ITmix.cz logo

Fitness náramky: jak vybrat ten nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Fitness náramky: jak vybrat ten nejlepší?

Fitness náramek je v dnešní době velmi oblíbený pomocník, který stále získává na popularitě. Své místo si přitom nachází na zápěstí profesionálních, ale i amatérských sportovců, kteří chtějí mít přehled o svém denním pohybu nebo třeba spánku.

Přemýšlíte nad pořízením fitness náramku? Přečtěte si, jakým vlastnostem a funkcím věnovat pozornost a jak vybrat takový náramek, se kterým budete opravdu spokojeni.

Související články

Co je to fitness náramek

Jak napovídá samotný název, jedná se o drobné zařízení (náramek), které slouží k monitorování vaší fyzické aktivity. Fitness náramek dokáže zastat například funkci krokoměru, vypočítat spálené kalorie při sportu a mnohé modely dokáží i kontrolovat spánkový režim nebo měřit tepovou frekvenci.

Fitness náramek, sportovní hodinky a chytré hodinky aneb co je co

Velmi podobné názvy těchto tří zařízení mnohdy vybízejí k tomu, že si je mezi sebou spousta lidí plete. Pojďte si v tom udělat jasno a zjistěte, co od každého z nich očekávat.

  • Fitness náramek: základní a spíše levnější výrobek, který umožňuje používat základní funkce. S jeho pomocí se dozvíte například počet kroků, který jste za den ušli, kolik kalorií jste spálili nebo jak dlouho trval váš spánek. Jeho výsledky nemusí být úplně nejpřesnější, nicméně pro běžné amatérské sportovce se jedná o dostačující volbu. Zpravidla jej lze pohodlně propojit s mobilním telefonem a sledovat zde nejrůznější statistiky.
  • Sportovní hodinky (sporttestery): nabízí v porovnání s fitness náramkem pokročilejší funkce. Jedná se v podstatě o chytré hodinky, které jsou více zaměřené na zaznamenávání pohybové aktivity. Mnohdy bývají doplněny GPS senzorem a měření je tak u nich ještě přesnější (např. při běhu či jízdě na kole). V porovnání s fitness náramky jsou sportovní hodinky dražší.
  • Chytré hodinky: jsou příbuzné sportovním hodinkám. Oproti nim se však tolik nezaměřují na sportovní funkce (i když jsou jejich součástí), jako spíše na usnadnění každodenního života. Dokáží vás totiž informovat o příchozích hovorech nebo třeba zprávách, na které lze i odpovídat. V podstatě by se dalo říct, že se jedná o takovou prodlouženou ruku mobilního telefonu.

Jak vybrat nejlepší fitness náramek

Pokud právě vybíráte fitness náramek, vyplatí se vzít v úvahu hned několik důležitých faktorů. Na následujících řádcích vám je proto představíme, abyste věděli, na co přesně si dávat pozor.

Dámský fitness náramek vs. pánský fitness náramek: v čem se liší?

Možná vás ani nenapadlo, že existují speciální fitness náramky pro muže a pro ženy, nicméně je to tak. Jejich hlavní rozdíl spočívá především v designu, kdy dámské náramky jsou typicky barevnější a výraznější a mnohdy také sází na odstíny, které mají právě ženy v oblibě (například růžovou).

Druhý důvod se poté týká praktičnosti, tedy délky řemínku. Pokud vybíráte náramek na úzké dámské zápěstí, bude pro vás důležité, aby na ruce opravdu dobře seděl a nebyl příliš volný. Pánské fitness náramky poté mnohdy pracují s delšími řemínky. Velikost se může týkat i samotného produktu, kdy některé ženy mohou toužit spíše po menším displeji.

Vnitřní výbava takových náramků je tedy zpravidla totožná a nijak se pro muže a ženy neliší. Rozdíl spočívá především v konkrétním designu a typu náramku, se kterým jej zakoupíte. Ve většině případů jde však náramek snadno vyměnit (pokud by vám nevyhovoval, nebo byste jej chtěli střídat).

Rozmyslete si, k čemu jej budete používat

V současné době na trhu najdete desítky různých fitness náramků, které se liší svými vlastnostmi, použitými technologiemi i funkcemi. Při výběru této elektroniky byste přitom kromě jiného měli věnovat pozornost tomu, k jakému účelu ji chcete primárně používat a co od ní tedy očekáváte.

Jaké sporty lze na fitness náramku měřit?

To se samozřejmě odvíjí od konkrétního produktu. Levnější náramky podporují jen ty opravdu základní sporty (např. běh, cyklistiku, fitness, chůzi a plavání). Dražší poté dokáží monitorovat i ne tak běžné sporty, jako třeba veslování, horolezectví a podobně a mnoho dalších.

Náramek vám změří počet ušlých kroků nebo počet spálených kalorií v závislosti na konkrétním sportu. V přehledných statistikách si budete moct prohlédnout, zda se vaše kondice zlepšuje a fitness náramek se tak v podstatě stane vaším malým osobním trenérem.

Jaký typ řemínku si s ohledem na sport vybrat?

  • Plastový, gumový nebo silikonový – pyšní se nízkou hmotností, díky které vaše zápěstí nebudou zbytečně zatěžovat. Tyto materiály ocení i lidé, kteří mají na kovy alergii a hledají šetrné provedení, které nebude dráždit jejich kůži. Zároveň je na trhu k dostání mnoho barevných variant.
  • Kovový – připomíná spíše řemínek od klasických hodinek. Počítat je třeba s vyšší pořizovací cenou i hmotností.

U většiny fitness náramků lze řemínek jednoduše oddělit od těla a vyměnit jej za nový. Díky tomu můžete barvu a styl řemínku střídat přesně podle svého gusta.

Odolnost fitness náramku vůči vodě a prachu

Jelikož je fitness náramek primárně určen ke sportu, výrobci v současné době nabízí modely s různými stupni odolnosti. A to ať už vůči vodě, nebo vůči prachu a dalším pevným částicím. Tomuto faktoru byste měli věnovat o to větší pozornost v případě, že se chystáte s náramkem chodit i do vody (ať už plavat, nebo třeba sjíždět řeku na raftu).

Tato odolnost se udává pomocí parametru IP. První číslo za tímto parametrem udává ochranu fitness náramku vůči pevným částicím, druhé číslo poté značí ochranu před působením vody.

V praxi se přitom můžete setkat s označením IPX(číslo) nebo IP(číslo)X. Pokud na takové označení narazíte, znamená to, že výrobce náramek na daném parametru X netestoval.

Odolnost vůči vodě

V následující tabulce najdete jednotlivé třídy voděodolnosti a čemu takový náramek dokáže odolat.

Třída voděodolnostiČemu dokáže odolat
IPX0Bez ochrany proti vodě
IPX1Kapající vodě rychlostí 1 mm/min (po dobu 10 minut)
IPX2Kapající vodě rychlostí 3 mm/min ve 4 polohách (celkem po dobu 10 minut)
IPX3Stříkající vodě v 60° úhlu (po dobu 5 minut)
IPX4Stříkající vodě ze všech úhlů (po dobu 5 minut)
IPX5Tryskající vodě (po dobu 3 minut)
IPX6Intenzivně tryskající vodě (po dobu 3 minut)
IPX7Ponoření do vody (30 minut v hloubce 1 m)
IPX8Nepřetržitému ponoření do vody

Odolnost vůči pevným částicím

V následující tabulce najdete jednotlivé třídy ochrany před pevnými částicemi a čemu takový náramek dokáže odolat.

Třída ochrany před pevnými částicemiČemu dokáže odolat
IP0XNení chráněn proti fyzickému kontaktu a předmětům.
IP1XJe chráněn před objekty většími než 50 mm.
IP2XJe chráněn před předměty většími než 12,5 mm.
IP3XJe chráněn před věcmi většími než 2,5 mm.
IP4XJe chráněn před předměty většími než 1 mm.
IP5XOdolný proti prachu, i když se do něj určité množství může dostat.
IP6XJe plně prachotěsný.

Displeje u fitness náramků bývají poměrně malé

U těch nejlevnějších fitness náramků bývá displej nahrazen pouze LED diodami. Pro sledování naměřených hodnot je poté třeba náramek spárovat s mobilním telefonem a na tyto statistiky se dívat na tomto zařízení.

Zlatou střední cestou jsou fitness náramky s menším (nejčastěji OLED) displejem. Díky němu si můžete veškeré naměřené hodnoty kontrolovat hned a zároveň si užívat i funkce v podobě notifikací na příchozí zprávy a podobně. Tyto menší displeje mají zpravidla úhlopříčku, která se pohybuje v rozmezí 0,6 až 1 palec.

Větší displeje s sebou poté přináší výhodu v podobě lepší viditelnosti, na druhou stranu je s nimi však spojena vyšší spotřeba energie. Větší displej zároveň může být náchylnější na poškození při sportu a u takových náramků se již vyplatí přemýšlet nad aplikací tvrzeného skla.

Displeje na fitness náramku bývají dotykové. Někdy se na nich (nebo na boční straně) nachází tlačítko, které slouží pro jednodušší navigaci v nabídce jednotlivých funkcí, případně pro potvrzení dané volby. Displej bývá většinou zhotoven ze skla, dražší modely mají displej chráněn safírovým sklem, které je odolnější vůči poškrábání.

Pokud vám displej navzdory drobným rozměrům na zápěstí vadí, můžete ke sledování svého zdraví a regenerace použít chytrý prsten.

Fitness náramky vydrží na jedno nabití několik dnů

Výdrž baterie a rychlost nabíjení je pochopitelně jedním z nejdůležitějších parametrů každého fitness náramku. Její výdrž bude v praxi ovlivňovat, jak intenzivně a k čemu fitness náramek používáte, ale i to, s jakým displejem náramek pracuje. Náramek s LED diodami vydrží rozhodně déle než propracovaný náramek s dotykovým LED displejem a množstvím vibračních upozornění.

Některé modely vydrží nabité sotva jeden den, jiné budou na jedno nabití bez problémů pracovat celé týdny či dokonce měsíce. Do této elektroniky se většinou umísťují dobíjecí akumulátory. K nabíjení si zpravidla vystačíte s USB kabelem a doba nabíjení se u jednotlivých modelů pochopitelně liší. U některých náramků (zpravidla těch dražších) se můžete setkat i s bezdrátovým nabíjením.

Kompatibilita a párování s chytrým telefonem

Velmi užitečnou funkcí fitness náramků je možnost jejich spárování s mobilním telefonem (případně tabletem). Tato technologie přitom funguje obousměrně. To znamená, že náramek vás může upozornit na došlé zprávy a telefon naopak dokáže zpracovat jednotlivá data poskytovaná náramkem. Zároveň můžete mít v mobilním telefonu uložená veškerá data od začátku používání náramku a sledovat svůj progres.

Pro komunikaci mezi oběma zařízeními slouží technologie Bluetooth. Mnohé náramky jsou také vybaveny technologií NFC, díky které je umožněno bezkontaktní placení a rychlé párování s chytrým telefonem vybaveným NFC čipem.

Při výběru fitness náramku si přitom dejte pozor na to, aby byl daný model kompatibilní s soperačním systémem vašeho chytrého telefonu. V naprosté většině případů však náramky nemají problémy s propojením s operačním systémem Android či iOS. Někdy může být rozhodující i to, s jakou minimální verzí operačního systému dokáže náramek komunikovat a roli může hrát i konkrétní verze Bluetooth.

Pokud vás zajímá, co s sebou jednotlivé verze Bluetooth přináší, připravili jsme pro vás tento přehled:

  • Bluetooth 1.0 – jedná se o úplně první verzi, která byla uvedena v roce 1999. Z toho důvodu ji u fitness náramků nenajdete.
  • Bluetooth 2.0 – první verzi vylepšuje s ohledem na zjednodušené párování.
  • Bluetooth 3.0 – tato verze již dokáže pracovat se sítěmi Wi-Fi, a navíc podporuje 128bit šifrování.
  • Bluetooth 4.0 – charakterizuje ji nízká energetická náročnost. Zařízení přitom vydrží spárované i při delší ztrátě spojení.
  • Bluetooth 4.2 – tato verze pracuje s protokolem 6LoWPAN, který ke komunikaci používají třeba chytré žárovky.
  • Bluetooth 5.0 – dosahuje ještě menší energetické náročnosti. Dokáže lépe komunikovat v rušném prostředí a dočkala se optimalizované responzivity.
  • Bluetooth 5.1 – zajišťuje ještě menší energetickou náročnost. Zpřesnění se dočkala i navigace.
  • Bluetooth 5.2 – nabízí lepší přenos zvuku přes Bluetooth a opět menší energetickou náročnost.
  • Bluetooth 5.3 – u této verze se objevují vylepšení pro stabilnější připojení a delší výdrž.

Fitness náramek nemusíte mít neustále v blízkosti mobilního telefonu. Můžete si jít bez obav zaběhat bez telefonu a po návratu se vám data načtou do mobilního telefonu. Jen je v takovém případě třeba počítat s tím, že vám bez blízkosti mobilního telefonu nebudou fungovat notifikace.

Funkce fitness náramků

Každý fitness náramek pochopitelně nabízí trochu jiné funkce, které se navíc neustále vyvíjejí. V následujícím přehledu jsme pro vás vybrali ty, se kterými se můžete setkat úplně nejčastěji:

  • Krokoměr – jak napovídá samotný název, budete mít neustále přehled o tom, kolik kroků za den jste ušli.
  • Měření tepu – v tomto směru je třeba počítat s tím, že fitness náramky zpravidla nejsou tak přesné jako například propracované hrudní pásy, které používají profesionální sportovci. Pro amatérské sportovce však tato funkce plně postačuje.
  • Výpočet spálených kalorií – i tato hodnota je spíše orientační a ne úplně přesná. Odvíjí se od konkrétní fyzické aktivity a délky jejího trvání.
  • Měření tlaku – mají vybrané fitness náramky. Rovněž je třeba počítat s tím, že naměřená hodnota nebude tak přesná jako v případě měření pomocí tlakoměru.
  • Monitoring spánkové aktivity – s touto funkcí si můžete nechat monitorovat jednotlivé fáze spánku. Zároveň si můžete mnohdy nastavit buzení prostřednictvím drobných vibrací, které bude šetrné k vašemu tělu.
  • Měření rychlosti – oceníte zejména při běhu nebo cyklistice, jelikož uvidíte, jakou průměrnou rychlostí jste se pohybovali. Pro podporu této funkce musí náramek disponovat GPS senzorem. Některé náramky, které GPS senzor nemají, se případně v tomto ohledu dokáží připojit na spárovaný smartphone a trasu změřit tímto způsobem.
  • Záznam trasy – pro tuto funkci musí hodinky disponovat GPS senzorem (nebo se připojit na telefon jako v předchozím případě). Následně mohou ukládat konkrétní trasu, kterou jste ušli, uběhli nebo ujeli.
  • Notifikace – fitness náramek vás může upozorňovat například na přijaté zprávy nebo naplánovanou událost.
  • Stopky – pravděpodobně není třeba dlouze vysvětlovat. Tuto funkci ocení všichni sportovci.
  • Pohybový senzor – díky této technologii budete moct hodinky aktivovat jednoduše zvednutím ruky (nebudete tedy muset mačkat nějaké tlačítko).
  • Placení – funkce, kterou podporují spíše novější náramky vybavené NFC čipem. Díky němu umožňují pohodlné bezkontaktní placení prostřednictvím speciální služby Google, Apple, Fitbit nebo Garmin.
  • Automatické rozpoznání sportu – umí zpravidla dražší náramky. Dokáží odhadnout, čemu se aktuálně věnujete a podle toho sport měřit a vyhodnocovat.
  • Nastavení denních cílů – nastavte si například, kolik kroků chcete za den ujít nebo jak dlouho se chcete sportu věnovat. Náramek vás poté upozorní na to, že jste svůj cíl splnili.

Mobilní aplikace se liší dle značky fitness náramku

Abyste si mohli užívat veškeré výhody, které fitness náramky nabízí, budete si muset do mobilního telefonu stáhnout příslušnou mobilní aplikaci. V aplikaci si můžete prohlížet nejrůznější statistiky, sledovat splnění vámi nastavených cílů a podobně.

Každý výrobce zpravidla používá svou vlastní aplikaci, například:

  • s náramky Xiaomi se pojí aplikace Mi Fit (pro Android i iOS),
  • s náramky Huawei a Honor se pojí aplikace Huawei Health (pro Android i iOS),
  • s náramky Samsung se pojí aplikace Galaxy Wearable (pro Android i iOS),
  • s náramky Fitbit se pojí stejnojmenná aplikace Fitbit (pro Android i iOS)
  • a s náramky Garmin se pojí aplikace Garmin Connect (pro Android i iOS).

Kromě oficiálních aplikací od samotných výrobců existují i aplikace od třetích stran. Ty by měly komunikaci s náramkem zvládnout také, na druhou stranu nemusí fungovat tak dobře.

Můžu si i do fitness náramku nainstalovat nějaké aplikace?

To u fitness náramků možné není. Jedná se spíše o doménu chytrých hodinek, jako jsou například Apple Watch.

Nejznámější výrobci fitness náramků

Výrobců fitness náramků v současné době existuje celá řada. Pojďme se nyní podívat na ty, se kterými se lze setkat úplně nejčastěji.

Xiaomi

Xiaomi je na poli fitness náramků velmi známým hráčem. Soustředí se spíše na levnější produkty, které jsou však poměrně povedené a oslovují široké spektrum zákazníků, mezi které často patří amatérští sportovci. Značka Xiaomi se zaměřuje i na výrobu další elektroniky, jako například mobilní telefony nebo elektrické koloběžky.

Huawei

Dalším výrobcem fitness náramků je značka Huawei, která rovněž pochází z Číny. V roce 2015 tato značka prodala přes 100 milionů chytrých telefonů, čímž si v tomto ohledu v Číně vysloužila první místo. Celosvětově se poté v roce 2018 zařadila na druhé místo za značkou Samsung. V nabídce najdete jak levnější náramky, tak i modely ze střední cenové třídy, které již disponují větším displejem a širší nabídkou funkcí.

Honor

Značka Honor až donedávna působila jako součást koncernu Huawei, v roce 2021 se však osamostatnila. Kromě fitness náramků se rovněž realizuje na poli mobilních telefonů, tabletů, ale i bezdrátových sluchátek. Vzhledem ke své historii je velká spousta náramků velmi podobných jako v případě značky Huawei.

Samsung

Samsung je značka, kterou pravděpodobně není třeba sáhodlouze představovat. V jejím portfoliu najdete například povedené mobilní telefony, fitness náramky, sluchátka, ale i lednice, pračka, televizory a mnoho dalšího. Jedná se pravděpodobně o nejznámější jihokorejskou značku na celém světě. Samsung fitness náramky zpravidla nabízí základní funkce a pyšní se spíše jednoduchým provedením za nízkou cenu

Fitbit

Fitbit je americká značka, která se zaměřuje na výrobu spotřební elektroniky a fitness vybavení. V jejím portfoliu najdete nejrůznější elektroniku pro sledování aktivity, chytré hodinky a fitness náramky. Od roku 2021 patří značka Fitbit Googlu. Její produkty jsou určené spíše pro náročnější zákazníky. Mnohdy se navíc jedná o designově velmi povedené modely a jejich luxusnějšímu provedení odpovídá i vyšší cena.

Garmin

Značka Garmin je neodmyslitelně spojena s produkcí civilních GPS snímačů. Kromě turistických navigátorů vyrábí i přístroje pro lodě a letadla. V poslední době se zaměřuje na sportovní elektroniku, mezi kterou se řadí právě fitness náramky, cyklopočítače nebo hodinky a měřící zařízení pro hráče golfu. V nabídce najdete zejména fitness náramky ze střední a vyšší cenové třídy. Dražší náramky například dokáží přizpůsobit jas displeje a nabízí výběr z velkého množství sportovních aktivit. Předností je i moderní design.

Cena –⁠ kolik stojí fitness náramky?

Při každém nákupu je pochopitelně třeba vzít také cenu. Fitness náramky lze obecně rozdělit do následujících čtyř kategorií. S rostoucí cenou se zpravidla zvyšuje jejich kvalita, přibývají modernější technologie a více funkcí.

Fitness náramky do 1 000 Kč

Nejlevnější fitness náramky se zpravidla pyšní jednoduchým provedením. Mnohdy umějí monitorovat pouze několik aktivit a klíčový je u nich zejména krokoměr. Senzor tepové frekvence nemusí být tak přesný a obvykle je dostupný spíše u dražších modelů. Těšit se můžete buď na LED diody nebo základní OLED displej.

Fitness náramky do 2 000 Kč

Tyto fitness náramky už se pyšní bytelnější konstrukcí a mnohdy sází i na kvalitnější materiály. Často také nabídnou větší množství funkcí a bohatší výběr sportovních aktivit. Dostupný je u nich mnohdy také výpočet spálených kalorií a nejrůznější notifikace.

Fitness náramky do 3 000 Kč

U těchto fitness náramků se už můžete těšit na přesnější hodnoty. Zároveň bývají vybaveny baterií s delší výdrží a rovněž se mnohdy pyšní vyšší odolností. Dále se také často dočkáte kvalitnějšího displeje s větším rozlišením a zobrazované informace bývají skvěle čitelné i na přímém slunci.

Fitness náramky nad 3 000 Kč

Tady už se dostáváme mezi pomyslnou špičku, přičemž některé fitness náramky už mají blízko k chytrým hodinkám. Rovněž u nich bývá povedenější design, který může například připomínat klasické hodinky. Klíčovým prvkem bývá dostatečně velký dotykový displej a spousta užitečných funkcí, které vám zpříjemní každodenní sportování.

Nejčastější dotazy k fitness náramkům

Funguje fitness náramek i bez spárování s mobilním telefonem?

Funguje, ale v tomto případě z fitness náramku nevytěžíte maximum. Pokud jej nespárujete s mobilním telefonem, bude podporovat pouze základní funkce, jako je například zobrazování aktuálního času a krokoměr. Vždy však záleží na konkrétním modelu.

Jaké sporty je možné na fitness náramku měřit?

Konkrétní sporty se odvíjí od vybraného modelu. Levnější fitness náramky obvykle podporují několik základních sportů, jako je běh, posilování, cyklistika a plavání. Dražší modely poté nabízí výběr i z několika desítek různých sportů.

Musím si pořídit fitness náramek od stejné značky, jako mám telefon?

To není potřeba. Rozhodující je totiž mobilní aplikace, kterou výrobci zpravidla vyvíjí na operační systém Android i iOS.

Musím si náramek sundávat ve sprše nebo během noci?

Je to na vás. Většina náramků je však uzpůsobena tomu, že jsou do určité míry vodotěsné. Zároveň mnohé z nich nabízí zajímavé funkce pro monitoring spánku.

Nejlepší fitness náramek z porovnávacího testu

Několik zajímavých fitness náramků jsme pro vás otestovali a připravili pro vás jejich recenze. Zároveň vám přinášíme stručný přehled jednotlivých modelů s představením jejich silných a slabých stránek.

Vítěz testu

Absolutním vítězem testu fitness náramků se stal Xiaomi Smart Band 8 PRO. Ten se může pochlubit poměrně nízkou pořizovací cenou a skvělými funkcemi. A navíc i podporou GPS připojení.

Xiaomi Smart Band 8 PRO

Nejlepší z našeho testu
Silné stránky
  • Podpora GPS
  • Skvěle čitelný displej
  • Velký výběr sportovních aktivit
  • Běžecké tréninky
  • Dlouhá výdrž baterie
Slabé stránky
  • Absence NFC plateb
  • Nenabízí režim pro nošení na noze při běhu

Sledování zdraví, pohybu, spánku i upozornění na příchozí hovory a notifikace. To všechno nabídne cenově dostupný fitness náramek Xiaomi Smart Band 8 PRO. Jeho velkou předností je integrovaná GPS. Díky tomu s sebou nemusíte nosit mobilní telefon během venkovních aktivit, a přitom na vás bude po návratu čekat záznam trasy z vašeho běhu, chůze či projížďky na kole. Kromě toho zařízení potěší také slušnou výdrží baterie, svižným prostředím a podporou češtiny.

Celkové hodnocení
4.4/5
Kde zakoupit

Stříbrná medaile

Druhou příčku si z našeho testu odnesl fitness náramek Xiaomi Smart Band 8, který nabízí třeba režim pro nošení na noze nebo pokročilé běžecké metriky.

Xiaomi Mi Band 8

Skvělý poměr cena/výkon
Silné stránky
  • Pohodlný při dlouhém používání
  • Čitelnost na přímém slunci
  • Režim umístění na obuv
  • Dobrá výdrž na baterii
  • Pokročilé běžecké metriky
Slabé stránky
  • Nižší přesnost měření spánku
  • Chybí podpora plateb v ČR
  • Přehnaný zotavovací čas
  • Chybí GPS

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 8 nemusí na první pohled přinášet mnoho mezigeneračních změn, ale po chvíli používání jsou rozdíly více než zjevné. Osmička dostala jasnější displej s vyšší obnovovací frekvencí, výkonnější procesor, nové sportovní funkce a baterii s vyšší kapacitou. V redakci jsme náramek podrobili náročným testům, abychom zjistili, jaké jsou jeho možnosti a výkon v běžném provozu.

Celkové hodnocení
4.3/5
Kde zakoupit

Třetí příčka

Aktivní lidé u Xiaomi Smart Band 7 ocení více než 110 sportovních režimů. Pozitivně lze hodnotit také dostatečně velký AMOLED displej s podporou funkce Always-On.

Xiaomi Mi Band 7

Za málo peněz hodně muziky
Silné stránky
  • Nízká cena
  • Více než 110 sportovních režimů
  • Měření tepu i okysličení krve
  • Přehledná aplikace
  • Podpora češtiny
  • Velký AMOLED displej
  • Funkce Always-On
Slabé stránky
  • Nemožnost odpovídání na zprávy
  • Chybějící GPS
  • Absence automatické regulace jasu

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 7 je určen pro všechny, kteří hledají finančně nenáročné zařízení pro sledování zdraví a pohybu. Jeho předností je dostatečně velký AMOLED displej, který nově podporuje funkci Always-On. Sportovci mohou vybírat z více než 110 sportovních aktivit a potěší i přehledná aplikace a podpora češtiny

Stejně jako u mnoha konkurenčních modelů je třeba počítat s absencí GPS a nemožnosti zaslání odpovědi na příchozí zprávy. S ohledem na nízkou cenovku lze však tyto nedokonalosti jednoduše odpustit.

Celkové hodnocení
4.2/5

Čtvrté místo

Bramborová medaile patří fitness náramku Huawei Band 7, který disponuje skvělým AMOLED displejem s podporou funkce Always-On. V porovnání se svým předchůdcem se mírně snížila jeho váha a objevila se inovativní funkce v podobě možnosti využívat přednastavené odpovědi na příchozí zprávy. Tato funkce je však k dispozici pouze pro uživatele Android telefonů. Potěší také přítomnost pokročilých sportovních ukazatelů, jako je index běžeckého výkonu, efektivita tréninku a odhadovaná doba pro regeneraci. 

Páté místo

Pátou příčku našeho srovnání si odnesl fitness náramek Xiaomi Mi Band 6. Za rozumnou cenu získáte zařízení s dostatečně velkým displejem a množstvím moderních funkcí, které vám zjednoduší život. Potěší až 14denní výdrž baterie a podpora velkého množství různých sportů. Vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení pro amatérské sportovce, může docházet k nesprávnému výpočtu některých dat (podobně jako u ostatních modelů). A stejně jako u jiných fitness náramků je třeba počítat s chybějící GPS.

Šesté místo

Na šestém místě se umístil Huawei Band 6, který vás na první pohled zaujme především svým velkým displejem, díky kterému se snadno obsluhuje. Při jeho testování jsme zároveň ocenili výběr z 96 různých sportovních aktivit a až 14denní výdrž baterie. Nevýhodou je skutečnost, že při pozastavení sportovní aktivity nelze s fitness náramkem dělat nic jiného.

Sedmé místo

Sedmé místo patří Xiaomi Smart Band 7 PRO. Tento fitness náramek zaujme elegantním designem a kompaktními rozměry. Navíc nabídne GPS připojení pro snadné sledování záznamu trasy. Přehlednost podporuje vysoký jas displeje a široká nabídka sportů. Na druhou stranu je nutné počítat s absencí podpory NFC a méně plynulými animacemi.

Osmé místo

Osmou příčkou se může pochlubit Xiaomi Smart Band 8 Active, který si vaše srdce získá zejména pro svou velmi nízkou cenovku. Tomu však pochopitelně odpovídá i nabídka funkcí. Náramek poslouží spíše pro základní sledování zdraví a pohybu. Má zastaralý LCD displej a nenabízí GPS. Na druhou stranu potěší podporou češtiny i skvělou výdrží baterie.

Deváté místo

Na devátém místě se umístil fitness náramek Honor Band 6, který je v mnoha ohledech totožný jako Huawei Band 6 (pochází totiž od stejného výrobce). Narozdíl od Huawei Band 6 však nepodporuje takové množství sportů.

Desáté místo

Na desátém místě se umístil Xiaomi Mi Band 5, který se může pochlubit skvělou výdrží baterie (až 20 dní). Jeho předností je zároveň odolné provedení, jednoduché ovládání a přívětivá Xiaomi mobilní aplikace. Na druhou stranu je třeba počítat s o něco menším displejem.

Jedenácté místo

Jedenáctou příčku obsadil fitness náramek Samsung Galaxy Fit 2. Ze všech testovaných zařízení se může pochlubit nejdelší výdrží baterie (až 25 dní). Jeho předností je také přívětivé ovládání a moderní funkce. Na druhou stranu bychom mu vytkli nutnost pracovat se dvěma mobilními aplikacemi (jedna slouží ke spárování fitness náramku a mobilního telefonu, druhá poté ke sledování jednotlivých statistik). Stejně tak výběr sportů je v porovnání s konkurencí žalostně malý.

