Recenze: fitness náramek Huawei Band 6
Pořiďte si fitness náramek, se kterým budete moct monitorovat počet spálených kalorií, tepovou frekvenci i spánek. Huawei Band 6 vás na první pohled zaujme svým velkým displejem, díky kterému se jednoduše ovládá. Pokud se pustíte do sportu, můžete si vybrat z 96 fyzických aktivit, takže si na své přijde prakticky každý.
Co je součástí balení fitness náramku
Fitness náramek Huawei Band 6 se prodává v drobné krabičce, která na první pohled působí skvělým dojmem. Její rozměry činí přibližně 13×9×4 cm cm a váha necelých 100 gramů.
Po rozbalení se vám naskytne pohled na:
- samotný fitness náramek,
- magnetický napájecí kabel
- a návod k použití.
Huawei Band 6 na první pohled působí kvalitně a precizně. Součástí balení je jeden silikonový řemínek, který lze jednoduše odejmout a vyměnit jej za jiný. Můžete si proto pořídit více barevných variant a libovolně je mezi sebou střídat.
Samozřejmostí je možnost přizpůsobit si jeho utažení podle svých potřeb. Náramek bude dobře sedět na zápěstí s obvodem 16 až 25 cm.
Technické parametry Huawei Band 6
Ani v tomto případě vás nemůžeme ochudit o přehlednou tabulku s technickými parametry Huawei Band 6. Ty jsou přitom prakticky totožné jako u Honor Band 6.
Název parametru | Hodnota |
Typ řemínku | Silikonový |
Odolnost | Vodotěsný do 5 ATM |
Displej | AMOLED dotykový, úhlopříčka 1,47″ |
Výdrž baterie | Až 14 dní |
Způsob nabíjení | Magnetický napájecí kabel |
Kompatibilita | Bluetooth 5.0 |
Rozměry | 4×9,1×15,4 cm |
Váha | 0,1 kg |
Huawei Band 6 snadno spárujete s mobilním telefonem
Bezproblémové spárování fitness náramku a mobilního telefonu zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Potřebovat dále budete aplikaci Huawei Zdraví, která je zdarma dostupná na operační systém Android i iOS.
Jak dlouho vydrží na jedno nabití
Srdce fitness náramku tvoří baterie s kapacitou 180 mAh (stejně jako u Honor Band 6). Výrobce přitom uvádí, že na jedno nabití dokáže vydržet až 14 dní. Vždy ale samozřejmě záleží na tom, jak moc jej budete zatěžovat. Při našem důkladném testování jsme se dostali na výdrž 5 dní.
Pokud bychom to měli porovnat s některými konkurenčními náramky, je tato výdrž takovou zlatou střední cestou. Pokud hledáte náramek, který vydrží v provozu ještě déle, můžete se poohlédnout například po Samsung Galaxy Fit 2, u kterého výrobce deklaruje až 25 dní na jedno nabití.
K nabíjení slouží přiložený magnetický kabel, který na požadované místo skvěle doléhá. Z druhé strany má přitom klasickou USB koncovku. Z 0 na 100 % jej nabijete zhruba za hodinu a půl.
Huawei Band 6 má poměrně velký displej
Klíčovou vlastností fitness náramku je pochopitelně kromě jiného jeho displej. V tomto případě můžete počítat se skleněným AMOLED displejem s pěknou úhlopříčkou 1,47”. Díky ní se displej náramku řadí spíše mezi ty větší (a tím pádem i přehlednější) a snadněji se ovládá. Co se týče rozlišení, to činí 194×368 px.
Jeho velikost i rozlišení jsou srovnatelná jako v případě Honor Band 6. Pokud hledáte něco menšího a nenápadnějšího, možná vás více zaujme například Samsung Galaxy Fit 2 s úhlopříčkou 1,1”.
Displej náramku je dotykový. Na pravé straně se přitom nachází tlačítko, pomocí kterého se dostanete do hlavního menu. Vypíchnout přitom musíme i skutečnost, že je displej skvěle čitelný i na přímém slunci.
Fitness náramek je voděodolný
Odolnost fitness náramku se prakticky neliší od konkurenčních modelů. Model je totiž voděodolný až do hloubky 50 metrů, a proto si jej můžete vzít s sebou i na plavání nebo jiný druh vodního sportu.
Funkce Huawei Band 6
Huawei Band 6 je fitness náramek, který je nabitý množstvím povedených funkcí. Ve většině ohledů jsou přitom funkce totožné jako v případě Honor Band 6. Pojďme si je podrobně představit. V podstatě se liší pouze počet sportů, které náramek nabízí.
Pro srovnání se podívejte také na novější modely Huawei Band 7 nebo Huawei Band 8.
Krokoměr
V prvé řadě pochopitelně musíme zmínit krokoměr, který vám bude v průběhu celého dne monitorovat, kolik kroků jste ušli. Aktuální hodnotu uvidíte na hlavní obrazovce fitness náramku, ale i v mobilní aplikaci. Při našem testování jsme přitom dosáhli podobné hodnoty, jako nám ve stejném čase zobrazila aplikace Zdraví na iPhone.
Měření tepové frekvence
Fitness náramek měří vaši tepovou frekvenci v průběhu celého dne. Pokud chcete získat co nejaktuálnější data, můžete si tuto funkci kdykoliv spustit a chvíli počkat na výsledek, který se objeví na hodinkách.
Pokud zapnete některou sportovní aktivitu, dochází k měření tepové frekvence neustále. Zároveň se tato hodnota zobrazuje na displeji a vy si ji proto můžete kdykoliv snadno zkontrolovat.
Měření okysličení krve
Fitness náramek je vybaven SpO2 monitorem a dokáže díky tomu měřit aktuální okysličení vaší krve. V aplikaci si přitom lze nastavit, aby náramek toto měření prováděl pravidelně automaticky, případně si funkci můžete zapnout sami, kdykoliv to budete potřebovat. Výsledek je přitom hezky interpretovaný pomocí malého grafického znázornění.
Monitoring spánku
S náramkem samozřejmě můžete i spát a využít tak monitoring vašeho spánku. Huawei Band 6 dokáže rozpoznat, kdy jste spali lehkým a kdy hlubokým spánkem a na základě toho vám vytvoří přehledné grafické znázornění. Stejně tak vám zobrazí, pokud jste se v noci probudili.
Nechybí ani funkce základního budíku. Díky funkci Nerušit můžete v klidu spát bez toho, aniž by vás náramek upozorňoval na jakékoliv příchozí notifikace.
Cvičení a záznamy cvičení
Pokud vám u jiných náramků chyběl nějaký sport, u tohoto zařízení si s největší pravděpodobností přijdete na své. Náramek totiž pokrývá opravdu širokou škálu aktivit, které lze monitorovat (konkrétně 96).
Kromě poměrně běžných aktivit, jako je například běhání, jízda na kole nebo posilování, zde najdete i spíše netradiční sporty, jako taekwondo, šerm, balet, pouštění draků, rybaření, vybíjená nebo dokonce sáňkování a automobilové závody.
Jakmile si nějakou sportovní aktivitu vyberete, můžete si dále nastavit cíl, kterého chcete dosáhnout (například dobu trvání nebo množství spálených kalorií). Zároveň si můžete nastavit připomenutí po určité době cvičení. Díky tomu si lze například snadno nastavit intervaly, pokud se pustíte do intervalového cvičení.
Součástí jsou i záznamy cvičení a vy si proto můžete svou sportovní historii prohlédnout přímo v náramku (a nikoliv pouze v mobilní aplikaci).
Na náramku si lze nastavit i automatickou detekci cvičení, kdy vás sám upozorní na zahájení a ukončení cvičení, pokud detekuje změnu v intenzitě cvičení. Tato funkce přitom podporuje chůzi, běhání, elliptical a veslovací trenažér.
Záznamy aktivit
Díky této funkci si můžete nastavit 3 denní cíle a následně v průběhu dne sledovat, jak je plníte. Tyto cíle se mohou týkat kroků, aktivní doby množství aktivity střední až vysoké intenzity. Hezky graficky znázorněné barevné kroužky vám následně ukazují váš progres. Jakmile nastavený cíl splníte, náramek vás na tuto skutečnost upozorní.
Zařízení vás zároveň dokáže upozornit na to, že dlouho sedíte (např. v práci) a měli byste se protáhnout.
Monitoring stresové zátěže
Huawei Band 6 dokáže měřit také míru aktuální stresové zátěže. Nejprve je třeba zapnout automatický test stresu v mobilní aplikaci a náramek následně průběžně měří vaši úroveň stresu (na základě kolísání tepové frekvence). V náramku uvidíte data za dnešní den, v mobilní aplikaci si poté můžete data prohlížet i zpětně a součástí je několik přehledných grafů.
Dechové cvičení
Pokud se budete chtít v průběhu dne uklidnit, můžete si kdykoliv spustit dechové cvičení. Nejprve si nastavíte jeho požadovanou délku (1, 2 nebo 3 minuty) a rytmus (pomalý, střední nebo rychlý). Následně vás náramek cvičením provede a bude vám zobrazovat, kdy se máte nadechnout a kdy naopak vydechnout.
Na dechové cvičení vás v průběhu dne nijak neupozorní a funkci si proto musíte sami zapnout v případě, že ji budete chtít používat.
Upozorní vás na příchozí notifikace
Neodmyslitelnou součástí fitness náramku jsou notifikace na příchozí zprávy nebo hovory. Jen jen nutné pamatovat na to, že na zprávy nelze přímo na náramku odpovídat. Zároveň pokud se jedná o delší vzkazy, zobrazí vám zařízení pouze jejich úryvek. Emoji bohužel náramek nezobrazuje.
Další funkce fitness náramku
Mezi doplňkové funkce lze zařadit například počasí, které vám zobrazí aktuální předpověď ve vašem městě (podle aktuální polohy, kterou si vezme z vašeho telefonu). Nechybí ani praktické stopky, časovač nebo svítilna. Díky funkci Najdi můj telefon začne váš telefon vibrovat a vy jej snadněji najdete.
Chybět nesmí ani budík. Jedná se však o klasickou variantu, kterou si nastavíte na požadovaný čas. Nejde tedy o chytrý budík, který by vás probudil v lehké fázi vašeho spánku.
Přizpůsobit si můžete intenzitu vibrací i jas displeje. V noci oceníte funkci Nerušit, která ztlumí veškeré notifikace, aby vás při spánku zbytečně nebudily.
Huawei Band 6 nabízí přehlednou aplikaci
Pro spárování mobilního telefonu a fitness náramku slouží aplikace Huawei Health, kterou si můžete zdarma stáhnout na operační systém Android i iOS. Aplikace podporuje češtinu a na první pohled vás zaujme svým přehledným uspořádáním.
Hlavní obrazovka aplikace vám zobrazí všechny základní informace, jako je aktuální počet kroků, tepová frekvence, historie cvičení, spánek, stresová zátěž a okysličení krve.
Záložku Cvičení využijete v případě, kdy se chcete pustit do nějaké venkovní aktivity. Jelikož fitness náramek nemá GPS, připojuje se k němu právě prostřednictvím mobilního telefonu. Jakmile tedy aktivitu v aplikaci spustíte, náramek na to automaticky zareaguje spuštěním příslušné sportovní aktivity (chůze, běh nebo jízda na kole).
Sekce Zařízení slouží primárně pro spárování nového fitness náramku. Zároveň zde najdete informace o aktuálním nabití baterie. Nainstalovat si zde případně můžete i nové ciferníky, pokud vás z nabídky nějaký zaujme.
Rozhraní v aplikaci je tedy úplně totožné, jako v případě fitness náramku Honor Band 6. Pro názornost jsme tedy použili snímky aplikace pořízené při jeho testování.
Instalace aplikací do náramku
Do náramku bohužel žádné další aplikace instalovat nelze.
Ovládání fitness náramku je velmi intuitivní
První použití tohoto fitness náramku je velmi jednoduché. Nejprve je třeba zařízení nabít pomocí přiloženého napájecího kabelu. Než tak učiníte, můžete si v mezičase do mobilního telefonu stáhnout aplikaci Huawei Health. Zároveň nezapomeňte mít zapnuté Bluetooth.
V aplikaci přejděte do sekce Zařízení a vyberte Přidat. Vyberte zařízení, které jste si pořídili a vše potvrďte v telefonu i na samotném fitness náramku. V tuto chvíli budou obě zařízení spárovaná a vám nic nebude bránit v používání náramku.
Co se týče ovládání, je podobně jako u konkurenčních modelů velmi intuitivní. Do hlavního menu se dostanete pomocí postranního tlačítka a následně můžete v menu scrollovat jednoduše pouhým dotykem. Stejně tak pro potvrzení nějaké volby budete používat dotyk přímo na obrazovce, postranní tlačítko vás poté vždy vrátí na úvodní obrazovku.
Jak se žije s fitness náramkem Huawei Band 6
Abychom vám dokázali předat opravdu relevantní zhodnocení, vyzkoušeli jsme si pár dní Huawei Band 6 používat naplno. Ve zkratce se přitom jedná o povedené zařízení, které se vzhledem k široké škále funkcí rozhodně řadí mezi ty povedenější modely. Zároveň jsme u něj ocenili dostatečně velký displej, který je skvěle čitelný a náramek se díky němu i jednoduše ovládá.
Sportování s fitness náramkem
Fitness náramek si klade za cíl zjednodušit vám život v mnoha různých ohledech. Kromě jiného slouží i pro monitorování vašich sportovních aktivit. V průběhu fyzické aktivity můžete sledovat svůj aktuální tep (včetně interpretace, v jakém pásmu se nachází) a množství spálených kalorií. Podrobnější statistiky si poté můžete kdykoliv prohlédnout v mobilní aplikaci.
V rámci našeho testování jsme s náramkem vyrazili na jednu taneční lekci. Při takovém druhu sportu oceníte, že telefon můžete bez obav nechat v šatně a do sálu si vzít pouze samotný fitness náramek. V průběhu cvičení monitoruje váš srdeční tep a vy se můžete kdykoliv informovat o tom, jak na tom aktuálně jste. Praktická je i srozumitelná interpretace této hodnoty a její zařazení do jednoho z 5 pásem (rozcvička, spalování tuku, aerobní, anaerobní nebo extrémní). Pokud při spuštěném měření aktivity uděláte pauzu, nelze s náramkem dělat nic jiného.
Menší komplikace nastává v případě, že chcete s fitness náramkem sportovat venku (například při chůzi, běhu nebo jízdě na kole). Vzhledem k tomu, že náramek nemá GPS senzor, musí se k němu připojit prostřednictvím mobilního telefonu. Z toho vyplývá, že pro venkovní aktivity je třeba mít telefon u sebe. Jedná se o drobný nedostatek, který je však zcela běžný i u konkurenčních náramků v podobné cenové relaci.
Nejčastější dotazy
Náramek nabízí výběr z opravdu velkého množství sportů. Vybírat totiž můžete mezi 96 běžnými i poměrně netradičními sportovními aktivitami.
Doba provozu se vždy odvíjí od toho, jak náramek používáte. Výrobce však deklaruje maximální výdrž 14 dní (v pohotovostním režimu). Při našem testování, kdy jsme náramek rozhodně nešetřili, vydržel plně nabitý 5 dní.
Pro spárování fitness náramku a mobilního telefonu slouží mobilní aplikace Huawei Health, kterou si můžete stáhnout na operační systém Android i iOS.
Nemá. Pokud však chcete monitorovat venkovní aktivity, fitness náramek se k GPS připojí prostřednictvím vašeho mobilního telefonu.
Závěr recenze – jak finálně hodnotíme Huawei Band 6?
Huawei Band 6 je rozhodně povedeným fitness náramkem, který má svým uživatelům co nabídnout. Za zmínku stojí především spousta funkcí, které jsou poměrně vyladěné a vy si díky tomu můžete prohlížet podrobná data i statistiky. Milovníky sportů potěší možnost výběru z 96 běžných i netradičních druhů sportů. Přátelská je také aplikace, která je plně v češtině a její rozhraní je šikovně uspořádané. Velký displej je skvěle čitelný a zároveň se díky němu zařízení jednoduše ovládá.
Drobnou vadou na kráse může být skutečnost, že fitness náramek nemá GPS připojení. Jak jsme ale už zmínili, jedná se o nedostatek, který je u fitness náramků v této cenové hladině naprosto běžný. Pokud byste GPS připojení potřebovali, museli byste sáhnout po dražším modelu. Při našem testování se rovněž jako nepraktická ukázala skutečnost, že při pozastavení aktivity náramek nezobrazuje čas a nelze s ním dělat nic jiného.
Rozdíl mezi Huawei Band 6 a Honor Band 6
Fitness náramek Huawei Band 6 je prakticky totožný jako Honor Band 6. Hlavní rozdíl spočívá jen v množství sportů, které lze pomocí zařízení trackovat. Honor Band 6 nabízí 10 sportů, Huawei Band 6 96 sportů. Za tuto vlastnost si přitom připlatíte zhruba 500 Kč. Je tedy na vašem uvážení, jak moc je pro vás tato funkce klíčová.
Recenze: fitness náramek Huawei Band 6
-
Kvalita zpracování
-
Výdrž baterie
-
Ovládání a funkce
-
Displej
-
Poměr cena/výkon
Fitness náramek s velkým displejem
Pořiďte si fitness náramek, se kterým budete moct monitorovat počet spálených kalorií, tepovou frekvenci i spánek. Huawei Band 6 vás na první pohled zaujme svým velkým displejem, díky kterému se jednoduše ovládá. Pokud se pustíte do sportu, můžete si vybrat z 96 fyzických aktivit, takže si na své přijde prakticky každý.
Klady
- Velký displej
- Skvělá výdrž baterie
- Voděodolnost
- Podpora 96 sportů
- Jednoduché ovládání
- Menu v češtině
Zápory
- Chybějící GPS
- Při pozastavení aktivity nezobrazuje čas