Recenze: fitness náramek Honor Band 6
Fitness náramek, který vás bude doprovázet ve vašem aktivním způsobu života. Přesně takový je Honor Band 6, který na první pohled zaujme svým velkým displejem a spoustou praktických funkcí. Díky jednoduchému ovládání se v něm zorientujete během okamžiku a budete si užívat funkci krokoměru, monitoringu tepové frekvence, spánku a mnoho dalšího.
Co je součástí balení Honor Band 6
Nejprve nakoukneme do samotné krabičky, v níž se tento fitness náramek prodává. Jedná se o spíše menší krabičku, jejíž rozměry činí 13×9×4 cm. Celé balení poté váží zhruba 100 gramů. Těšit se kromě samotného náramku můžete na:
- napájecí magnetický kabel
- a návod k použití.
Součástí balení je pouze na jeden silikonový řemínek (stejně jako u Honor Band 5), který je nasazený rovnou na náramku. Pokud vám nebude vyhovovat, můžete si koupit jiný a jednoduše jej vyměnit.
Celková délka náramku včetně řemínku činí 26 cm a lze jej snadno utáhnout podle vašich potřeb. Na své si přitom přijdou majitelé užších i širších zápěstí, jelikož jeho obvod lze nastavit od 16 do 25 cm, což bude vyhovovat většině mužů i žen.
Technické parametry Honor Band 6
Prohlédněte si podrobné technické parametry, které se k tomuto fitness náramku pojí.
Název parametru | Hodnota |
Typ řemínku | Silikonový |
Odolnost | Vodotěsný do 5 ATM |
Displej | AMOLED dotykový, úhlopříčka 1,47” |
Výdrž baterie | Až 14 dní |
Způsob nabíjení | Magnetická nabíjecí zdířka |
Kompatibilita | Bluetooth 5.0 |
Rozměry | 4×15,2×9 cm |
Váha | 0,1 kg |
Bezproblémové propojení zajišťuje Bluetooth
Pro propojení náramku s chytrým telefonem slouží technologie bluetooth, a to konkrétně ve verzi 5.0. Ke spárování je zároveň potřeba mobilní aplikace Huawei Health, která je dostupná pro operační systém Android i iOS.
Jak dlouho vydrží fitness náramek na jedno nabití
Náramek pracuje s baterií s kapacitou 180 mAh. V pohotovostním režimu přitom dokáže vydržet až 14 dní. Pokud však máte zapnuté 24hodinové měření tepu, monitoring spánku a stresu a pravidelně měříte své cvičení, bude výdrž baterie pochopitelně kratší.
Nabíjení je však poměrně rychlé. Z 0 na 100 % náramek nabijete přibližně za hodinu a půl. K nabíjení přitom využijete přiložený magnetický kabel, který má na druhé straně klasický USB konektor.
Výdrž baterie je tedy stejná jako v případě Honor Band 5.
Honor Band 6 má přehledný AMOLED displej
Fitness náramek je vybaven špičkovým AMOLED displejem, který disponuje úhlopříčkou 1,47”. V porovnání s předchozím Honor Band 5 se tedy dočkal určitého zvětšení, jelikož starší model měl 0,95” displej. Při jeho používání je to opravdu znát a větší displej s sebou bezpochyby přináší větší komfort.
Rozlišení displeje u Honor Band 5 činí 240×120 px, u Honor Band 6 194×368 px. Jemnost se však u obou displejů stejná, a to 282 PPI. Obecně se přitom udává, že displeje s jemností vyšší než 280 PPI jsou již velmi kvalitní a nemusíte se u nich obávat, že byste měli problémy s „rozpixelováním“.
Samozřejmostí je jeho dotykové ovládání. Nastavit si snadno můžete jeho jas a displej se proto skvěle čte i na ostřejším slunci.
Stejně jako v případě Honor Band 5, i tento displej je zhotoven ze skla a můžete proto zvážit pořízení ochranného tvrzeného skla.
Fitness náramek s vámi může jít i do sprchy
Fitness náramek je voděodolný až do hloubky 50 metrů. Díky tomu si jej nemusíte sundávat, ani když vyrážíte plavat a můžete si změřit svůj výkon. Jeho odolnost je tedy totožná jako v případě náramku Honor Band 5.
Funkce fitness náramku Honor Band 6
Funkce tohoto fitness náramku rozhodně stojí za pozornost a v porovnání s předchozí verzí se dočkaly mnoha vylepšení. Pojďme si je představit podrobněji.
Krokoměr
Základní funkcí je zabudovaný krokoměr, který vám bude v průběhu dne na hlavní obrazovce zobrazovat aktuální počet kroků.
Měření tepové frekvence
Nechybí ani funkce měření tepové frekvence. V mobilní aplikaci jsou data dostupná vždy po pěti minutách a vy si tedy svou tepovou frekvenci můžete zkontrolovat zpětně. Pokud chcete získat data v daný okamžik, můžete si funkci jednoduše zapnout přímo na náramku, chvíli počkat a na displeji se vám záhy zobrazí aktuální hodnota.
K neustálému měření tepové frekvence dochází v případě zapnutí některé sportovní aktivity. Tehdy se vám bude aktuální tepová frekvence neustále zobrazovat na displeji a můžete si ji tedy jednoduše pohlídat.
Měření okysličení krve
Stejně jako Honor Band 5, i novější verze disponuje Sp02 monitorem a umí proto měřit aktuální okysličení krve. Pokud chcete okysličení krve změřit, je třeba funkci zapnout, zůstat chvíli v klidu a aktuální hodnota se vám zobrazí na displeji.
Monitoring spánku
Pokud se rozhodnete s náramkem spát, budete moct získat zajímavé informace a statistiky týkající se vašeho spánku. Zařízení totiž dokáže rozpoznat, kdy jste spali lehkým a hlubokým spánkem, případně i kdy jste se probudili.
Náramek má dále funkci budíku. Jedná se však o klasickou variantu, nikoliv o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi spánku.
V noci si můžete spustit režim Nerušit, který vypne oznámení. Tato funkce je velmi praktická a u předchozího Honor Band 5 nám chyběla.
Cvičení a záznamy cvičení
Jakmile se pustíte do nějaké fyzické aktivity, můžete si zapnout odpovídající režim cvičení. Náramek nabízí následující výběr sportů:
- běhání venku,
- běhání uvnitř,
- chůze venku,
- chůze uvnitř,
- cyklistika venku,
- cyklistika uvnitř,
- eliptický trenažér,
- veslařský trenažér,
- plavání v bazénu
- a jiné.
Jakmile si vyberete požadovaný sport, můžete si nastavit cíl (např. v podobě délky trvání, vzdálenosti nebo množství spálených kalorií). Zároveň si můžete nastavit, po jaké době (a jestli vůbec) vás má náramek upozornit.
Po potvrzení začne náramek s měřením. Na displeji vám bude zobrazovat uplynulý čas, aktuální tepovou frekvenci i množství spálených kalorií (to u Honor Band 5 chybělo).
Praktický je rovněž barevně odlišný ukazatel, který vám bude interpretovat, v jakém pásmu se vaše tepová frekvence nachází (rozcvička, spalování tuku, aerobní, anaerobní nebo extrémní). Pokud si tedy potřebujete nebo chcete tepovou frekvenci v průběhu cvičení hlídat, tohle je skvělý způsob, který rovněž u Honor Band 5 chybí.
nčení cvičení v případě, že detekuje změnu v intenzitě činnosti. Rozpoznat dokáže chůze, běhání, elliptical a veslovací trenažér.
Po skončení fyzické aktivity vše potvrdíte a data se následně odešlou do mobilní aplikace, kde si budete moct prohlédnout podrobné statistiky.
Novinkou oproti Honor Band 5 jsou záznamy cvičení, které jsou dostupné přímo v náramku a vy si tedy můžete prohlédnout vaši sportovní historii rovnou zde (a ne až v aplikaci).
Záznamy aktivit
V rámci této funkce si můžete jednoduše nastavit 3 denní cíle a následně přehledně sledovat, jak je plníte. Tyto cíle se týkají kroků, aktivní doby a množství aktivity střední až vysoké intenzity. Svůj progres poté můžete sledovat prostřednictvím barevných kroužků, přičemž nechybí motivační oznámení, jakmile těchto cílů dosáhnete.
Náramek vás dokáže upozornit na nutnost protáhnutí se, pokud například v práci dlouho sedíte.
Monitoring stresové zátěže
S tímto náramkem si můžete změřit i míru vaší aktuální stresové zátěže. Kromě samotného náramku budete potřebovat i otevřenou mobilní aplikaci, která vás nejprve vybídne k zodpovězení několika otázek týkajících se vašeho psychického rozpoložení.
Následně náramek změří, jak vám v určitém časovém úseku kolísá tepová frekvence. Na základě těchto dat vypočítá vaši stresovou zátěž a poskytne vyhodnocení.
Dechové cvičení
Zajímavou funkcí je takzvané dechové cvičení, které vám může pomoct se uklidnit. Nejprve si nastavíte délku trvání tohoto cvičení (1, 2 nebo 3 minuty). Náramek vás následně cvičením provede a bude vám zobrazovat, kdy se máte nadechnout a kdy vydechnout. Na konci na vás čeká drobná statistika v podobě vaší průměrné a nejvyšší tepové frekvence. Tuto funkci je třeba si v případě potřeby zapnout (najdete ji v menu).
Notifikace
Jakmile fitness náramek spárujete se svým telefonem, budou se vám na náramku zobrazovat veškeré notifikace. Díky tomu si budete moct jednoduše přečíst, kdo vám zrovna píše nebo volá. Na zprávy však není možné prostřednictvím náramku odpovídat a pokud se jedná o delší vzkaz, nezobrazí se celý, pouze úryvek. Náramek zároveň nepodporuje a tím pádem nezobrazuje emoji.
Další funkce fitness náramku
Zmínit musíme i pár spíše doplňkových funkcí, mezi které patří zobrazení aktuálního počasí, stopky, časovač a svítilna. Praktická je také funkce Najdi můj telefon, po jejímž aktivování začne váš spárovaný telefon vibrovat.
jně jako u Honor Band 5, i u tohoto fitness náramku si můžete vybrat z více různých designů úvodní obrazovky podle toho, co se vám líbí.
Aplikace pro Honor Band 6 je přehledná a v češtině
Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu využijete aplikaci Huawei Health, která je zdarma dostupná na operační systém Android i iOS. Její předností je podpora češtiny a přehledné rozhraní, ve kterém se zorientujete během okamžiku. Získáte tak přehled o svém zdraví, jednotlivých fyzických aktivitách i spánku.
Samotná aplikace se skládá ze 3 základních částí. Sekce Zařízení vám zobrazí vaše spárovaná zařízení. Zároveň se zde dozvíte, k jakým zařízením jste aktuálně připojení a případně i jaký je jejich stav baterie.
Sekci Cvičení využijete v případě, že se rozhodnete pro nějakou venkovní fyzickou aktivitu. Tímto způsobem totiž můžete dát svému náramku vědět, že jste započali aktivitu s nutností GPS připojení (venkovní chůze, běh nebo jízda na kole). Jakmile aktivitu v aplikaci spustíte, náramek na to automaticky zareaguje a začne s měřením.
A konečně v sekci Zdraví si budete moct prohlédnout veškerá data a statistiky vztahující se k vašemu cvičení, tepové frekvenci, spánku, stresové zátěži a okysličení krve. Zároveň se zde nachází přehled zobrazující počet kroků, který jste v ten den ušli, množství spálených kalorií a počet nastoupaných pater.
Instalace aplikací do náramku
Do náramku bohužel žádné další aplikace instalovat nelze.
Jak fitness náramek uvést do provozu
Uvedení fitness náramku do provozu rozhodně není obtížné a zvládnete to během okamžiku. Tříkrokový obrázkový návod je ostatně součástí balení. Nejprve je třeba náramek připojit do zásuvky pomocí přiloženého kabelu a nabít jej. Na náramku zároveň vyberte jazyk, ve kterém jej chcete používat. Nebojte, čeština nechybí.
Mezitím si můžete do svého mobilního telefonu zdarma stáhnout aplikaci Huawei Health. V aplikaci poté jednoduše vyberete, jaký náramek jste si pořídili (tedy Honor Band 6) a pomocí bluetooth jej spárujete s telefonem. Nezapomeňte si tedy bluetooth na mobilním telefonu zapnout. Celý proces je intuitivní a obě zařízení vás tím provedou.
Náramek má dotykový displej a do samotného menu se dostanete postranním tlačítkem, které se nachází na pravé části. Následně se budete pohybovat pouhým dotykem na displeji a pro potvrzování stačí požadovanou volbu stisknout přímo na displeji.
Jak se žije s fitness náramkem Honor Band 6
Ochudit vás samozřejmě nemůžeme ani o náš osobní názor na fitness náramek. V rámci našeho testování jsme si proto vyzkoušeli s ním několik dní žít a objevit, v čem všem toto drobné zařízení vyniká. Pokud bychom to měli shrnout, v porovnání s Honor Band 5 se jedná ještě o povedenější model s řadou praktických vychytávek.
Náramek nás na první pohled zaujal svým větším displejem, díky kterému se ještě lépe čte a ovládá. Perfektní jsou jeho notifikace, které vás kdykoliv upozorní na příchozí zprávu nebo hovor, i když máte třeba telefon v jiné místnosti.
Sportování s fitness náramkem Honor Band 6
Sportování s tímto fitness náramkem je ve všech směrech příjemnější a pokud chcete sledovat svůj výkon a progres, jedná se rozhodně o skvělý způsob. Při našem testování jsme se s náramkem vydali na skupinovou posilovací lekci a projížďku na kole.
V rámci lekce ve fitku jsme ocenili skutečnost, že mobilní telefon nemusíte mít v průběhu cvičení vůbec u sebe a můžete jej bez obav nechat v šatně. Velmi praktická byla funkce zobrazující pásmo, ve kterém se aktuálně nachází vaše tepová frekvence. Díky tomu snadno rozpoznáte, kdy přesně už vašemu tělu dáváte pořádně zabrat.
Při venkovních aktivitách je třeba zmínit drobný háček spočívající v chybějícím GPS senzoru. Pokud se tedy vydáváte na venkovní procházku, běh nebo projížďku na kole a chcete si vše změřit, je třeba si s sebou vzít i mobilní telefon. Na něm je třeba mít GPS spuštěnou a zároveň při zahájení aktivity otevřít mobilní aplikaci. Následně se náramek k GPS připojí a vy se můžete dát do pohybu. Jedná se tedy o drobnou komplikaci, která je však vykoupena nižší pořizovací cenou fitness náramku.
Pokud byste si s sebou mobilní telefon brát nechtěli, můžete jako fyzickou aktivitu vybrat její ekvivalent ve vnitřním prostředí (tedy např. běh uvnitř místo běh venku). Tepovou frekvenci i spálené kalorie vám náramek bude měřit i v tomto případě, přijdete však o měření vzdálenosti či průměrného tempa.
Při zapnutí režimu cvičení opět nelze na náramku používat cokoliv jiného (např. stopky), stejně jako u Honor Band 5. Při pozastavení fyzické aktivity zároveň neuvidíte nic jiného než možnost pro její pokračování. Chybí tedy například neustálé zobrazení aktuálního času. Jedinou možností je spustit pokračování fyzické aktivity, v rámci které se čas ukazuje. Tuto drobnost jsme přitom vytýkali i předchozí verzi náramku a je rozhodně škoda, že se nic nezměnilo ani u novější verze.
Nejčastější dotazy
S tímto fitness náramkem můžete měřit 10 různých sportovních aktivit, mezi které patří běhání venku, běhání uvnitř, chůze venku, chůze uvnitř, cyklistika venku, cyklistika uvnitř, eliptický trenažér, veslařský trenažér, plavání v bazénu a jiné.
Doba nabití vždy záleží na konkrétní míře používání. V pohotovostním režimu však fitness náramek dokáže vydržet až 14 dní.
Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží aplikace Huawei Health, která je zcela zdarma a v češtině. Stáhnout si ji můžete na operační systém Android i iOS.
GPS u tohoto náramku chybí. Pro monitorování venkovních sportů je proto třeba mít poblíž mobilní telefon s aplikací. Náramek se totiž k GPS připojí právě tímto způsobem.
Závěr – jak dopadl Honor Band 6 v naší recenzi?
Honor Band 6 je povedené zařízení, které rozhodně využijete. V průběhu dne oceníte notifikace na příchozí zprávy a hovory. Díky velkému displeji se snadno ovládá a uvidíte na něm vše potřebné. Nechybí podpora nejčastějších druhů sportů a praktický je také monitoring spánku či stresové zátěže. Záznamy jednotlivých aktivit si navíc můžete prohlédnout přímo v náramku, nikoliv až v aplikaci.
A co bychom tomuto zařízení naopak vytkli? Použitý skleněný displej může být trochu náchylnější k prasknutí a pro klid v duši se vyplatí na něj aplikovat ochranné sklo. Nedostatkem je také chybějící GPS v případě venkovních sportů. Tento problém je třeba vyřešit přítomností mobilního telefonu s aplikací, přes který se náramek k GPS připojí.
Rozdíl mezi Honor Band 6 a Huawei Band 6
Fitness náramek Honor Band 6 je prakticky totožný jako Huawei Band 6. Hlavní rozdíl spočívá jen v množství sportů, které lze pomocí zařízení trackovat. Honor Band 6 nabízí 10 sportů, Huawei Band 6 96 sportů. Za tuto vlastnost si přitom připlatíte zhruba 500 Kč. Je tedy na vašem uvážení, jak moc je pro vás tato funkce klíčová.
Recenze: fitness náramek Honor Band 6
-
Kvalita zpracování
-
Výdrž baterie
-
Ovládání a funkce
-
Displej
-
Poměr cena/výkon
Náramek, který vám zjednoduší život
Fitness náramek, který vás bude doprovázet ve vašem aktivním způsobu života. Přesně takový je Honor Band 6, který na první pohled zaujme svým velkým displejem a spoustou praktických funkcí. Díky jednoduchému ovládání se v něm zorientujete během okamžiku a budete si užívat funkci krokoměru, monitoringu tepové frekvence, spánku a mnoho dalšího.
Klady
- Velký displej
- Skvělá výdrž baterie
- Voděodolnost
- Podpora nejčastějších sportů
- Monitoring stresové zátěže
- Záznamy aktivity
- Jednoduché ovládání
Zápory
- Skleněný displej náchylnější k prasknutí
- Chybějící GPS
- Při pozastavení aktivity nezobrazuje čas