Druhý od konce

Na předposledním místě se umístil Honor Band 5, který se může pochlubit dobře čitelným displejem i moderním designem. Skvělá je i jeho baterie, díky které zařízení vydrží na jedno nabití až 14 dní. Jeho nevýhodou je však spíše menší displej a absence GPS.

Poslední příčka

Poslední místo v našem testu patří fitness náramku Fitbit Luxe, od kterého jsme i vzhledem k vyšší pořizovací ceně očekávali mnohem více. Pochlubit se může odolným provedením, kterému vévodí špičkové sklo Gorilla Glass. Celkový design je elegantní a potěší i poměrně bohatý výběr sportů. Na druhou stranu však náramek na jedno nabití vydrží pouze 5 dní. Nevýhodou je také absence GPS, nepřesné měření a zmíněná vyšší pořizovací cena, které však dostupné funkce bohužel neodpovídají.

Fitness náramekSilné stránkySlabé stránky
Xiaomi Smart Band 8 PROPodpora GPS
Skvěle čitelný displej
Velký výběr sportovních aktivit
Běžecké tréninky
Dlouhá výdrž baterie
Absence NFC plateb
Nenabízí režim pro nošení na noze
Xiaomi Mi Band 8Pohodlný
Čitelnost na přímém slunci
Režim umístění na obuv
Dobrá výdrž na baterii
Pokročilé běžecké metriky
Nižší přesnost měření spánku
Chybí podpora plateb v ČR
Přehnaný zotavovací čas
Absence GPS
Xiaomi Mi Band 7Více než 110 sportovních režimů
Dobrý poměr cena/výkon
Funkce Always-On
Podpora češtiny
Velký displej
Chybějící GPS
Chybí automatická regulace jasu
Nemožnost odpovídání na zprávy
Huawei Band 7AMOLED displej
Funkce Always-On
Přednastavené odpovědi na zprávy
Pokročilé sportovní ukazatele
Nízká cena
Chybějící GPS
Omezené funkce pro iPhone
Xiaomi Mi Band 6Výdrž baterie až 14 dní
Velký displej
Moderní funkce
Jednoduché ovládání
Chybějící GPS
Nesprávný výpočet některých dat
Huawei Band 6Velký displej
Moderní funkce
Výdrž baterie až 14 dní
Podpora 96 sportů
Chybějící GPS
Při pozastavení aktivity nezobrazuje čas
Xiaomi Smart Band 7 PROVysoký jas displeje
Komfort během nošení
Vestavěné GPS
Větší displej
Široká nabídka sportů
Bez podpory NFC
Méně přesné sledování spánku
Méně plynulé animace
Xiaomi Smart Band 8 ActivePříznivá cena
Pestrá nabídka funkcí
Podpora češtiny
Výdrž baterie
Kompaktní rozměry, nízká váha
Zastaralý LCD displej
Absence GPS
Nezobrazuje emoji
Honor Band 6Velký displej
Výdrž baterie až 14 dní
Podpora nejčastějších sportů
Chybějící GPS
Při pozastavení aktivity nezobrazuje čas
Xiaomi Mi Band 5Výdrž baterie až 20 dní
Odolné provedení
Podpora nejčastějších sportů
Chybějící GPS
Spíše menší displej
Samsung Galaxy Fit 2Výdrž baterie až 25 dní
Velký displej
Jednoduché ovládání
Chybějící GPS
Dvě oddělené aplikace pro spárování a statistiky
Menší výběr sportů
Honor Band 5Výdrž baterie až 14 dní
Jednoduché ovládání
Dobře čitelný displej
Chybějící GPS
Spíše menší displej
Fitbit LuxeKvalitní provedení
Gorilla Glass
Podpora emoji
Bohatý výběr sportů
Elegantní design
Chybějící GPS
Vysoká cena
Menší výdrž baterie
Nepřesné měření

Závěr

Jak vidíte, faktorů, které je třeba vzít při výběru v úvahu, existuje celá řada. Pokud bychom to však měli zjednodušit, vždy si vybírejte fitness náramek, který bude odpovídat vašim požadavkům a který bude umět všechny funkce, které od něj očekáváte. Zároveň se rozhodujte i podle kvality jeho provedení a výdrže baterie. Klíčový je také displej, který by měl být dostatečně velký a čitelný i na přímém slunci. A v neposlední řadě vezměte v úvahu cenu, kterou jste ochotni za fitness náramek z peněženky vydat.

Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.5/5 - (8 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Xiaomi Smart Band 8 PRO
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram