a také nižší výkon. 

Dětské elektrokoloběžky však nejsou určené pro všechny děti. Většina výrobců udává jako minimální hranici věk 8 let. Tento typ elektrokoloběžky může být v některých případech také doplněn sedátkem. 

Elektrokoloběžka harley

Název tohoto typu elektrokoloběžek je odvozen od harley motorek. Právě z nich totiž elektrokoloběžky vycházejí a na první pohled jsou jim velmi podobné. 

Popisované stroje jsou vybaveny nízko posazeným sedátkem a výše posazenými řídítky. Obvykle mají mohutná kola, která umožňují pohodlnou jízdu i v náročnějším terénu. Zároveň se dočkáte velmi slušného výkonu a vysoké maximální rychlosti. Vzhledem ke své konstrukci se hodí i na delší výlety. 

Nejznámější výrobci elektrických koloběžek

Elektrické koloběžky jsou v současné době na vzestupu. Vzhledem k tomu stále přibývá výrobců, kteří tyto stroje zařazují do portfolia svých výrobků. A podobný trend lze předpokládat i do budoucna. Jaké jsou v současné době nejčastější značky elektrických koloběžek?

Elektrické koloběžky Xiaomi

Značka Xiaomi je synonymem pro výrobce nejrůznějších moderních technologií. Není proto divu, že se zaměřuje i na navrhování elektrických koloběžek. Existuje přitom spousta modelů, které se liší svou výbavou (a tím pádem i cenou). Jejich výhodou je jejich velká rozšířenost a možnost propojení s chytrým telefonem. 

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Jedná se o kvalitní elektrickou koloběžku určenou pro cestování po městě. Disponuje systémem rekuperace, díky čemuž se baterie dobíjí při brzdění. Její maximální rychlost dosahuje 25 km/h a při plném dobití baterie dokáže zajistit dojezd až 45 km. 

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Stejně jako předchozí model, i tato elektrická koloběžka je ideální na dojíždění do školy nebo do práce. Na plné nabití vydrží až na 30km cestu a v případě potřeby ji můžete jednoduše složit a přenést - váží pouhých 12,2 kg.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Tato elektrická koloběžka vyniká dlouhým dojezdem až 45 km na jedno nabití. Má kvalitní brzdy a také silné osvětlení, které se postará o vaši bezpečnost. Zároveň si můžete vybrat ze 3 rychlostních režimů. 

Elektrické koloběžky City Boss

Velké oblibě se těší také elektrické koloběžky City Boss. Jejich design je přitom navrhován tak, aby odpovídal vizi současného ekologického světa. Jednotlivé modely mají kvalitní rám, silný motor a náhradní díly jsou dostupné. 

Elektrické koloběžky Segway

Značka Segway se zaměřuje na elektrické koloběžky do města. Vzhledem k tomu je pro ně charakteristické především lehké a skladné provedení. Koloběžky si zároveň dobře poradí i s nerovným terénem.

Elektrické koloběžky Razor

Oblibě se těší také elektrické koloběžky Razor. Tato značka má ve svém repertoáru i množství modelů určených pro děti. Některé koloběžky jsou dále vybaveny praktickým sedátkem. Celkově se jedná o kvalitní a výkonné stroje. 

Kolečka –⁠ dejte si pozor na velikost i materiál

U různých koloběžek se můžete setkat s různým typem koleček. Liší se přitom svoji velikostí i materiálem, ze kterého jsou vyrobena. 

Velikost koleček –⁠ jsou lepší větší nebo menší?

  • Větší kolečka se postarají o rychlejší jízdu, zároveň se vám však elektrokoloběžka bude hůře ovládat. Z tohoto důvodu jsou vhodnější spíše pro zkušené jezdce, kteří se i s většími kolečky dokáží bezpečně vyhnout ostatním chodcům (například na cyklostezkách). Jejich běžný průměr se pohybuje kolem 10 ".
  • Menší kolečka zajišťují pomalejší jízdu. Taková koloběžka se snadněji ovládá a hodí se i pro začátečníky. Jejich běžný průměr se pohybuje kolem 7 "

Většími kolečky bývají osazeny terénní elektrokoloběžky, menší kolečka dostávají do vínku městské elektrokoloběžky. 

Materiál a tvrdost koleček

S ohledem na materiál koleček si můžete vybrat:

  • Pevná kolečka, která znáte třeba z kolečkových bruslí. Tato kolečka se obvykle vyrábí z polyuretanu a jejich největší výhodou je skutečnost, že se nemusí dofukovat (a také je nejde propíchnout). Jakmile je opotřebujete, je nutné celé kolečko vyměnit. Zároveň s nimi ucítíte terén do nejmenších detailů, a proto se hodí spíše pro městské cesty.
  • Gumová kolečka můžete znát například z klasických jízdních kol, u koloběžek jsou však pochopitelně menší. Jejich výhodou je komfortnější jízda a fakt, že případné hrbolky prakticky neucítíte - z tohoto důvodu se hodí i do náročného terénu. Na druhou stranu se tato kolečka musí pravidelně dofukovat a při jízdě hrozí jejich propíchnutí. Pokud jsou příliš sjetá, stačí vyměnit jejich plášť (nikoliv celé kolečko). 

Jak často kolečka servisovat?

Kolečka je nutné servisovat, jakmile dojde k nadměrnému opotřebení (případně jakmile gumové kolečko propíchnete). Interval pro servis se přitom liší na základě toho, jak často na elektrokoloběžce jezdíte. Průměrně je potřeba se na kolečka podívat aspoň jednou ročně (po sezóně). 

Výměnu můžete zajistit buď sami, nebo elektrokoloběžku odvézt do nejbližšího servisu. 

Pokud zvolíte gumová kolečka, nezapomeňte před každou jízdou zkontrolovat, zda jsou dostatečně nafouknutá. 

Výkon motoru vybírejte s ohledem na terén

Výkon motoru ovlivňuje její zrychlení a schopnost udržet rychlost také při stoupání. Čím větší výkon motoru zvolíte, tím lépe si následně poradíte i s členitým terénem. 

Také těžší jezdci by měli vybírat spíše z výkonnějších modelů, jelikož právě váha jezdce (kromě jiného) ovlivňuje celkový dojezd elektrické koloběžky. 

Na rovné asfaltové cestě vám bude bohatě stačit motor s výkonem do 350 W. Nejčastěji se u elektrických koloběžek setkáte s výkonem motoru v rozmezí od 200 do 500 W, který je vhodný i pro mírně členitý terén.

Terénní koloběžky jsou vybaveny výkonnějším motorem, který si lépe poradí i s členitým přírodním terénem. V takovém případě výkon motoru dosahuje klidně i 1000 – 3000W.

Pokud na elektrokoloběžce chcete dojíždět na delší vzdálenost a kombinovat asfaltový a přírodní terén s různou členitostí, zvažte výkonnější motor (od 1 000 do 3 000 W). Tyto modely zároveň dosahují vyšší maximální rychlosti a mívají větší kapacitu baterie, která umožní dojezd i 80 km. 

Typ jízdyMinimální výkon motoruTyp terénu
Pro občasné popojíždění a zábavu100 WRovinatý
Městské jízdyDo 350 WRovinatý, asfaltový
Městské jízdy350-450 WČlenitý, asfaltový
Výlety do přírody500-800 WČlenitý, přírodní
Dálkové dojíždění2 000 W a víceSilnice i offroad

Výkon motoru má kromě jiného vliv i na to, jak dokáže elektrokoloběžka jezdit do kopce. Pokud se tedy budete často pohybovat v nerovném terénu, vybírejte spíše z koloběžek s výkonnějším motorem. 

Dojezd (výdrž baterie)

Dojezdová vzdálenost každé elektrokoloběžky závisí v prvé řadě na kapacitě baterie, kterou používá. Ve většině případů se přitom dojezd udává v kilometrech a činí 10-30 km. Výjimečně se lze setkat i s 45km dojezdem a ty nejlepší (a zároveň nejdražší stroje) mají dojezdovou vzdálenost ještě větší.

Elektrokoloběžku v tomto ohledu vybírejte podle toho, zda s ní plánujete cestovat na delší vzdálenost, nebo zda vám má sloužit hlavně pro zábavu. 

Co všechno má na dojezd vliv?

  • Rychlost jízdy - čím mírněji a pomaleji budete jezdit, tím déle vám baterie vydrží.
  • Typ terénu - rovinatý terén spotřebuje méně energie než kopcovitý.
  • Náklad - čím větší náklad s sebou povezete, tím nižší dojezd budete mít.
  • Správné nafouknutí koleček - dostatečné nahuštění koleček podpoří dojezd elektrokoloběžky. 

Jak můžete dojezd prodloužit? 

Pokud vám dojezd vaší elektrokoloběžky nebude stačit, můžete jej prodloužit těmito možnostmi:

  • Přídavnou baterií - můžete s sebou vozit přídavnou baterii a v případě potřeby ji jednoduše vyměnit. Přídavná baterie se vám bez problémů vejde do batohu.
  • Systémem rekuperace - pokud to baterie podporuje, bude se určité množství energie při jízdě získávat zpět. Obvykle se však nejedná o nějaké zásadní hodnoty.
  • Udělejte si přestávku na dobití - pokud například na elektrokoloběžce chcete jezdit do práce a zpět, můžete si ji v práci jednoduše dobít během své pracovní doby. 

Se stárnutím baterie může dojezd elektrokoloběžky klesat. V takovém případě je řešením celková výměna baterie, která již pravděpodobně dosluhuje. 

Materiál a konstrukce elektrokoloběžek

Při výběru je dále třeba zohlednit materiál, ze kterého je elektrokoloběžka zhotovena. Zároveň je důležité, aby samotná konstrukce stroje splňovala to, co od ní očekáváte. 

Z jakých materiálů se koloběžky vyrábí?

  • Hliník - je lehký, ale obvykle méně odolný.
  • Ocel - je naopak těžší, ale za to odolnější.
  • Dural - je spíše lehčí a zároveň odolný. Tyto vlastnosti se však promítnou ve vyšší ceně.

Pokud budete elektrokoloběžku často přenášet, sáhněte spíše po lehčím materiálu. Uvidíte, že to oceníte. 

Konstrukční parametry, které vzít v úvahu 

  • Délka a šířka nášlapu - tento parametr vybírejte podle velikosti vaší nohy. 
  • Možnost skládání - některé (především městské) elektrokoloběžky lze jednoduše složit a přenášet. 
  • Dostupnost náhradních dílů - ověřte si, že k vašemu konkrétnímu modelu existuje dostatečné množství náhradních dílů a že v případě poruchy nebudete muset celou koloběžku vyměnit za novou. 

Brzdy –⁠ každá varianta má své (ne)výhody

Brzdy u elektrokoloběžek symbolizují významný bezpečnostní prvek. Přece jen oproti klasické koloběžce se ta elektrická dokáže pěkně rozjet a v takové situaci je důležité dokázat rychle a efektivně zabrzdit. 

Brzdný systém se dělí na tři základní varianty:

  • Mechanické brzdy - mají podobu nášlapné brzdy umístěné v zadním blatníku (jako u klasické koloběžky). V případě deštivého počasí je ovšem třeba počítat s jejich nižší účinností.
  • Kotoučové brzdy - fungují jako u jízdního kola. Pro brzdění se používají páčky, které se přitáhnou směrem k řídítkům. Díky tomuto systému se jedná o nejúčinnější řešení.
  • Elektromagnetické brzdy - fungují jen v případě nabité baterie.Tyto brzdy rovněž bývají nastavené na delší setrvačnost, kvůli čemuž je brzdná dráha o poznání delší. 

Většina výrobců kombinuje výhody kotoučových a elektromagnetických brzd. Díky tomu zastavíte pomocí elektromagnetických brzd, ale pokud je vaše baterie již vybitá, pomůžou vám kotoučové brzdy. 

Funkce elektrokoloběžek

Elektrokoloběžky nabízí oproti klasickým koloběžkám několik zajímavých funkcí. Pojďte se s nimi blíže seznámit. 

Propojení s chytrým telefonem

Elektrokoloběžky symbolizují vymoženost posledních let. Není se proto čemu divit, že je lze jednoduše propojit s vaším chytrým telefonem prostřednictvím bluetooth. V aplikaci od samotného výrobce poté získáte přehled nad jednotlivými jízdami a budete si moct prohlížet nejrůznější statistiky (například ujetou vzdálenost, maximální rychlost, průměrnou rychlost, zbývající kapacitu baterie a podobně).

Tempomat pro automatické udržování rychlosti

Funkci tempomatu pravděpodobně není třeba složitě představovat, protože většina ji zná z klasického automobilu. Na elektrokoloběžce s tempomatem si jednoduše nastavíte požadovanou rychlost, kterou následně bude stroj automaticky udržovat. Vy se tak nemusíte strachovat, že byste jeli příliš rychle. 

Rekuperace zajistí dobíjení baterie

Tato funkce umožňuje dobíjení elektrokoloběžky v průběhu brzdění. Díky tomu můžete alespoň částečně prodloužit dojezd elektrokoloběžky. Hodí se proto zejména pro ty, kteří plánují jezdit spíše delší vzdálenosti. 

Osvětlení pro vaši bezpečnost

Elektrokoloběžka je dopravní prostředek jako každý jiný. Z tohoto důvodu je nutné, aby zde nechybělo osvětlení. Ideální je přitom kombinace předního bílého LED světla a zadní červené blikačky, která na vás ostatní jednoduše upozorní.

Zpětná zrcátka

V hustém městském provozu mohou přijít vhod také zpětná zrcátka, díky kterým si budete moct zkontrolovat, co se právě děje za vámi. Pokud je elektrokoloběžka nemá, dají se snadno dokoupit a namontovat. 

Blatníky oceníte v nepříznivém počasí

Blatníky oceníte jak u městských, tak i terénních koloběžek. V nepříznivém počasí totiž dokáží ochránit vaše oblečení před všudypřítomným blátem. Stejně jako zpětná zrcátka, i blatníky se obvykle dají doplnit dodatečně. 

Stojánek vám pomůže koloběžku kdekoliv zaparkovat

Pokud nechcete elektrickou koloběžku pokládat na stranu, oceníte přítomnost stojánku. Ten se zpravidla nachází na jedné straně koloběžky a odklopíte jej jednoduše nohou. Právě díky němu budete moct koloběžku zaparkovat, kdekoliv se vám to zrovna hodí. 

Hmotnost, nosnost a výška řídítek

Hmotnost koloběžky symbolizuje důležitý parametr především pro ty osoby, které ji budou často přenášet. Klasické městské elektrokoloběžky obvykle váží okolo 8 kilogramů, u terénních modelů to může být i trojnásobně více

Zároveň je třeba zohlednit její nosnost, neboli maximální zatížení koloběžky. Jedná se přitom i o zatížení během skocích při dopadu, kdy se tíha člověka působícího na elektrokoloběžku částečně zvětší. Právě proto se vyplatí nosnost nepodceňovat a počítat spíše s vaší vyšší hmotností. Díky tomu se nebudete muset o elektrokoloběžku obávat třeba v případě, že si na záda dáte 5kg batoh. 

Jak vybrat výšku řídítek?

Výšku řídítek si nastavte podle toho, jak vysocí jste vy sami. Dospělí lidé si obvykle výšku řídítek nastaví jednou, u dětí je potřeba tento parametr pravidelně hlídat.

Výška jezdce100-110 cm111-120 cm121-130 cm 131-140 cm141-150 cm151-160 cm161-170 cm171-180 cm 181-190 cm 191 cm a více
Výška řídítek50 cm55 cm60 cm65 cm70 cm75 cm80 cm85 cm90 cm95 cm a více

Příslušenství a servis bývají poměrně dobře dostupné

Tak jako ke všem ostatním dopravním prostředkům, i k elektrickým koloběžkám si můžete dokoupit nejrůznější příslušenství. U některých modelů mohou být některé kousky součástí balení.

Zároveň je třeba myslet na to, že se neobejdete bez pravidelného servisu. Ten si můžete zajistit buď sami, nebo koloběžku svěřit do péče odborníků (velmi často vám ji opraví i v servisech jízdních kol).

Jaké příslušenství si lze dokoupit?

K elektrokoloběžce si můžete dokoupit nejrůznější příslušenství, které ji po určité stránce vylepší. Zvonek, světla a zámek můžete volit univerzální. Náhradní baterii však vždy vybírejte s ohledem na konkrétní model elektrické koloběžky. 

Zvonek

Zvonek symbolizuje důležitý doplněk na jízdním kole a hodí se proto i na elektrokoloběžku. Pomocí něj na sebe snadno upozorníte na cestě i na cyklostezce. 

Světla

Některé elektrokoloběžky jsou vybaveny světly, u některých si je naopak musíte dokoupit. Ideální je přitom zkombinovat přední bílé a zadní červené světlo.

Zámek

Abyste mohli elektrokoloběžku ponechat bez dozoru, vyplatí se zakoupit si zámek. Díky němu budete moct svůj stroj zaparkovat a připevnit například k držáku na jízdní kola.

Náhradní baterie

Náhradní baterie se hodí pro osoby, které chtějí s elektrokoloběžkou jezdit na delší vzdálenost. Pomocí ní totiž budete moct vybitou baterii vyměnit za náhradní a dojet tak dvojnásobně dál. Přídavná, nebo vyměnitelná baterie však není samozřejmostí u každého modelu.

Co všechno je potřeba servisovat?

Stav své elektrokoloběžky doporučujeme pravidelně kontrolovat. Minimálně jednou za sezónu byste se přitom měli zaměřit na kompletní servis stroje, v rámci kterého opravíte nebo vyměníte vše, co je potřeba

Výměna koleček

Pevná kolečka je potřeba vyměnit v případě, že jsou takzvaně sjeté. Kolečka se sjíždí průběžně, a to především při brždění. Gumová kolečka je rovněž třeba vyměnit v případě, že jsou již sjeté (případně tehdy, když dojde k protržení jejich pláště).

Výměna brzdových destiček a seřízení brzd

Brzdové destičky je nutné vyměnit v případě, že je jejich tloušťka menší než 1 mm. Zároveň je vhodné při tomto úkonu zároveň seřídit brzdy a přesvědčit se, že tento důležitý bezpečnostní prvek funguje, jak má.

Výměna nefunkční součástky

Pokud vám přestane fungovat některá z důležitých komponent, jako například motor, displej nebo třeba řídící jednotka, bude nutné tuto součástku opravit, případně vyměnit za novou. Využít přitom můžete záruční i pozáruční servis. 

Cena –⁠ kolik stojí elektrokoloběžka?

Cena elektrokoloběžky se odvíjí od konkrétního typu a jeho provedení. Obecně se však u těchto produktů lze pohybovat v rozmezí od 7 do 50 000 Kč. Jaká jsou specifika pro konkrétní cenové relace?

Levné elektrokoloběžky (do 10 000 Kč)

Pro nejméně náročné uživatele skvěle poslouží kategorie levných elektrokoloběžek. Jedná se zároveň o skvělou volbu pro všechny, kteří v této oblasti patří mezi začátečníky a spíše rekreační jezdce. 

Pro levné elektrické koloběžky do 10 000 Kč je charakteristické základní provedení například pro občasné ježdění do práce. Obvykle bývají opatřeny méně výkonným motorem a baterií s menším dojezdem. Zároveň v této kategorii najdete speciální skupinu dětských elektrokoloběžek, pro které je rovněž charakteristické jejich jednoduché provedení. 

Zlatá střední cesta (do 20 000 Kč)

Koloběžky od 10 000 do 20 000 Kč symbolizují pomyslnou zlatou střední cestu. Najdete zde modely ideální na každodenní dojíždění do práce i zábavné výlety. Tyto koloběžky již bývají vybaveny poměrně výkonným motorem a baterií a dají se propojit s chytrým telefonem. Zároveň u nich výrobci používají kvalitnější materiály. 

Prémiové produkty (nad 20 000 Kč)

Tyto produkty jsou určeny pro ty nejnáročnější jezdce. Koloběžky v této kategorii jsou zhotoveny z velmi kvalitních materiálů v čele s duralem. Pyšní se silným motorem a baterií s vysokou kapacitou, na kterou dokáží dojet i 100 km. Pokud tedy hledáte opravdu výkonnou koloběžku z prémiových materiálů na dlouhé cestování, budete se pohybovat v této cenové relaci. 

Jsme si vědomi, že pro každého je vhodná jiná elektrokoloběžka. Pokud stále váháte, podle jakých parametrů vybrat tu pravou, doporučujeme vám udělat si podrobnější rešerši na internetu. Přeci jen pořizovací ceny koloběžek nejsou zanedbatelným nákladem.

Často kladené otázky

Jsou lepší pevná kola, nebo nafukovací?

Vždy se řiďte tím, v jakém terénu budete s elektrokoloběžkou nejvíce jezdit. Pevná kola jsou ideální do města, nafukovací se naopak hodí i do náročnějších terénů. 

Je potřeba mít pro řízení řidičské oprávnění? 

Zákon uvádí, že pokud koloběžka jede větší rychlostí než 25 km/h, musí mít poznávací značku a osvědčení o technické způsobilosti. Zároveň je třeba k takovému modelu mít i příslušné řidičské oprávnění. Většina koloběžek má však tuto maximální rychlost nastavenou. 

Kolik elektrokoloběžka váží?

To se vždy odvíjí podle typu elektrokoloběžky. Městské modely průměrně váží 10 kg, terénní však mohou dosahovat i trojnásobné hmotnosti.

Jak dlouho se elektrokoloběžka nabíjí?

Průměrně trvá plné nabití přibližně 5 hodin. Existují však i rychlonabíjecí modely. 

Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (10 hodnocení)
1 komentář – Elektrokoloběžky: jak vybrat tu nejlepší?
  1. Velmi podrobně sepsané co vše může elektrokoloběžka mít a super je, že si každý vybere - jak ti co za koloběžku nechtějí dát moc peněz, tak ti co chtějí kvalitu a vyšší standart, vyzkoušel jsem si jak levné elektrokoloběžky, které mi tedy vůbec nesedly, tak i ty dražší a můžu říct, že rozdíl je markantní - není jen ve vzhledu koloběžky, ale i v jejich výbavě a vlastnostech co elektrokoloběžka může mít. Mám městskou elektrokoloběžku Ducati PRO III, která umí jezdit slušnou rychlostí, odpružené obě kola a přehlednou apku Ducati, která jde jednoduše stáhnout a propojit koloběžku s telefonem, takže má spoustu dobrých vychytávek co potěší. Elektromobilita se teď už dotýká každého z nás a sám jsem zvědavý jak rychle se tomuto trendu všichni přizpůsobí a jestli to opravdu bude pro planetu lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ninebot MAX G30
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram