ITmix.cz logo

Recenze: digitální zápisník reMarkable Paper Pro

Silné stránky
  • Podsvícení
  • Barevný displej zobrazující 20 000 barev
  • Možnost využití základních barev při tvorbě poznámek
  • Okamžitá odezva při psaní
  • Převod psaného textu do digitálního
  • Tenké a pevné provedení
Slabé stránky
  • Vyšší pořizovací cena
  • Stylus je potřeba nabíjet
  • Některé funkce jsou podmíněny předplatným

Digitální zápisník reMarkable Paper Pro přichází v porovnání se starším modelem s několika zásadními novinkami. Předně nabízí podsvícení a barevný displej. Díky tomu získáte možnost psát si poznámky barevně a také si zobrazit barevné dokumenty a ebooky. Jeho tenké a lehké provedení oceníte při každodenním nošení v batohu, tašce či kabelce. Funkce převodu ručně psaného textu do digitálního je perfektní. Zjistěte, jak zařízení obstálo v mém testu.

Nejčastější otázky a odpovědi

Vyplatí se přejít z reMarkable 2 na reMarkable Paper Pro?

Ano. ReMarkable Paper Pro totiž nabídne ještě lepší pocit při psaní, který se opravdu velmi blíží psaní na běžném papíře. Těžit můžete také z větší pracovní plochy. Mezi další výhody se řadí přítomnost podsvícení a možnost tvorby poznámek a čtení knih v barvách. Model Paper Pro totiž disponuje barevným displejem se schopností vykreslit 20 000 barev.

Kde koupit reMarkable Paper Pro?

K říjnu 2024 platí, že reMarkable lze objednat pouze přímo u výrobce. Čeští distributoři jej bohužel nenabízí. Samotné objednání je však snadné, doručení zabere jen pár dní a na záruční servis existují pozitivní reference. Ostatně i my v redakci máme jen samé pozitivní zkušenosti, jelikož zařízení kvůli recenzím kupujeme. Cena, kterou na webu vidíte, je konečná a zákazník z naší zkušenosti neplatí žádné clo ani jiné poplatky. Nově reMarkable zlepšil také objednání pro podnikatele a DPH rovnou odečte v košíku (u plátců DPH). Dříve to nebylo možné a vše se řešilo v celním řízení.

Jaké funkce jsou podmíněny zaplacením předplatného?

S předplatným Connect získáte navíc neomezené cloudové úložiště, možnost tvořit a editovat poznámky v desktopové a mobilní aplikaci, automatickou synchronizaci poznámek, 3letou záruku Protection Plan a přístup k případným exkluzivním nabídkám. Ostatní funkce jsou dostupné i bez předplatného.

Jaké jazyky reMarkable Paper Pro podporuje?

Digitální zápisník k říjnu 2024 nepodporuje softwarovou klávesnici v češtině ani například slovenštině. Na druhou stranu nabízí němčinu, polštinu, maďarštinu a kromě toho také dánštinu, nizozemštině, angličtinu, estonštinu, finštinu, francouzštinu, řečtinu, islandštinu, italštinu, norštinu, portugalštinu, rumunštinu, španělštinu a švédštinu.

Převod ručně psaného textu do strojového je možný u češtiny a kromě toho také: němčiny, maďarštiny, slovenštiny, polštiny, baskičtiny, bulharštiny, katalánštiny, dánštiny, nizozemštiny, angličtiny, estonštiny, finštiny, francouzštiny, řečtiny, islandského jazyka, irštiny, italštiny, litevštiny, lotyštiny, norštiny, portugalštiny, rumunštiny, slovinštiny, španělštiny a švédštiny.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi reMarkable 2 a reMarkable Paper Pro?

  • Paper Pro má ještě více k dokonalosti dotažený zážitek ze psaní. Stylus v porovnání s reMarkable 2 tolik neklouže a celkové provedení je velkým skokem směrem kupředu.
  • reMarkable Paper Pro je o něco větší, tlustší a těžší.
  • reMarkable 2 využívá černobílý Canvas display, u Paper Pro se objevuje Canvas Color display schopný vykreslit 20 000 barev.
  • reMarkable Paper Pro je vybaven nastavitelným podsvícením (v 5 úrovních) a lze používat i po tmě, reMarkable 2 žádné podsvícení nemá. Varianta Pro se proto hodí i jako zápisník a čtečka do postele, aniž byste rušili svého partnera rozsvícením lampičky.
  • reMarkable Paper Pro má baterii s vyšší kapacitou, celková výdrž je však vzhledem k nabídce funkcí totožná (využití podsvícení má ale přirozeně vliv spotřebu energie).
  • reMarkable Paper Pro se zhruba o půl hodiny rychleji nabíjí.
  • reMarkable Paper Pro nabídne nižší latenci psaní pro ještě vyšší uživatelský komfort a již tak dobrý zážitek z psaní se v porovnání s reMarkable 2 ještě více posunul, ten si zkrátka zamilujete.
  • K reMarkable Paper Pro potřebujete novější pero Marker nebo Marker Plus. Pera kompatibilní s reMarkable 2 používat nelze.
  • Novější pera pro reMarkable Paper Pro je potřeba nabíjet (přichycením k zápisníku), pera k reMarkable 2 se nenabíjí.
  • reMarkable Paper Pro nabízí 64GB interní úložiště, reMarkable 2 8GB interní úložiště.

Níže na fotkách vidíte vedle sebe reMarkable 2 a Paper Pro. Už na první pohled je patrné, že reMarkable 2 je znatelně světlejší než Paper Pro. S vypnutým podsvícením je za denních podmínek reMarkable 2 kontrastnější, což je trochu škoda. Ostatní pozitiva však tento nedostatek převažují.

Obsah balení a technické parametry reMarkable Paper Pro

Digitální zápisník reMarkable Paper Pro do naší redakce dorazil v sofistikovaném balení. Opět zde hlavní roli zaujímá papír, aby zařízení co nejvíce odkázalo na svou schopnost perfektně napodobit papírový povrch pro čtení a psaní. Celek působí skutečně luxusním a prémiovým dojmem. Rozbalování je velmi příjemným zážitkem.

Součástí balení je kromě samotného zařízení napájecí kabel s USB-C konektorem a nezbytná dokumentace. Obal je nutné si dokoupit zvlášť. Základní pero dostanete k objednávce zdarma, za pokročilejší model si připlatíte. V krabičce s perem obdržíte také 6 náhradních hrotů.

ParametrHodnota
Výkon procesoru1,8 GHz
RAM2 GB
Interní paměť64 GB
Displej11,8” Canvas Color
Výdrž baterieAž 2 týdny
Operační systémCodex
Rozměry274 × 197 × 5,1 mm
Váha525 g

Příslušenství k zápisníku reMarkable Paper Pro

Z hlediska příslušenství reMarkable nabízí několik variant, mezi kterými si můžete vybrat vhodnou variantu právě pro vás. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Pera

Při používání digitálního zápisníku se samozřejmě neobejdete bez pera. Hned na začátek upozorním, že nová pera pro zápisník Paper Pro byla speciálně vytvořena a zápisník není kompatibilní se stejnými pery jako reMarkable 2. Stejně tak nejsou se zařízením kompatibilní ani jiné stylusy vytvořené třetími stranami.

Každopádně máte stále na výběr ze dvou variant. Levnější „Marker“ (při nákupu digitálního zápisníku zdarma) umožňuje pouze psaní, dražší „Marker Plus“ má navíc gumu zabudovanou v jeho konci. Osobně jsem měla na test k dispozici právě „Marker Plus“ a vzhledem k lepšímu uživatelskému zážitku doporučuji si za toto pero s gumou připlatit. Je to totiž skutečně skvělá vychytávka.

Další zásadní změnou je to, že pera k reMarkable Paper Pro je nutné bezdrátově nabíjet (přichycením k zápisníku). Bohužel ale nikde nenajdete aktuální stav nabití pera, ale pouze zápisníku. Během testování se mi však nikdy nestalo, že by se pero během práce z ničeho nic vybilo.

I když obě pera nabízí minimální zpoždění během psaní, u reMarkable Paper Pro mi celý uživatelský zážitek přijde ještě o něco dokonalejší. Díky mírně odlišnému hrotu lze také lépe psát i pod více nakloněným úhlem.

Obal neboli Folio

Obal je již volitelnou součástí příslušenství. Jelikož ale reMarkable Paper Pro není nejlevnějším zařízením, určitě doporučuji pořízení obalu zvážit. Díky němu bude celek chráněn před znečištěním a poškrábáním. A musím říct, že jsou jednotlivé obaly povedené i po designové stránce a zápisníku opravdu sluší. Na fotkách vidíte pouzdro z kvalitní kůže v hnědé barvě, kromě toho ale můžete vybírat z textilní a polymerové varianty.

Pouzdro se k zápisníku přichytí velmi jednoduše pomocí magnetických bodů na zadní straně. Na svém místě drží velmi pevně a nestalo se mi, že by zápisník z pouzdra vypadnul.

Obal sám o sobě nabízí určité protiskluzové vlastnosti, kdy zápisník nemá tendenci na stole během psaní ujíždět. Pokud přece jen budete zařízení používat bez obalu, zastanou tuto protiskluzovou funkci gumové nožičky na zadní straně.

Klávesnice reMarkable Type Folio

Stejně jako reMarkable 2, i variantu Paper Pro lze používat s obalem Type Folio. Ten spojuje nejen funkci obalu, ale i klávesnice. Použitelnosti této klávesnice jsem se blíže věnovala právě v recenzi reMarkable 2. Pokud vás tedy zajímá více, neváhejte si článek přečíst.

Cena reMarkable Paper Pro

Kromě samotné ceny digitálního zápisníku a příslušenství je potřeba počítat s tím, že si volitelně můžete dokoupit prémiové předplatné. Pojďme se podívat na to, jaké extra funkce s ním dostanete.

Kde koupit reMarkable Paper Pro
reMarkable Paper Pro
Hodnocení
4.8/5

K říjnu 2024 platí, že noví předplatitelé mají 100denní předplatné zdarma. Poté platí 2,99 € měsíčně.

Extra funkce s předplatným Connect

  • Neomezené cloudové úložiště
  • Možnost tvorby a editace poznámek v desktopové a mobilní aplikaci
  • Automatická synchronizace
  • 3 letá záruka Protection Plan
  • Dostupnost exkluzivních nabídek

Pokud si předplatné nezaplatíte, zásadní nevýhodou je skutečnost, že na cloudovém úložišti budou dostupné pouze ty dokumenty, které byly využívány a synchronizovány online v posledních 50 dnech.

Kvalita zpracování reMarkable Paper Pro je na špičkové úrovni

Co reMarkable rozhodně umí, je kvalita zpracování. Celek působí skutečně luxusním dojmem. Na první pohled vás jistě překvapí velmi tenké zpracování, které je nepatrně tlustší než u reMarkable 2. Místo 4,7 mm se jedná o 5,1 mm, ale tento rozdíl prakticky nepoznáte. Zároveň u novějšího modelu došlo k navýšení celkové velikosti zařízení. Zatímco u reMarkable 2 činí rozměry 246 × 188 mm, u varianty Paper Pro se jedná o 274.1 × 196.6 mm. I váha zařízení je o něco větší a činí 525 gramů, ale mně osobně se v kabelce zápisník nijak znatelně nepronesl.

Z hlediska použitých materiálů se opět dočkáte elegantního kovového rámečku, který se zasluhuje o potřebnou pevnost. Kov se nově dostal i na zadní stranu, kde nahradil plast. Nechybí ani již zmíněné čtyři mírně vystouplé nožičky, díky kterým zápisník pevně drží na stole a nemá tendenci se během psaní hýbat.

Stejně jako u reMarkable 2, i v tomto případě si můžete zařízení přepnout do pravorukého, nebo levorukého režimu a případně si přizpůsobit velikost fontu.

Synchronizace napříč zařízeními funguje špičkově

Synchronizace s mobilní a desktopovou aplikací funguje s předplatným Connect skvěle. Jakmile tedy například změníte dokument ve vašem reMarkable, automaticky se to projeví také na ostatních platformách.

Funkce v mobilní aplikaci

V mobilní aplikaci najdete jednotlivé dokumenty, které můžete prohlížet nebo třeba třídit do jednotlivých složek. S členstvím Connect navíc získáte přístup k jedné důležité funkci, a tou je tvorba poznámek přímo v aplikaci. To se může hodit třeba v případě, kdy vás napadne rychlá myšlenka cestou v tramvaji a nechcete hned vytahovat svůj zápisník. Stejně tak lze díky členství pokračovat v psaní poznámky, kterou jste již začali tvořit na reMarkable. Při psaní jsou k dispozici tři různé fonty, tučné písmo, kurzíva a nechybí ani odrážky a checkboxy.

PDF dokumenty, ebooky a obrázky lze v mobilní aplikaci pouze zobrazit. Poznámky do nich dělat nemůžete.

Mobilní aplikace rovněž podporuje vyhledávání, ale pouze v rámci názvů souborů. Nelze tedy vyhledat určité slovo v dokumentu. Přístup dále máte k možnosti poznámky sdílet a odesílat je vašim kolegům či přátelům.

Funkce v desktopové aplikaci

Funkce dostupné v desktopové aplikaci jsou prakticky totožné jako u té mobilní. V základní verzi lze dokumenty prohlížet, případně je zde importovat, se členstvím Connect pak získáte možnost k editaci dokumentů a tvorbě poznámek přímo na počítači.

Zobrazení souborů v desktopové aplikaci
Zobrazení souborů v desktopové aplikaci

Ručně napsané poznámky v reMarkable lze přímo v desktopové aplikaci převést do digitální podoby. Tuto funkci v mobilní aplikaci nenajdete. Zajímavé ale je, že tato funkce v desktopové aplikaci nefunguje tak dokonale jako v samotném zápisníku. Zcela totožný dokument s ručně psaným textem zápisník převedl na strojový text bezchybně, desktopová aplikace si ale nedokázala poradit s diakritikou.

Co na mně zanechalo největší dojem (pozitivní i negativní)?

Hlavní dojmy z testování jsem pro vás rozdělila na ty pozitivní a negativní.

Pozitivní dojmy

Pozitivní dojmy nad těmi negativními jednoznačně převažují.

Snadné ovládání, gesta, propracované pero

Zápisník se jednoduše řečeno perfektně a intuitivně ovládá. K ovládání dotykového displeje lze použít prsty i stylus. Prsty poslouží například pro provádění jednotlivých gest. Pokud si tato gesta náhodou nebudete pamatovat (jako zpočátku já), mrkněte do sekce Guides v hlavním menu. Tam je najdete všechny včetně vysvětlivek.

Jelikož stylus snímá tlak i náklon, psaní opravdu velmi připomíná psaní na klasickém papíře. Samotná odezva je okamžitá a celkový zážitek ze psaní skutečně vynikající. Narozdíl od pera k reMarkable 2 je plastový hrot o něco pevnější a působí na mě tak, že i vydrží déle.

Dokonalý uživatelský zážitek - jako psaní na klasickém papíře

Uživatelský zážitek je vynikající a digitální zápisník vám zprostředkuje skutečně velmi podobný dojem jako při psaní na klasickém papíře. Jelikož mám srovnání s reMarkable 2, model Paper Pro tuto záležitost posouvá na zcela novou úroveň.

U nových obalů najdete držák na stylus

Pro psaní a kreslení se používá již zmíněné pero. Jak jsem již zmínila, je nutné jej nabíjet (stejně jako například Apple Pencil pro iPad). Jelikož je magnetické, můžete jej jednoduše připnout k hraně tabletu a mít jej neustále po ruce. U nového obalu také najdete držák, díky kterému stylus pevně drží na svém místě. Pokud jej nepoužijete a o stylus zavadíte, může jednodušeji odpadnout. Proto doporučuji jej tímto způsobem vždy zajistit.

Negativní dojmy

Negativních vlastností má zápisník jen několik.

Podsvícení lze regulovat jen softwarově

Přítomnost podsvícení je za mě u tohoto digitálního zápisníku vítanou novinkou. Jeho intenzitu lze regulovat, ale pouze softwarově. A tím se dostáváme k negativní vlastnosti. Osobně bych ocenila, kdyby bylo možné jej jednoduše zapnout pomocí nějakého hardwarového tlačítka. Když jsem uléhala do postele po tmě s myšlenkou si před spaním číst, musela jsem si nejprve rozsvítit lampičku, abych podsvícení v menu spustila. Na denním světle jsem prakticky nepoznala rozdíl mezi zapnutým a vypnutým podsvícením. Tato funkce proto za mě našla uplatnění pouze za horších světelných podmínek a ve dne jsem šetřila baterii.

Poměrně studené světlo podsvícení není večer nejpříjemnější

Je také škoda, že je světlo poměrně studené. Pokud zápisník používáte hlavně večer, není toto světlo úplně v souladu s cirkadiálním rytmem a celek působí poměrně „namodrale“.

Kde koupit reMarkable Paper Pro
reMarkable Paper Pro
Hodnocení
4.8/5

Ocenila bych rozšíření panelu nástrojů

Praktickou funkcí by mohlo být také to, pokud by šlo panel nástrojů rozšířit, aby si každý uživatel připnul nástroj v barvě, kterou používá a mohl přepínat promptně.

Funkce reMarkable Paper Pro

reMarkable Paper Pro je digitální zápisník a poslouží také jako čtečka knih. Nemůžete na něm ale brouzdat na internetu, sledovat filmy nebo tvořit fotografie. K tomuto účelu lépe poslouží například iPad. Počítejte také s absencí mikrofonu, který by posloužil pro diktování poznámek. Ten najdete například u konkurenčního zápisníku ONYX BOOX NOTE AIR 3C.

Zápisník reMarkable Paper Pro disponuje Wi-Fi připojením, Bluetooth zde ale nenajdete. Pro přenos souborů do zařízení je proto potřeba využít cloud.

Digitální zápisník nově i s barvami

Během psaní si můžete vybrat z 9 psacích nástrojů (reMarkable 2 jich nabízí 8), novinkou je nástroj s označením Shader. U jednotlivých nástrojů lze samozřejmě vybírat z různých tlouštěk čáry a také barev. A právě výběr barvy je zásadní změnou v porovnání s reMarkable 2. Výběr odstínů však není úplně pestrý, kromě základní černé, šedé a bílé zde navíc najdete modrou, červenou, zelenou, žlutou, modrozelenou a červenofialovou (konkrétní odstíny se ale mírně liší dle použitého nástroje).

I když si zvolíte nějakou barvu, na začátku psaní je výsledek šedý a k přebarvování dochází postupně. Tímto způsobem vytváří zápisník zajímavý efekt.

Napsaný text nebo vaše malby můžete samozřejmě gumovat softwarovou gumou, u pera Marker Plus lze používat také hardwarovou gumu umístěnou na jeho konci. Mně osobně se guma na peru velmi dobře používá při běžném psaní a softwarovou volím jen v případě, kdy potřebuji smazat opravdu velký úsek.

Kreslení? Ano, ale…

reMarkable Paper Pro teoreticky může posloužit také pro kreslení, ale jen za předpokladu, že si vystačíte s omezenou nabídkou barev. Hotové dílo pak lze převést do PDF, PNG a SVG. V tomto ohledu proto stále vítězí iPad, u kterého se do kreslení můžete pustit v nejrůznějších aplikacích a vybírat z bohatého barevného spektra.

Při kreslení jste limitováni výběrem barev
Při kreslení jste limitováni výběrem barev

iPad vítězí i v otázce tvorby diagramů, které se v aplikacích samy převádí do digitální podoby. U reMarkable 2 si můžete diagramy kreslit pouze sami od ruky.

Čtečka knih, nově i s podsvícením

Zásadní změnou v porovnání s reMarkable 2 je přítomnost podsvícení. Díky němu nejste při tvorbě poznámek nebo čtení omezeni přítomností světla. Funkce se může hodit nejen pro večerní čtení ebooků v posteli, ale třeba i pro učení se cestou ve vlaku či autobuse, kde může být v podvečer přirozeně méně světla.

Knihu nebo jiný dokument ve formátu PDF či ePUB do zápisníku jednoduše přenesete prostřednictvím cloudu. Do dokumentu si můžete dělat vlastní poznámky, to znamená kreslit, psát (pouze ručně, strojový text zde dostupný není) či zvýrazňovat důležité pasáže.

Zvýrazňovač se automaticky zarovná k textu, díky čemuž výsledek působí tak, jako by bylo zvýraznění učiněno dle pravítka, nikoliv od ruky. Pokud si budete chtít nějakou část podtrhnout tužkou, můžete na konci kreslení čáru přidržet a tímto způsobem docílíte toho, že bude zcela rovná a výsledek přehlednější.

Narozdíl od reMarkable 2 můžete v zápisníku prohlížet i barevné dokumenty či obrázky. Stejně tak možnost barevného zvýraznění dokumentů je bezpochyby krokem kupředu a řadě studentů může usnadnit učení. K tomuto účelu za mě reMarkable Paper Pro poslouží opravdu skvěle.

Šablony i nekonečná stránka

Při tvorbě poznámky můžete využít nejen zcela čistou stránku, ale i různé šablony (třeba pro organizaci týdne a podobně). Šablona se přitom vždy vztahuje na celý dokument a nelze si zvolit, aby každá stránka měla svou šablonu.

Výběr šablon
Výběr šablon

Pro nejrůznější TODO listy jsem si oblíbila zaškrtávací políčka, která jsou dostupná i v mobilní a desktopové aplikaci. Můžete si tedy například v zápisníku připravit seznam úkolů a následně je odškrtávat pohodlně na mobilu.

Stejně jako u reMarkable 2 již nadále nejste omezeni hranou definovanou koncem stránky a můžete se v poznámce posouvat prakticky donekonečna. Funkce se skvěle hodí třeba při tvorbě myšlenkových map, kde by vás konec stránky limitoval.

Práce s textem a vrstvami

Z praktických funkcí digitálního zápisníku stojí za zmínku také možnost označit si určitý kousek textu, a poté jej smazat nebo zvětšit či zmenšit. Nechybí ani možnost práce s jednotlivými vrstvami.

Kde koupit reMarkable Paper Pro
reMarkable Paper Pro
Hodnocení
4.8/5

Orientaci zápisníku lze volit na výšku, nebo na šířku. Velkou výhodou je, že během tvorby poznámky vás nebudou rušit žádné notifikace ani příchozí zprávy, což je zásadní benefit v porovnání s iPadem (kde sice samozřejmě lze pracovat v tichém režimu, ale rušivých elementů je zde podstatně více).

Konverze textu

Velkou předností reMarkable zápisníků je jejich umění poradit si s konverzí textu. Zápisník rozpozná ručně psaný text, i když nepíšete vyloženě krasopisně. Poradí si i s rozlišením velkých a malých písmen. Psát můžete tiskacím i psacím písmem. Zařízení skvěle rozpozná diakritiku a poradí si proto i s českým textem.

Strojový text

Zápisník umožňuje naťukání strojového textu prostřednictvím softwarové klávesnice. Nutno ale podotknout, že klávesnice v současné době nepodporuje české znaky. S takto napsaným textem lze dále pracovat pomocí praktických gest, kdy dvojitým poklepáním vyberete slovo, trojitým odstavec a když klepnete čtyřikrát, označíte text napříč celým dokumentem. Následně lze označený text kopírovat, vyjmout, ztučnit nebo přidat kurzívou.

Rozšíření pro Google Chrome, Drive a další

Na my.remarkable.com si můžete stáhnout doplněk pro prohlížeč Google Chrome a následně do čtečky odeslat jakýkoliv článek z webu, který si přečtete třeba cestou do práce.

Zařízení lze také propojit s Google Drive, Dropbox a OneDrive účtem a získat zde přístup přímo z reMarkable. Dále můžete využít propojení s Wordem a PowerPointem a dokumenty či prezentace odeslat přímo do zařízení.

Odesílání poznámek e-mailem

Vytvořené poznámky můžete z vašeho digitálního zápisníku odeslat e-mailem. Odeslat lze buď určitou stránku z vaší poznámky, nebo dokument jako celek. K příloze můžete napsat vlastní text pomocí softwarové klávesnice. Sami si také můžete vybrat, zda se má text z ručně psaného dokumentu připojit jako příloha nebo zda má být součástí textu tohoto e-mailu. Takto tedy můžete své poznámky a zápisky sdílet, třeba s kolegy nebo jinými studenty.

Opět pamatujte na to, že softwarová klávesnice nepodporuje češtinu. Při psaní e-mailu se proto budete muset obejít bez diakritiky. Alternativou je možnost stáhnout si dokument z cloudu do počítače, a poté jej odeslat e-mailem, jak jste zvyklí.

Sdílení obrazovky

K této funkci budete potřebovat aplikaci reMarkable ve vašem počítači. Zároveň musíte mít zápisník a počítač připojen ke stejné Wi-Fi síti. Následně již na počítači uvidíte právě otevřený dokument či poznámku z vašeho zápisníku. Vše funguje bez problémů a například v pracovním prostředí, kdy chcete něco vysvětlit svým kolegům, se funkce rozhodně hodí.

Vyhledávání

Při práci s poznámkami samozřejmě oceníte i funkci vyhledávání. Hledat lze dokumenty dle jejich názvu, kromě toho lze ale vyhledávat i konkrétní slova v dokumentu (PDF či ePUB). Zařízení umožňuje také vyhledávání v konvertovaném textu v otevřeném dokumentu. Ručně psaný text ale vyhledávat nejde.

Při hledání daného slova je potřeba použít softwarovou klávesnici. Jak jsem již několikrát zmínila, tato klávesnice nepodporuje češtinu. Vyhledání slov s diakritikou je proto nemožné. Pokud napíšete slovo bez diakritiky nebo speciálního znaku, zařízení si s tím bohužel neporadí a žádný výsledek nezobrazí. Trochu překvapivě je tento problém i v mobilní a desktopové aplikaci. I když zde chcete vyhledat název přesně zapsaný i s diakritikou, žádný výsledek se vám nezobrazí.

Pokud budete chtít v systémovém vyhledávání najít slovo nebo třeba nějaký určitý nadpis, který by se nacházel uvnitř nějakého dokumentu, reMarkable si s tím bohužel neporadí.

Zabezpečení a kontakt v případě ztráty

ReMarkable Paper Pro samozřejmě myslí i na vaše bezpečí v případě, že byste zápisník ztratili. Zařízení si můžete zaheslovat. Kromě toho si můžete také na úvodní obrazovku přidat své jméno a telefonní číslo, na které vás může případný nálezce kontaktovat.

Výdrž baterie a nabíjení

Digitální zápisník reMarkable Paper Pro je vybaven baterií s kapacitou 5 030 mAh, jejíž zásluhou vydrží až 14 dní na jedno nabití (stejně jako reMarkable 2). Na rychlejší vybíjení má přirozeně vliv použití podsvícení. Já jsem zápisník během testování používala střídavě s podsvícením a bez něj a dostala jsem se zhruba na 12 dní.

Servis a záruka

ReMarkable Paper Pro bohužel není momentálně (říjen 2024) možné zakoupit u žádných tuzemských distributorů. V případě zájmu proto musíte využít jejich oficiální e-shop a nechat si zboží zaslat z některého ze zahraničních skladů.

Nicméně naše zkušenosti v redakci s nákupem v e-shopu jsou pozitivní a s žádným problémem jsme se nesetkali. Od objednání reMarkable Paper Pro dorazil zhruba za 2-3 dny. V případě potřeby se lze obrátit také na jejich záruční servis. Jelikož jsme ale dosud se zařízením problém neměli, tuto záležitost jsme neotestovali.

Závěr –⁠ komu bych reMarkable Paper Pro doporučila?

Digitální zápisník reMarkable Paper Pro je jednoznačně skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí mít pocit, jako by psali na skutečném papíře a přitom své poznámky vést elektronicky. V porovnání s reMarkable 2 nabízí hned několik benefitů, v čele s barevným displejem a funkcí podsvícení. Díky tomu může být zařízení skvělou volbou pro pracující, ale i studenty, kteří si potřebují v poznámkách často podtrhávat a učit se kdykoliv a kdekoliv.

Kde koupit reMarkable Paper Pro
reMarkable Paper Pro
Hodnocení
4.8/5

Zážitek během psaní skutečně velmi blízko připomíná psaní na skutečném papíře, a to i díky zbrusu novému stylusu. Mezigeneračně se zážitek ze psaní opravdu markantně posunul směrem kupředu.

Digitální zápisník nabízí spoustu funkcí, kromě toho jej lze používat také jako čtečku knih. Potěší také svým tenkým a bytelným provedením, které se nepronese. Počítat je potřeba s tím, že stylus je nutné nabíjet a některé funkce jsou podmíněny měsíčním předplatným. Za nevýhodu lze považovat také vyšší pořizovací cenu, kterou však na pomyslné misce vah převáží pestrá nabídka funkcí a bezproblémový provoz.

Vyplatí se přejít z reMarkable 2 na reMarkable Paper Pro? Za mě jednoznačně ano. Pro hovoří opravdu perfektní uživatelský zážitek ze psaní, podsvícení a barevný displej. Vhod přijde také větší pracovní plocha. Pokud nejste limitovaní finančním rozpočtem, budete rozhodně nadšení. I když by se mohlo zdát, že se jedná jen o evoluční změnu, opak je pravdou a novější zápisník je v mnoha ohledech propracovanější.

Recenze: digitální zápisník reMarkable Paper Pro
  • Kvalita zpracování
  • Funkce digitálního zápisníku
  • Baterie
  • Kompatibilita
  • Poměr cena/výkon
4.8

Luxusní digitální zápisník pro náročné

Digitální zápisník reMarkable Paper Pro přichází v porovnání se starším modelem s několika zásadními novinkami. Předně nabízí podsvícení a barevný displej. Díky tomu získáte možnost psát si poznámky barevně a také si zobrazit barevné dokumenty a ebooky. Jeho tenké a lehké provedení oceníte při každodenním nošení v batohu, tašce či kabelce. Funkce převodu ručně psaného textu do digitálního je perfektní. Zjistěte, jak zařízení obstálo v mém testu.

Klady

  • Podsvícení
  • Barevný displej zobrazující 20 000 barev
  • Možnost využití základních barev při tvorbě poznámek
  • Okamžitá odezva při psaní
  • Převod psaného textu do digitálního
  • Tenké a pevné provedení

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Stylus je potřeba nabíjet
  • Některé funkce jsou podmíněny předplatným
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (8 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: digitální zápisník reMarkable Paper Pro
reMarkable Paper Pro
Hodnocení: 4.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram